Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak rozwinąć gospodarstwo które jest w pewnym stopniu "zacofane"?

54 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kalwas

kalwas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 11:32

Nie przejmuj się tym czy jestem czy nie jestem w temacie, wiem, że tak nie da rady zrobić, tak tylko mówię, ale wszystko jedno powinni coś z tym zrobić, po moim ostatnim poście nie powinieneś tego pisać, powinno się blokować dopłaty do ziemi, która jest obrabiana po to, aby dopłaty "przeżreć" to jest pomoc unijna i powinna być przeznaczana na sprzęt inwentarz itd. a nie na przejedzenie, przepicie i przepalenie. Na tym tracą tacy jak Ty i ja, powinno być jakoś prawnie ustalone ile trzeba płacić od np ha dzierżawy i ci co nie obrabiają to powinni oddawać ziemię w dzierżawy. Zastanów się trochę zanim coś napiszesz proszę.

Edytowany przez kris14, 28 styczeń 2015 - 14:15.
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak rozwinąć gospodarstwo które jest w pewnym stopniu "zacofane"? Dzisiaj, 17:33
  •  

#22 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 12:16

No patrz ....a według nowej strategii to kto ugoruje grunty to nawet zazielenienie spełnia i ma pełną stawkę dopłat . Twoje rozumowanie jest błędne , widać że jeszcze musisz trochę poczytać i nabrać doświadczenia . Ziemia nie musi rodzić żeby brać dopłaty i to wymysł UE a nie nasz , więc takie wywody zostaw dla siebie bo oczy bolą jak się to czyta . To jakie stawki za dzierżawę to reguluje popyt na grunt w danym regionie  i tu mamy wolność i nikt nikomu nie będzie narzucał co ma czynić  ze swoją własnością .  

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#23 Share B-52

B-52

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Sport,muzyka, motoryzacja

Napisany 28 styczeń 2015 - 12:38

Jedno to co ma czynić z własnością,a  drugie to ciągnąć kasę z dopłat i ja potem przeżerać...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Jak rozwinąć gospodarstwo które jest w pewnym stopniu "zacofane"? Dzisiaj, 17:33
  •  

#24 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 12:46

Powiedz to tym  z PSL co mają po kilka tys ha , skoro im wolno to reszta co gorsza ?

#25 Share grzesiuc2

grzesiuc2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 12:52

Pisząc o takich ludziach chodziło mi o takich co zazdroszczą, że przyczep ci brakuje w trakcie żniw, że kupujesz nowy sprzęt, a sami nawozu nie posieją, w d*pie mają utrzymanie ziemi w dobrej kondycji, zbierają 2t z hektara. Bo po co się starać jak dopłaty będą, to jakoś będzie lecieć czas.

Zapraszam do obejrzenia:

olx(kropka)pl/oferta/sampo-rosenlew-600-CID757-ID4Sl8H.html

#26 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 14:07

Jedno to co ma czynić z własnością,a  drugie to ciągnąć kasę z dopłat i ja potem przeżerać...

Ja właśnie pieniądze z dopłat przeżeram. W tym roku pójdą na nowy samochód. I co mi zrobisz? Nic.

Widzę, że młodych gniewnych rolników z 10ha i ruskim traktorze po ojcu w żołądku ściska, że nie mogą ziemi sąsiada przejąć. Bo oni młodzi, po technikum rolniczym i sąsiad który za dopłaty kupił sobie Passata blokuje im ten mityczny rozwój. Więc trzeba im dopłaty zabrać! Oczywiście sąsiadowi. I tylko jemu. a tym co chcą kupować ciągniki to dodatkowe 300E powinni dać. A tak dla zasady.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#27 Share kalwas

kalwas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 14:23

Mnie nic nie boli, kolego Krassus kupuj sobie nowy czy używany szrot z niemiec(mówię tylko o używanych bo nowe to klasa sama w sobie). Chodzi mi tylko o to, że dopłaty powinny być inwestowane w rozwój gospodarstwa. Sam  mam 13ha + dzierżawa i nie poradzę nic na to, że ktoś bierze dopłaty i je "przeżre" bo to nie ode mnie zależy. To tylko fikcyjne spostrzeżenia mojego umysłu, a wy tylko potraficie ubliżyć i kłócić się z człowiekiem o to, że wyraża swoje poglądy. Nwm, masz coś do tego, że mam 13ha i ruski ciągnik? Jak Ci się to nie podoba to zachowaj to dla siebie, ja jestem młody i mówię jaka jest prawda, wy mówicie inaczej, ja nic do tego nie mam, według was dobrze jest pomoc unijną inwestować w samochody różne bajery itd. spoko, nic nie mówię. Trochę wyrozumiałości. Ach ta polska mentalność :/ Ja np swoje dopłaty inwestuję w gospodarstwo, teraz niedawno sobie przerobiłem budynek na oborę i jestem zadowolony, mam gdzie wstawić więcej sztuk bydła, a w rok zarobię na tym więcej niż wynosi kwota dopłat, mam ich nie dużo bo tylko około 17 tyś(za dzierżawę też biorę bo się tak umówiłem i na papierze jest umowa). Pomału się to rozwija, ale to trzeba mieć zamiłowanie takie jakieś. Ja mam i robię to co lubię. UE też trochę źle podchodzi do rzeczy, bo ziemia powinna rodzić, dopiero wtedy powinno się dawać dopłatę do niej. Bo UE tylko traci na tym, bo co? Co taka ziemia jest warta? Z tym też się nie zgodzicie, że nieobrabiana ziemia nie jest nic warta? 

Edytowany przez kalwas, 28 styczeń 2015 - 14:30.

#28 Share orp

orp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 14:34

panie kalwas ale ktoś tę ziemię skupuje jako inwestycję i dopłaty też są wliczone w stopę zwrotu nie tylko oranie wchodzi w stopę zwrotu to tylko rolnik jako stopę zwrotu liczy oranie a niektórzy liczą też pieniądze jako stopę zwrotu

#29 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 14:53

Mnie nic nie boli, kolego Krassus kupuj sobie nowy czy używany szrot z niemiec(mówię tylko o używanych bo nowe to klasa sama w sobie). Chodzi mi tylko o to, że dopłaty powinny być inwestowane w rozwój gospodarstwa. Sam  mam 13ha + dzierżawa i nie poradzę nic na to, że ktoś bierze dopłaty i je "przeżre" bo to nie ode mnie zależy. To tylko fikcyjne spostrzeżenia mojego umysłu, a wy tylko potraficie ubliżyć i kłócić się z człowiekiem o to, że wyraża swoje poglądy. Nwm, masz coś do tego, że mam 13ha i ruski ciągnik? Jak Ci się to nie podoba to zachowaj to dla siebie, ja jestem młody i mówię jaka jest prawda, wy mówicie inaczej, ja nic do tego nie mam, według was dobrze jest pomoc unijną inwestować w samochody różne bajery itd. spoko, nic nie mówię. Trochę wyrozumiałości. Ach ta polska mentalność :/ Ja np swoje dopłaty inwestuję w gospodarstwo, teraz niedawno sobie przerobiłem budynek na oborę i jestem zadowolony, mam gdzie wstawić więcej sztuk bydła, a w rok zarobię na tym więcej niż wynosi kwota dopłat, mam ich nie dużo bo tylko około 17 tyś(za dzierżawę też biorę bo się tak umówiłem i na papierze jest umowa). Pomału się to rozwija, ale to trzeba mieć zamiłowanie takie jakieś. Ja mam i robię to co lubię. UE też trochę źle podchodzi do rzeczy, bo ziemia powinna rodzić, dopiero wtedy powinno się dawać dopłatę do niej. Bo UE tylko traci na tym, bo co? Co taka ziemia jest warta? Z tym też się nie zgodzicie, że nieobrabiana ziemia nie jest nic warta? 

A może by tak zabrać te twoje 13 ha i oddać np. większemu. On więcej zarobi na tej ziemi niż ty. Co ty na to?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#30 Share kalwas

kalwas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 14:58

A może by tak zabrać te twoje 13 ha i oddać np. większemu. On więcej zarobi na tej ziemi niż ty. Co ty na to?

Po 1. Czytać ze zrozumieniem, nigdzie nie oddam i nikt mi nie zabierze moich 13ha i nie da żadnemu większemu bo robię na tym i inwestuję w to, rozumiesz?

Po 2. Nie chodzi mi o to, że większy zarobi na tym czy coś tylko o to, ze ziemia się marnuje nieużywana tzn. że nie zarabia na siebie

ROZUMIESZ KOLEGO? Czy inaczej jeszcze mam Ci to powiedzieć bo już nie wiem jak Ci wytłumaczyć. Jeśli bym na tej ziemi nie robił oddałbym ją w dzierżawę, nie miałbym nic przeciwko, żeby ktoś sobie ją obrabiał. 

Proszę o odpowiedź, jeśli nie zrozumiałeś postaram się Ci wytłumaczyć jakoś na pw. 

