Skocz do zawartości

Zdjęcie

kury się nie niosą

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MateuszGutowski

MateuszGutowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 11:03

kury się nie niosą siemankoo mam taki problem co jest potrzebne żeby kurka się jak najlepiej niosła ? u mnie mają karme tak zwaną ,,kupną'' kruszonke i pszenice cały czas maja wodę swieżą codziennie i się nie niosą na 30 kur jest dziennie 3 jajka :( kury kupiłem 1 miesiąc temu i od tamtej pory są tylko 3 jaja dziennie a niby przerwa u kur trwa 1 miesiąc bym prosił o podanie mi jak zwiększyć niesnosc jaj oświetlenie pokarm itp itd. z góry dziękuję :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kury się nie niosą Dzisiaj, 00:09
  •  

#2 Share turbowiesiek

turbowiesiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:spawanie i inne

Napisany 05 kwiecień 2014 - 14:10

kury się nie niosą twoje kury sa najprawdopodobnie zablokowane spróbuj je odblokowac pogadaj z nimi moze sie przed toba otworza :)

#3 Share dawid5508

dawid5508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, numizmatyka

Napisany 05 kwiecień 2014 - 21:14

kury się nie niosą W jakim wieku są kury? Mogą być za młode lub się wyniosły. Nigdzie nie jest określone ile trwa przerwa w niesieniu jaj.
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share jankes84

jankes84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 10:01

kury się nie niosą Albo tak jak u mnie:D-niosły sie tylko ,ze w trawie a nie w gniazdach w kurniku, kiedys podpatrzyłem i znalazłem 30 jajek w gniezdzie zrobionym z suchej trawy, na wybiegu.

#5 Share ppwolf38

ppwolf38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 06 kwiecień 2014 - 15:52

kury się nie niosą A jakie to sa kury? ile maja mcy?
moze sa w trakcie pierzenia...u mnie jak sie pierzyly to niektore nie niosly sie nawet 2-3mce...
"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

#6 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 16:29

kury się nie niosą Kup im koguta - jak im dziury po....cha.. to się będą niosły :P

#7 Share iwa2104

iwa2104

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 00:30

kury się nie niosą

Witam wszystkich serdecznie. Prosze o podpowiedzi dlaczego kura nie znosi jajek. 

Kurka to seramaka, ma ok poltora roku i nigdy nie zniosla jajka. Wyklula sie w inkubatorze z kogutkiem i druga kurka. Druga kurka padla po zniesienu 1 jajka w wieku ok 8 miesiecy.

Jestem pewna, ze nie zniosla jajka bo mieszka razem z nioskami, ktore znosza jaja o wiele wieksze. Nie ma mozliwosci zeby je ktos zabral lub zjadl tak zebym nie zauwazyla. Kury sa karmione sruta, mieszanka dla niosek, granulatem dla niosek, resztkami domowymi - nie podaje chleba- gotowanymi ziemniakami z dotatkiem ryzu, makaronu- raz w tygodniu 20 litrowy garnek na 50 kur. Maja pod dostatkiem wybiegu i trawki. Jest to sytuacja, ktorej totalnie nie rozumiem. 

Przepraszam za brak polskich znakow i dziekuje za podpowiedzi. 

#8 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 30 listopad 2014 - 11:55

kury się nie niosą

Kup im koguta - jak im dziury po....cha.. to się będą niosły :P

Dokładnie, bez koguta kury jajek nie będą niosły, bo nie bedzie miał je kto zapładniać B)

#9 Share iwa2104

iwa2104

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 10:19

kury się nie niosą

Czekalam na inne odpowiedzi... Nie chce zaplodnionych jajek tylko jajka.

Cytat z pierwszego mojego postu: Wyklula sie w inkubatorze z kogutkiem i druga kurka. Wiec kogut jest.... 

Ciekawe ile na fermach jest kogutow?

#10 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 22:37

kury się nie niosą

Wiesz, bez koguta nie ma jajek i nie ma innej opcji.

Sami jakoś przyszliście na świat, to przecież nie wykluliście się z jaja niezapłodnionego.

Na poprawę nieśności to mam tajną broń. Zaparzone ryby! tylko nie dawajcie ich gorących bo się poparzą.

Normalnie nałapcie trochę rybek najlepiej z jeziora lub rzeki i zalejcie je we wiadrze wrzątkiem, odczekajcie by ostygło i do koryta. Nie przejmujcie się ośćmi bo kury nie mają z nimi problemu, ot to najlepsza, najbardziej białkowo-wapienna pasza która poprawia nośność.

I jak tak patrzę na tytuł tematu :ph34r: weźcie te kury na swe ręce i je noście cały dzień, a może wtedy ona wam coś zniesie.

Bo póki co to kury wołają "Dłużej tak nie zniosę! Bez koguta nie da się żyć!"

Iwa, na fermach są koguty bo muszą być.

