Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak rozwinąć gospodarstwo które jest w pewnym stopniu "zacofane"?

54 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Dywor

Dywor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 19:14

Jak rozwinąć gospodarstwo które jest w pewnym stopniu "zacofane"? Witam posiadam gospodarstwo rolne, około 27ha w dzierżawie trochę w tym jest. Posiadam dwa traktory MTZ i Ursusa C330, hodujemy byki na mięso(na tą chwile jest około 25) wolnostojące. Posiadam już stary dom, posiadam 3 miejsca których jest bydło, pierwsze to drewniany chlew w którym są same jałówki, potem murowany wolnostojący na byki i stodoła na siano itd. z przedziałem dla wyrośniętych byków. Posiadam maszyny rolnicze(lekko skatowane), dużo sprzętu rolniczego "zabytkowego". Mam przed sobą wybór szkoły i gdybym miał zostać na gospodarstwie muszę wiedzieć od czego zacząć, Chcę w miarę rozwinąć, mam plan żeby na miejsce drewnianego chlewu postawić nowy w którym pomieszcze całe bydło(nie wolno stojący) oraz przejście na mleko. Wtedy bym miał stały dochód z mleka, bo z tego mięsa to od czasu do czasu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak rozwinąć gospodarstwo które jest w pewnym stopniu "zacofane"? Dzisiaj, 16:28
  •  

#2 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 19:22

Jak rozwinąć gospodarstwo które jest w pewnym stopniu "zacofane"? 27ha to można trochę bydła uchować. a jaka klasa ziemi?

#3 Share Dywor

Dywor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 19:23

Jak rozwinąć gospodarstwo które jest w pewnym stopniu "zacofane"? Wysoka-Średnia

Edytowany przez Dywor, 03 kwiecień 2014 - 19:26.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Jak rozwinąć gospodarstwo które jest w pewnym stopniu "zacofane"? Dzisiaj, 16:28
  •  

#4 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 19:26

Jak rozwinąć gospodarstwo które jest w pewnym stopniu "zacofane"? bydło mleczne to duże wymogi i dużo kasy na start potrzeba....

#5 Share Dywor

Dywor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 19:29

Jak rozwinąć gospodarstwo które jest w pewnym stopniu "zacofane"? Budowa chlewa o połowę mniej by mnie kosztowała bo mam już pustaki od kilku lat... Nowiutkie kupione ;) Ale po budowie chlewa gdyby odsprzedac byki po wyrosnieciu i zaciagnac kredyt i zakupic te mlecze?

#6 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 19:34

Jak rozwinąć gospodarstwo które jest w pewnym stopniu "zacofane"? pustaki to najmniejszy wydatek...pozwolenia wyposażenie chlewni zakup krów....poczytaj tematy na forum ile kosztuje wybudowanie obory.

#7 Share Dywor

Dywor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 19:44

Jak rozwinąć gospodarstwo które jest w pewnym stopniu "zacofane"? W pewnym stopniu mnie zdziwiło że 400 tysi +, tak patrząc na to aż tak dużo elementów nie ma więc nie wiem skąd takie ceny. :P

A tak co byście na moim miejscu zrobili?

#8 Share Tworkowiak

Tworkowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Różne - napisz to się dowiesz ;)

Napisany 03 kwiecień 2014 - 19:51

Jak rozwinąć gospodarstwo które jest w pewnym stopniu "zacofane"? Ten budynek murowany jakie ma wymiary? W jakiej jest kondycji ?

...McCORMICK... and ...URSUS... B)

#9 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 19:51

Jak rozwinąć gospodarstwo które jest w pewnym stopniu "zacofane"? ja na twoim miejscu to powiększył bym hodowle bydła.postawił oborę jak najmniejszym kosztem.bydło tak kupować żeby było kilka grup wiekowych to bedzie częściej gotówka..jak najmniej pchać się w kredyty.

#10 Share Dywor

Dywor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 19:57

Jak rozwinąć gospodarstwo które jest w pewnym stopniu "zacofane"? Czyli mam pozostawać przy mięsnym po wybudowaniu obory? ;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 20:00

Jak rozwinąć gospodarstwo które jest w pewnym stopniu "zacofane"? a masz jakieś doświadczenie przy krowach mlecznych?to jest tylko moje zdanie nie możesz się nim za bardzo sugerować....

