Zaloguj się, aby obserwować  
apkus

Belarus 920.4 co to za kabelek?

Polecane posty

apkus    0

Cześć

Mam prośbę do użytkowników Belarusów 920

Mianowicie ostatnio jak otworzyłem maskę zobaczyłem zwisający czerwony kabelek w pobliżu akumulatorów. Szukałem odpowiedniego miejsca gdzie można by go wpiąć, ale nie znalazłem :(

 

Czy mógłby ktoś z Was zobaczyć w swojej maszynie gdzie ten kabelek macie wpięty? Będę bardzo wdzięczny.

 

Załączam zdjęcie kabelka

post-92063-0-20560900-1396547706_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie działa Ci coś? Czy tylko robisz problem tam gdzie go nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apkus    0

Nie działa Ci coś? Czy tylko robisz problem tam gdzie go nie ma?

 

 

 

@Elektrotechnik - mój problem jest opisany w pierwszym poście.

 

Teraz wydaje Ci się błahy, ale może przerodzić się w poważny, gdy któraś z kontrolek nie zaświeci się gdy przyjdzie czas....

Ciągnik jest nowy, ma 48 motogodzin i chciałbym wiedzieć jeżeli w fabryce w Mińsku "zapomnieli" ;) zainstalować jakiegoś czujnika. Wtedy chętnie zgłoszę to dealerowi lub sam go dokupię.

 

Czekam zatem na odpowiedzi użytkowników, którzy mają 920.4

W międzyczasie jutro postaram się sprawdzić dokąd ten kabelek biegnie.

 

@Elektrotechnik - mam nadzieję, że w pełni zaspokoiłem Twoją ciekawość

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Elektrotechnikowi chodziło o to czy coś Ci nie działa z tego powodu, bo we wszystkich pojazdach są montowane rozbudowane wiązki przewodów a nie ma odbiorników w zależności od konfiguracji.Np W samochodach BMW serii 5 i 7 są rozbudowane wiązki i jak chcesz zamontować grzane fotele z pamięcią to podpinasz wtyczki i jak szyby w prądzie montujesz to nie zakładasz sterowników tylko podłączasz do kabli.Tak samo jest w twoim ciągniku.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Owszem masz rozbudowane wiązki w autach ale zawsze wtyczki są wpięte w ślepe gniazda albo jakoś sensownie przymocowane. Tu widać że kabel wisi tak jak by się wypiął z czegoś. Sprawdź czujnik filtra powietrza bo widać go tuż obok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Zaraz podskocze u siebie i zobacze w 952.4 ale to prawie to samo.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Owszem masz rozbudowane wiązki w autach ale zawsze wtyczki są wpięte w ślepe gniazda albo jakoś sensownie przymocowane. Tu widać że kabel wisi tak jak by się wypiął z czegoś. Sprawdź czujnik filtra powietrza bo widać go tuż obok

W ruskach nie ma czegoś takiego jak ślepe gniazdo,tu po prostu kabel wisi luzem. w 820 też mam parę takich wtyczek donikąd.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

U siebie nie mam tam zadnego czerwonego kabla wiec nie pomoge.

Widze ze masz te same aku BlackHorse u mnie na razie 2 lata i nie narzekam, poza tym masz odwotnie zamocowany hebel niz u mnie, to tak przy okazji.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apkus    0

Pomysł z rozbudowanymi wiązkami to już coś. Jednakże jak na razie jest to jedyna wtyczka do niczego nie podłączona którą zauważyłem, a obejrzałem ciągnik dosyć dokładnie.

 

Ciężko jest mi powiedzieć czy coś nie działa, bo tak jak wspominałem kontrolki zapalają się tylko przy awarii, ewentualnie przed odpaleniem ciągnika, ale skoro tu może któraś być nie podłączona od nowości więc nie zauważę że kiedyś się paliła, a teraz nie.

 

Sprawdziłem kabelek bliżej. on jest czerwono-żółty i biegnie w coraz grubszych wiązkach z innymi do kokpitu w kabinie.

 

@Junkers dzięki za sprawdzenie, kliknąłem Ci zieloną strzałkę, ale mi wyskoczyło, że mam za mało postów na dodawanie reputacji niestety. Fajnie gdyby sprawdził jeszcze ktoś kto posiada 920.4 wtedy miał bym już pewność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez the1mati1
      Witam. Otóż mam problem z rozrusznikiem przy Belarusie 820, rocznik 2011, rozrusznik jakiś szmelc białoruski siedzi tu od nowości. Otóż już drugi raz mi zblokowało bendiks. Ciągnik normalnie odpalany i gaszony, aż za którymś razem próbuję przekręcić kluczyk a tu słychać że tylko cewka wysunęła bendiks i żądnej reakcji. Wyciągnąłem rozrusznik a tu zblokowany bendiks, wysunięty i nie wrócił na swoje miejsce i nie da się go przekrecić. Z drugiej strony tam gdzie szczotkotrzymacz, rozsadziło całą obydowę i delikatnie przesuneło wirnik do tyłu. Jakieś dwa tygodnie temu podobna sytuacja, ale wymieniłem bendiks ( bo były delikatnie scięte frezy) , poskladałem to jakoś, też wysunłeo bendiks i go nie cofnęło i rozsadziło delikatnie obudowe, ale udało sie złożyć. W czym może być przyczyna że tak sie dzieję? Z cewką powinno byc raczej wszystko w porządku bo wymnieniana wiosną. GDzie szukać przyczyny?
    • Przez Llukas123
      Witam wszystkich
      Prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu w Belerus-ie 920... Dokladnie rzecz biorac jakims cudem olej z układu hydrualicznego przedostaje sie do skrzyni biegow... Czy ktos z forum mial styczność z taka awaria ?? Bylem u paru znajomych rolnikow, ale kazdy mowil co innego...jeden z nich  stwierdzil ze to wina pompy hydraulicznej 
      Jak myslicie .. Pozdrawiam 
    • Przez toobek
      Witam szanownych kolegów. Mamy taki problem z kuzynem. Posiada on BELARUSA 952 i gdy naciśnie przycisk do grzania świecy płomieniowej to załącza się również rozrusznik. Nie zawsze się tak dzieje, powiedzmy raz na 5 naciśnięć. Rozebraliśmy deskę rozdzielczą, wszystkie wiązki. Przekaźnik od świecy działa prawidłowo świeca grzeje, ale czasami również odpala. Może ktoś się orientuje gdzie szukać przyczyny, albo miał ktoś taki problem? Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam !!
    • Przez grodzioman
      Panowie ratujcie. Potrzebuję opis bądź zdjęcie jak podłączyć przewody do stacyjki do Belarusa 920 2007r. Wypadła mi stacyjka podczas wymiany i rozłączyły się przewody.  Stacyjka nowego typu, nie moge się połapać który był gdzie. Sprawa dość pilna bo zostałem bez tura przy bydle. 😒
    • Przez potok
      Czy jest możliwe zamontowanie wysprzęglika i pompki od innego ciągnika aby praca sprzęgła była bardziej wygodna.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj