Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case Mx sam zmienia półbiegi

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zetor7045xD

zetor7045xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 17:34

Case Mx sam zmienia półbiegi Witam mam taki problem bo case sam sobie przeżuca pół biegi w sensie z 2 na 3 i 3 na 2 w sensie że jade i zaczyna świrować i przeżuca z 2 na 3 i 3 na 2 i tak non stop do zgłupienia. W czym szukać przyczyny ? w tym dżojstiku od przełączania czy gdzie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case Mx sam zmienia półbiegi Dzisiaj, 23:48
  •  

#2 Share Damianrolnik158

Damianrolnik158

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 22:18

Case Mx sam zmienia półbiegi może elektrozawory coś szwankują albo ten dżojstik ;)

#3 Share casemx110

casemx110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 22:40

Case Mx sam zmienia półbiegi Przypuszczam że jak tak zmienia ciągnik sam półbiegi to masz ustawiony przełącznik na 3 półbieg? jeżeli tak to cewka elektrozaworu górnego lub cały zawór przestaje działać poprawnie

#4 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 09:10

Case Mx sam zmienia półbiegi Elektrozawory można zamienić np za te które służą do włączania przedniego napędu i blokady mostu czyli te z tyłu po prawej. Dżojstik można sprawdzić miernikiem np podpinając się pod kabelki które idą do elektrozaworów. Pozatym na zgaszonym ale włączonym zapłonie podczas zamiany półbiegów powinno słychać kliknięcia przekaźników sprawdź czy na 2 lub 3 półbiegu czasem sam tak nie klika. Ale to będzie raczej wina elektrozaworu po prostu je podmień choć dostęp jest bardzo d*piaty bo trzeba odkręcić przewód hydrauliczny albo najpierw same cewki zmień.

#5 Share zetor7045xD

zetor7045xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 19:56

Case Mx sam zmienia półbiegi Podacie dokładna lokalizacje gdzie jest te elektrozawory są ?

#6 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 20:27

Case Mx sam zmienia półbiegi Masz rączkę do wymiany, dokładnie przełącznik, ale kupujesz całą rączkę z gumą, miałem to samo, mi sam przerzucał w czasie jazdy, z 4 na 2 i 3 na 1, a niekiedy nic nie mogłem zrobić, z godzinę żadem półbieg nie wchodził, tylko przeważnie 3 był.
Po wymianie rączki żadnych problemów, działa super.
Nic z nią nie zrobisz, jest nierozbieralna, wszystko zalane tworzywem, tylko kupić nową i założyć, z 2 lata temu dałem koło 1 tyś zł netto.

#7 Share zetor7045xD

zetor7045xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 21:10

Case Mx sam zmienia półbiegi Też mi się tak wydaje ostatnio szukałem to 1600zł około ;o Musze sprawdzic miernikiem jak to tam chodzi

#8 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 09:26

Case Mx sam zmienia półbiegi Tam wchodzą 3 kable, ja kombinowałem, szukałem i w końcu zaryzykowałem i kupiłem nową i spokój.

#9 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 07:53

Case Mx sam zmienia półbiegi Aby sprawdzić obwód idący do elektrozaworów to odłącz wtyczki od nich i najlepiej wepnij tam dwa mierniki ustawione na volt. Powinno być tak
1 2 3 4
S1 0-12-12-0
S2 0-0-12-12

S1 to dolny elektrozawór, a one znajdują się koło skrzyni na akumulatory.
Aby sprawdzić sam przełącznik w gałce to musisz rozpiąć wtyczke i omomierzem mierzyć odpowiednią kombinacje styków powinno być ~3,9ohm

Edytowany przez grego, 06 kwiecień 2014 - 11:07.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share zetor7045xD

zetor7045xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 10:04

Case Mx sam zmienia półbiegi A wie ktoś może jak to jest jak mi np ten elektrozawór padnie na 2 pół biegu to on wbije wyższy czy tam niższy pół bieg czy będzie "luz" czyli nie ruszy ?

#11 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 11:09

Case Mx sam zmienia półbiegi Odpowiedź masz w moim pości wyżej w tej tabelce. To jest trochę taka bramka logiczna działająca na zasadzie włącz/wyłącz dwóch elektrozaworów bo przecież mamy 4 półbiegi. Jeśli na 3 półbiegu padnie którys elektrozawór to wbije się 2 lub 4 półbieg w zależności czy padnie S2 czy S1. Nawet jeśli padną oba to będzie wrzucony 1 półbieg i ciągnik normalnie będzie na nim jechał tu nie ma możliwości luzu, zawsze jest któryś włączony.

#12 Share zetor7045xD

zetor7045xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 11:21

Case Mx sam zmienia półbiegi Powiedz mi czy to są 4 elektrozawory do każdego pół biegu po jednym czy jak? . Możesz mi powiedzieć w którym miejscu są te elektrozawory i ten od blokady mostu ? żeby go wyjąć i zamienić?

#13 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 11:46

Case Mx sam zmienia półbiegi Kolego od półbiegów masz tylko i wyłącznie 2 elektrozawory na 4 półbiegi chyba to dość dokładnie wyjaśniłem. One są z prawej strony koło skrzynki na akumulatory trzeba się dobrze przyjrzeć na zasilaniu jest tam wpięty hydroakumulator. Natomiast od przedniego napędu i blokady masz z tyłu ciągnika pod kabiną te po prawej stronie te po lewej są od rewersu. Ale najpierw sprawdź chociaz miernikiem czy podaje dobrze napięcia i je utrzymuje na wtyczkach idących do elektrozaworów bo jak będą sie tam same zmieniać stany to nie masz co odkręcać elektrozaworów.

#14 Share zetor7045xD

zetor7045xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 19:03

Case Mx sam zmienia półbiegi Wiecie gdzie można nabyć taką używaną gałkę ? szukałem na allegro i nic nie znalazłem

#15 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 14:58

Case Mx sam zmienia półbiegi Używanej raczej nie dostaniesz. Dzwon i pytaj do ludzi co sprzedają na czesci mx 90-170

#16 Share zetor7045xD

zetor7045xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 21:04

Case Mx sam zmienia półbiegi Podmienia się samą cewkę czy cały elektrozawór . Wyjmuje się go normalnie bez problemu czy jak na coś uważać ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share casemx110

casemx110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 22:43

Case Mx sam zmienia półbiegi Wymienia się to co jest uszkodzone, jednakże nie spotkałem się że sprzedażą osobno cewek i zaworów więc najlepiej wymieniać całość, choć w większości przypadków to cewki nie trzymają parametrów a zawór jest sprawny.
Wymiana dziecinni prosta, jednak nie należy mocno dokręcać samej cewki

Dodaj odpowiedź