Edytowany przez kalwas, 28 styczeń 2015 - 15:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 15:14

No oczywiście oddał byś też dopłaty, bo przecież ten co wziął by pole musi się rozwijać i inwestować . Ciekawe podejście tylko jakoś to kupy się nie trzyma .

#32 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 15:18

Jeszcze tego by brakowało żeby ktoś inny decydował, czy opiniował co mam robić z moją ziemią i na co wydaję dopłaty.  Moja ziemia- moja sprawa- moje dopłaty- mój problem. Koniec kropka. A jeżeli ktoś nie może na to patrzeć, przykro mi.

#33 Share kalwas

kalwas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 15:36

Dobra ludzie, widzę, że nie rozumiecie tego co piszę i w jakim sensie to piszę, pisze tylko to co myślę, a oddając ziemię oddałbym też dopłaty tak jak zrobił to ten pan, od którego ja dzierżawię. Równie dobrze jeśli by nie było dopłat ciekawe czy któryś z was tak obstawałby za tymi twierdzeniami? Wątpię bo wszystko robi kasa i pazerność ludzi, ale ok kończę swoje wypowiedzi w tym temacie bo nikt z was nie ma na tyle kultury żeby porozmawiać o tym normalnie, jedni krzyczą, ze ich ziemia ich dopłaty idt, inni coś innego, pozdrawiam tych jakże zapalonych rolników, którzy wszystko inwestują w swój tyłek. Jeśli komuś coś nie pasuje, ze tak się wypowiadam zapraszam na PW. Dziękuję :D

Edytowany przez kalwas, 28 styczeń 2015 - 15:37.

#34 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 18:09

Po 1. Czytać ze zrozumieniem, nigdzie nie oddam i nikt mi nie zabierze moich 13ha i nie da żadnemu większemu bo robię na tym i inwestuję w to, rozumiesz?

Po 2. Nie chodzi mi o to, że większy zarobi na tym czy coś tylko o to, ze ziemia się marnuje nieużywana tzn. że nie zarabia na siebie

ROZUMIESZ KOLEGO? Czy inaczej jeszcze mam Ci to powiedzieć bo już nie wiem jak Ci wytłumaczyć. Jeśli bym na tej ziemi nie robił oddałbym ją w dzierżawę, nie miałbym nic przeciwko, żeby ktoś sobie ją obrabiał. 

Proszę o odpowiedź, jeśli nie zrozumiałeś postaram się Ci wytłumaczyć jakoś na pw. 

Już dawno takich durnych postów nie czytałem a długo jestem na tym forum :)  Kolega chce wprowadzić rygor: albo ładujesz wszystkie zyski w gospodarkę albo zabiorą ci ziemię. A gdzie jest kasa na remonty domu? Zakup samochodu? Wakacje... dobra szkoła dla dzieci... Jeśli przeliczę że stosunek nakładów do zysków będzie najbardziej optymalny dla mnie gdy posieję 100kg saletrzaku pod pszenicę i urodzi mi się 3 t to moja sprawa :) Piszesz jakby ludzie byli dla gospodarstwa a nie gospodarstwo dla ludzi. Inwestuj sobie ile chcesz ale jeśli ktoś wymyśli takie durne przepisy za jakimi postulujesz to jestem w 100 % pewny że i Twoje grunty ktoś przejmie bo mając 1000ha duży posiada nowszą technologię i z Twoich 13ha wypracuje większy zysk mniejszym nakładem i będzie miał więcej kasy na inwestycje. A przecież to jest najważniejsze: INWESTOWAĆ.

#35 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 18:13

Jak rozwinąć gospodarstwo które jest w pewnym stopniu "zacofane"? Idąc Twoim tokiem rozumowania. Gdybym przyszedł do Ciebie i powiedział, że kiepsko uprawiasz tą ziemię, w okolicy płacę dość dobry czynsz to też byś mi oddał swoją ziemię? W końcu się rozwijam, uprawiam lepiej niż ty, mam większe dochody niż z tego hektara. Powinieneś mi wtedy oddać bo u Ciebie ta ziemia się marnuje jak i dopłaty.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#36 Share kalwas