Edytowany przez Apista, 02 grudzień 2014 - 22:40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 03 grudzień 2014 - 18:10

kury się nie niosą

kury się nie niosą a tu Święta idą i jak to będzie. Każdy narzeka na problem z nieśnościa u mnie sytuacje poprawiła zmiana żywienia i mimo mrozu poprawia sie nieśność

#12 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 04 grudzień 2014 - 19:06

kury się nie niosą

Wiesz, bez koguta nie ma jajek i nie ma innej opcji.

Sami jakoś przyszliście na świat, to przecież nie wykluliście się z jaja niezapłodnionego.

Na poprawę nieśności to mam tajną broń. Zaparzone ryby! tylko nie dawajcie ich gorących bo się poparzą.

Normalnie nałapcie trochę rybek najlepiej z jeziora lub rzeki i zalejcie je we wiadrze wrzątkiem, odczekajcie by ostygło i do koryta. Nie przejmujcie się ośćmi bo kury nie mają z nimi problemu, ot to najlepsza, najbardziej białkowo-wapienna pasza która poprawia nośność.

I jak tak patrzę na tytuł tematu :ph34r: weźcie te kury na swe ręce i je noście cały dzień, a może wtedy ona wam coś zniesie.

Bo póki co to kury wołają "Dłużej tak nie zniosę! Bez koguta nie da się żyć!"

Iwa, na fermach są koguty bo muszą być.

Co ma piernik do wiatraka? Kogut nie jest potrzebny. 

O tej porze większość problemów z nieśnością wiąże się z zimnem.

#13 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 14 grudzień 2014 - 21:39

kury się nie niosą

Dokładnie o tej porze roku to zimno i dzień krótki.

KOGUTY SA POTRZEBNE NA FERMACH REPRODUKCYJNYCH, tam gdzie hoduje się kury dla jaj konsumpcyjnych nie ma kogutów, kury siedzą w klatkach maja jeść i produkować jaja. Podobno gdy jajo jest zapłodnione zmniejsza się jego okres przydatności do spożycia

#14 Share biedroneczka

biedroneczka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Sporty konne, szeroko pojęte życie

Napisany 15 grudzień 2014 - 21:47

kury się nie niosą Lepiej sprawdź, czy nikt nie zauroczył ?
Kury się pomimo wysiłków nie niosą a krowy czasem nie dają skwaśniałego mleka?
Haha

#15 Share mariuszferma

mariuszferma

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 10:44

kury się nie niosą

Sprzedam kury nioski rasy Hy-Line wariant brązowy, wiek 15 tygodni, szczepienia profilaktyczne oraz dodatkowe - program szczepień pod własną produkcję. 509 445 272.

#16 Share JolasiaJolko

JolasiaJolko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 09:41

kury się nie niosą

czy może ktoś odpowiedzieć mi na pytanie z jakiej przyczyny silka przestała się nieść? zaczęła znosić jajka na wiosnę po czym siadła na jajkach i siedziała do dwóch tygodni nie oczekiwanie zeszła i jajka niestety się zaziębiły i nic z nich nie było.Minęło 2 miesiące i zniosła do 3 jajek potem przestała i od kolejnych 2 miesięcy nie nosi. Jest kogut silki  i ją zapładnia, ale często ją atakuje w inny sposób,stojąc przed nią dziobie ją po łebku i wyrywa piórka .Czy to może być powód że jest zestresowana tym kogutem czy co.To jest parka silek,oprócz nich są jeszcze 3 pstrokate ale kogut do nich nie podchodzi.

#17 Share rafal6930

rafal6930

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 20:31

kury się nie niosą

czy może ktoś odpowiedzieć mi na pytanie z jakiej przyczyny silka przestała się nieść? zaczęła znosić jajka na wiosnę po czym siadła na jajkach i siedziała do dwóch tygodni nie oczekiwanie zeszła i jajka niestety się zaziębiły i nic z nich nie było.Minęło 2 miesiące i zniosła do 3 jajek potem przestała i od kolejnych 2 miesięcy nie nosi. Jest kogut silki  i ją zapładnia, ale często ją atakuje w inny sposób,stojąc przed nią dziobie ją po łebku i wyrywa piórka .Czy to może być powód że jest zestresowana tym kogutem czy co.To jest parka silek,oprócz nich są jeszcze 3 pstrokate ale kogut do nich nie podchodzi.

Niestety nie umiem pomódz z tymi silkam bo się na nich nie znam, ale może poprostu coś im nie pasuje w sobie, innego koguta trzeba.

A poziom niektórych wypowiedzi w tym temacie woła o pomstę do nieba albo moderatora!

Moje sprzęty:

Ursus C-330

Ursus 912

#18 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1382 postów

Napisany 25 wrzesień 2015 - 06:59

kury się nie niosą

Ale jaja :P . Jak byłem mały to też myślałem że kogut jest potrzebny do produkcji jaj . :D

ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 25 wrzesień 2015 - 16:17

kury się nie niosą

Kogut jest potrzebny do produkcji kurcząt i do zaspokajania kur. Poważnie zaspokajania. Kury bez koguta potrafią siadać przed człowiekiem że można rozdeptać