#12 Share fioletowy

fioletowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 20:42

Jak rozwinąć gospodarstwo które jest w pewnym stopniu "zacofane"? przy bykach jest dużo mniej codziennych obowiązków, ale i zarobek mniejszy. Za to mniej się namęczysz i nastresujesz, krowe trzeba dwa razy dziennie wydoić, zacielić, ocielić, a po ocieleniu modlić się żeby nie chorowała. Jeżeli już trzymasz byki na mięso to chociaż masz rozeznanie ile z tego ci zostaje, najwyżej powieksz hodowle o tyle sztuk ile jesteś w stanie utrzymać i już, w krowy mleczne się nie pakuj, bo kredyty do końca życia będziesz spłacał a to że teraz mleko jako tako stoi nie znaczy że będzie tak zawsze

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 kwiecień 2014 - 22:05

W pewnym stopniu mnie zdziwiło że 400 tysi +, tak patrząc na to aż tak dużo elementów nie ma więc nie wiem skąd takie ceny. :P

A tak co byście na moim miejscu zrobili?

skończ dobrą szkołę techniczną, jakąś Politechnikę, znajdź pracę, żonę, zrób dzieciaka, a te 27 ha potraktujesz jak hobby na emeryturze. Dopłaty + stypendia spokojnie wystarczą do skończenia szkoły w dużym mieście.
pozdrawiam

#14 Share kalwas

kalwas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 23:39

Właśnie i tu jest problem, dopłaty powinno się inwestować w rozwój gospodarstwa, a nie "przeżreć" i dalej nic z tego nie mieć. 

#15 Share kurde5

kurde5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 18:14

Odkop miesiąca ! Ale powiem że to racja, albo ma się jakąś prace poza domem albo jest się rolnikiem, ile jest takich gospodarstw do 5 ha którzy obsieją chodzą do roboty a i tak niestety nic nie mają z tego pola :/ ale mentalności się nie zmieni

#16 Share grzesiuc2

grzesiuc2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 20:59

No na ćwiartkę, piwko i fajki takich zawsze stać. No i jeszcze mają dużo czasu, podtrzymują płoty i narzekają, że na gospodarce się nie opłaca. 

Zapraszam do obejrzenia:

olx(kropka)pl/oferta/sampo-rosenlew-600-CID757-ID4Sl8H.html

#17 Share kalwas

kalwas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 23:30

Dokładnie, ziemię takich pseudo rolników powinni sprawdzać i jeśli nie obrabia tego jak powinien to powinni oddawać w dzierżawę rolnikom, którzy obrabiają ziemię zgodnie z jej przeznaczeniem i żeby ta ziemia na siebie zarabiała, a nie na pijaczków itd. Polskie państwo traci na tym, że dużo jest takich "cwaniaczków" co biorą dopłaty, a za przeproszeniem gó**o robią.

#18 Share michalzetor93

michalzetor93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 10:51

O czym ty piszesz...

Jak ktoś ma ziemie to może robić z nią co chce i nic mu nie zrobisz. 

Ale ty byś oddał w dzierżawę, a polską mentalność znasz- polityka rabunkowa. Po dzierżawie ziemia wyjałowiona jeszcze bardziej.

Każdy kto ma trochę pojęcia, wie ile czasu i nakładów trzeba ponieść aby doprowadzić ziemię do kultury.

#19 Share kalwas

kalwas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 10:57

Ta, to wtedy nie powinni tacy dopłat za nią brać, proste i logiczne, polskie państwo jest dziwne :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 28 styczeń 2015 - 11:05

Jak rozwinąć gospodarstwo które jest w pewnym stopniu "zacofane"? Ty chyba na prawdę nie jesteś w temacie... Ktoś ma Ci pozwolić abyś wjechał na jego pole i uprawiał? Może jeszcze niech je za darmo odda tylko dlatego, że coś źle robi ze swoją własnością? Bierzesz coś w dzierżawę to za to płacisz. Formą zapłaty za dzierżawę czesto sa dopłaty. Kwestia dogadania między zainteresowanymi stronami.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/