kalwas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 20:53

Już dawno takich durnych postów nie czytałem a długo jestem na tym forum :)  Kolega chce wprowadzić rygor: albo ładujesz wszystkie zyski w gospodarkę albo zabiorą ci ziemię. A gdzie jest kasa na remonty domu? Zakup samochodu? Wakacje... dobra szkoła dla dzieci... Jeśli przeliczę że stosunek nakładów do zysków będzie najbardziej optymalny dla mnie gdy posieję 100kg saletrzaku pod pszenicę i urodzi mi się 3 t to moja sprawa :) Piszesz jakby ludzie byli dla gospodarstwa a nie gospodarstwo dla ludzi. Inwestuj sobie ile chcesz ale jeśli ktoś wymyśli takie durne przepisy za jakimi postulujesz to jestem w 100 % pewny że i Twoje grunty ktoś przejmie bo mając 1000ha duży posiada nowszą technologię i z Twoich 13ha wypracuje większy zysk mniejszym nakładem i będzie miał więcej kasy na inwestycje. A przecież to jest najważniejsze: INWESTOWAĆ.

Durny jesteś Ty kolego i nie ubliżaj mi proszę, bo ja tego nie robię. Nie wyciągaj nic z mojego kontekstu zdania tylko przeczytaj kilka razy o czym piszę, dopiero takie durnoty pisz, chodzi o to, że ziemia powinna być obrabiana przez rolnika niezależnie od tego co uprawia itd. nie chodzi o to, że ktoś słabo ziemię uprawia tylko o to, że leży ugorem, a ktoś kosztem UE sb wczasy robi itd. Mówię tu o stratach jakie ponosi UE, a i rolnikowi, który coś by z tym robił przydałoby się kawałek ziemi. 

@Krassus Czytaj uważnie, jeszcze raz powtarzam, nic bym Ci nie oddał bo z ziemią coś się dzieje u mnie tzn. coś uprawiam, coś na niej robię, później z tej ziemi mogę wyżywić więcej bydła, jest więcej mleka i robi się nam taki łańcuszek. Chodziłeś do szkoły? umiesz czytać ze zrozumieniem? 

Dobra, ok macie swoje racje i piszecie tak bo tak wam lepiej(wyrywanie słów z kontekstu), ja mam swoje racje i niech tak zostanie, u mnie np w okolicy to 60% leży ugorem. I niech mi nikt teraz nic nie pisze, tylko niech odpowie na to pytanie:

Jaki jest pożytek z tej ziemi? Pytam się.

Edytowany przez kalwas, 28 styczeń 2015 - 20:55.

#37 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 28 styczeń 2015 - 21:34

Kolego a taki pożytek że w chwili obecnej jest nadprodukcja i to diabelna, cena ziemniaków powalająca, a zaraz mleko sami wecie co się dzieje, dopłaty do ugorów mogą tylko pomóc rolnikom wiem śmieszne to się wydaje ale nie w ilości jest sztuka a w umiejętnej sprzedaży aby był zysk z tego co ci po 100ha kiedy nie można czegoś sprzedać albo jest za śmieszne ceny, nie wiem jak wy ale mnie by bardzo urządzał bardzo kiepski rok, będziecie pytać dla czego ale powiem wam, może i mi mniej narośnie ale to mniej będzie wszędzie a co za tym idzie cena będzie inna bo naprawdę cena za worek ziemniaków na poziomie 1zł to kpina w żywe oczy, osobiście wole plon na poziomie 10t z ha a sprzedać za uczciwe pieniążki, także jestem za tym aby dopłaty do odłogowanych pól były nawet po 2tyś z ha może w tedy będzie lepiej:)

#38 Share Tomek863p

Tomek863p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 21:37

Jak rozwinąć gospodarstwo które jest w pewnym stopniu "zacofane"? Wiesz jaki kolego? A taki ze ziemia leżącą ugorem "odpoczywa" i na pewno sie nie marnuje bo w naturze nic nie gonie juz ona sie zaopiekuje nią jak człowiek nie chce bo natura próżni nie znosi. A to ze ktos wyciąga z tego kasę z unii skoro ona daje takie możliwości, nie można miec o to aluzje do właściciela ziemi. Każdy orze tak jak może.

#39 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 21:44

Jaki jest pożytek z tej ziemi? Pytam się.

U ciebie żaden oprócz bolących 4 liter, że chcesz z nie możesz uprawiać a u właściciela to nie wiem. Spytaj się jego. Może Cię po prostu nie lubią albo lubią przyrodę i nie chcą żebyś im psuł widoków kukurydzą?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kalwas

kalwas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 21:50

Hahaha, dobra widzę, że nie ma sensu z wami dyskutować. I nie widzę żadnego pożytku płynącego z ziemi leżącej ugorem. Może nie mam racji, a to moje zdanie. Dziękuję tyle na ten temat. :D