Slavvko

Rozdzielacz jumz , wejścia i wyjścia

Polecane posty

Slavvko    0

Czy ktoś mógłby opisać wejścia i wyjścia rozdzielacza jumz ? I jaką rolę pełnią zawory w literkach " D " F " H " . Czy można wykorzystać literki " A " B " jako pierwszą sekcję bez tych zaworków które są wkręcone w " D " F " H "

d44ac9d189cec670med.jpg

Edytowano przez Slavvko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czesc w mojm jest tak

c/b pierwsza , e/f druga, r/? trzecia sekcja trzecia wajch obsluguje tylko jeden waz ktos pewnie zaslepil

m- to wejscie oleju od pomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

A, B, C, D, E, F, G, H, L, R to wyjścia na siłowniki, przy czym A, B i C, D to wyjścia z tej samej sekcji, tak samo G, H oraz L, R. Można je stosować zamiennie w zależności od potrzeby a zaworki które są wkręcone w D, F, H są do dławienia przepływu. Można podpinać bez nich ale trzeba się liczyć z tym że hydraulika będzie działać za szybko. Znajomy założył do Jumza nowy rozdzielacz bez tych zaworków to musiał dławik dać przy siłowniku bo podnosił jak szalony.

M, K to zasilanie z pompy.

Y to zaślepienie kanału przelewowego, nie ma potrzeby tego ruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
husqvarna    0
Dnia 6.05.2014 o 07:34, mani51 napisał:

... L, R to wyjścia na siłowniki, ...

które wyjście (L lub R) to zasilanie a które powrót ?

Chodzi mi o to że chcę wstawić zawór dławik w powrót by spowolnić opadanie cięższych narzędzi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
husqvarna    0
19 godzin temu, mani51 napisał:

Musisz wstawić dławik w wyjście od podnoszenia czyli R.

Dzięki za odpowiedź i wskazówkę.

Zastanawiam się nad takim zaworem:

zawór dławiący

Chyba będzie odpowiedni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
Tak, ten będzie dobry ale 1/2 cala też wystarczy. Do MTZta założyłem i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez artur04c
      Witam, potrzebuję przedni napęd lub układ planetarny przedniego napędu ewentualnie krótszą pochwę napędu (lewą) jak się nie znajdzie to chociaż 3x satelity i rozdzielacz hydrauliczny na 3 sekcje, najlepiej warmińsko-mazurskie, ewentualnie poza jak się nie znajdzie. W razie pytań proszę o pisanie pod tym postem lub pv. Pozdrawiam. 
      ps. co do rozdzielacza to mam pytanie, otóż czy w garażowych warunkach da radę samemu wymienić uszczelniacze? Ponieważ mam 2 sekcyjny i cieknie i został zakupiony 3 sekcyjny i tak samo się z niego cieknie. Nie z każdej sekcji, ale cieknie, Chciałem do 2 dołożyć 3 z 2 rozdzielacza, ale jest inny typ i nie pasuje. 
    • Przez pawelkx
      Witam. Chce podłączyć prasę do Ciągnika ale mam tylko 2 wyjścia a do prasy potrzeba 3. Wpadłem na pomysł aby "rozgałęzić" jedno wyjście zaworem trójdrożnym. Czy takie coś się nada? Czy wtedy mógłbym przełączać zaworem wyjściami i sterować albo podbierakiem albo klapa? Rysunek robiony na szybko na telefonie

    • Przez swiezak00
      Witam sprawa wygląda tak rozdzielacz wyzionoł ducha i co dalej?? Chodzi mi czy ktoś może robił już jakieś przeróbki stosując jakieś inne rozdzielacze zamiast orginału ???
    • Przez zwc18
      Witam 

      Panowie jest sprawa a mianowicie po odkręceniu dekla pod schodkami w Jumzie rolniczym moim oczom ukazał się tryb do napędu przystawki pomp jak w wersji budowlanej 
      Proszę powiedzcie mi czy da się go wyjąć bez rozpoławiania ? 
      Co się umordowałem i za chiny ludowe wyjść nie chce w prawą stronę  i tak myślę czy nie użyć piły szablastej do wycięcia sworznia 

      Help 
    • Przez himen
      Witam, mam problem z orbitrolem , założyłem nowy orbitrol 100, siłownik 250mm., zbiornik na olej z filtrem 3l. Problem jest taki iż ciężko się kręci kierownicą, gorzej jak na serwie. Założyłem też nowa pompę nsz10 bo stara była padnieta i to samo, ponownie założyłem nową pompę nsz16 i tak samo ciężko się kręci, mierzyłem też ciśnienie i podczas pomiaru wywaliło uszczelniacz na NSZ 16 a więc zostałem przy nsz10, dodam że układ został odpowietrzony. Moim zdaniem to problem z orbitrolem, nie daje dobrego ciśnienia na siłownik a wy co poradzicie bo mnie już to doprowadza do szału? W grudniu montowałem zestaw do mtz82 i wszystko było dobrze, co poradzicie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj