Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case MX 150 Podnośnik, WOM Problem

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 27 luty 2015 - 19:02

No dziś rano przyjechali ci co go rozkręcali, bo montowali inni. Zaczeli szukać, i nowy potecjometr zły ??? zaczeli kombinować z  miernikiem i okazało się że źle sprawdzali, nagle dobry , ale stary tez dobry, więc założyliśmy stary potecjometr..

Ciągnik dalej cuduję.

No to cewki, sciągliśmy koło, cewki dobre, prąd dochodzi,  rozłączyli przyciski na błotnikach i sworznie, dalej cuda.

No i wyszło, przestał całkiem podnosić ale na tym zaworze przy cewce od podnoszenia 200 bar, zawór syczy, jakby olej gdzieś szedł  a podnośnik stoi na dole. 

Więc zawór szalk trafił  raz daje normalnie a raz ładuje ciśnienie do mostu, i niestety to już pewne, sam też to stwierdziłem a mieli już raz taki przypadek.

Koszt zaworu 6 tyś netto.

Na razie sam go rozkręcę i wyczyszczę, może jakiś oryng poszedł, jakiś brud podszedł, coś się zacina, a jak nie dojdę to trza jakiś szukać. może używkę uda się kupić.  .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case MX 150 Podnośnik, WOM Problem Dzisiaj, 19:49
  •  

#22 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 27 luty 2015 - 20:15

ale to chyba cały monoblok gdzie są zamontowane elektrozawory tyle kosztuje? Tam jest kilka sprężynek, suwaków i kulek co tam sie innego mogło zepsuć jak chcesz to zaobacz czy wszystko jest na miejscu. A próbowali manualnie uruchomić elektrozawór? Ja jeszcze tego nie próbowałem ale jest taka możliwość jak elektryka wysiądzie to bierzesz jakiś cienki wybijak i on musi jakoś centralnie wejść w elektrozawór i musisz go wcisnąć wtedy będzie podnosił z ominięciem całej elektroniki, tak samo z opuszczaniem. Jak będzie chodzić to nie ma co ruszać tego całego zaworu, co najwyżej możesz się przyjrzeć elektrozaworowi tam gdzie są zamontowane cewki, np zamienić je stronami ale całe elektrozawory, a nie same cewki.

#23 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 28 luty 2015 - 08:24

Najpierw rozbiorę i wyczyszczę, podejrzewam ze może kawałek uszczelniacza wpadło w  niego, bo z tego co pamiętam to jeden uszczelniacz był uszkodzony jak go  teraz zmieniałem.

A blok znalazłem u tego handlarza co ciągnik kupiłem, mówił że jego kolega teraz 2 takie przywiuzł na części i za blok jakieś 1-1,5 tyś będzie chciał. Zastanawiam się jeszcze nad sworzniami bo mam uszkodzone.

#24 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 28 luty 2015 - 20:01

Właśnie przyszedłem z garażu, i podnośnik dobrze działa już.

Wyciagłem ten blok z cewkami, rozebrałem wszystko powyciagałem i w jednym tłoczku  znalazłem kawałem gumki wbitej  w otworek, pewnie z uszczelnienia siłownika. wyrwałem dziada, wszystko złożyłem i ładnie podnośnik działa, nic nie opuszcza, nie faluję, ładnie trzyma pozycję.

Udało się zarobiłem 6 tyś.

Robiłem wszystko z 2,5 godziny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 11 maj 2015 - 20:34

No dzisiaj przestał działąć podnośnik. Na  wyświetlaczu wyskoczył  taki błąd   -.   ale kropka jest tylko w czasie postoju, jak ruszę to kropka znika, podnosnik nic nie reaguję. Co ten błąd może oznaczać?

#26 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 12 maj 2015 - 09:20

to nie masz opisu kodów błędów? Wieczorem mogę zerknąć co to oznacza

#27 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 12 maj 2015 - 13:22

"-" oznacza - hitch position is above upper limit.

Jak naprawić - Push and hold the hitch up/down switch in the Down Momentary position to lower the hitch until the hitch upper limit is reached.
Jest to tekst z instrukcji napraw. Na szybko tłumacząc to chodzi o to że podnośnik podniósł sie za wysoko a żeby naprawić to trzeba przytrzymać przycisk podnoszenia/opuszczania ale nie wiem w krórą strone i jak dlugo. Moge sie mylić ale mam nadzieje że pomogłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 12 maj 2015 - 21:31

Dokładnie, dzwoniłem do serwisu i też tak powiedzieli. Najpierw w ciągniku przyciskiem opuszczania  prubowałem, ale nic  nie dało. Nic nie ruszył na dół.  To stanołem na lagach i nacisłem  przycisk na błotniku, opuścił trochę i błąd się skasował, wszystko wróciło do normy.

Faktycznie był bardzo wysoko podniesiony.

Dzięki za podpowiedź.

Dodaj odpowiedź