Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 5211 zamiana filtra oleju dwustopniowego na wymienny "pp"

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Cradle

Cradle

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 19:11

Zetor 5211 zamiana filtra oleju dwustopniowego na wymienny "pp" Czy ktoś z userów użytkujących Zetora 5211 wymieniał filtr ten dwustopniowy z tzw "talerzykami" na całkiem inna przystawkę na filtr wymienny "pp"? Słyszałem że jest taka możliwość, ale chciałbym się czegoś więcej na ten temat dowiedzieć. I gdzie takowa przystawkę można nabyć, słyszałem coś poniekąd na ten temat, że trzeba jeszcze do tego dołożyć zawór bezpieczeństwa do pompy olejowej w silniku, czy to prawda? Proszę o wszelkie informacje. Z góry Dzięki :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Zetor 5011 świeżo sprowadzony z Niemiec I właściciel pełna dokumentacja

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Zetor/ ZTS
  • 18500.00 PLN
  • 13 lis 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 5211 zamiana filtra oleju dwustopniowego na wymienny "pp" Dzisiaj, 13:48
  •  

#2 Share macz110

macz110

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 19:20

Zetor 5211 zamiana filtra oleju dwustopniowego na wymienny "pp" Jeżeli masz na myśli filtr (filtry) oleju silnika to ci pomogę.

#3 Share Cradle

Cradle

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 19:29

Zetor 5211 zamiana filtra oleju dwustopniowego na wymienny "pp" Chodzi o filtr(y) oleju silnika tak jak w temacie. Bo mam problem, juz mi dwa razy wygoniło olej podczas pracy, i o mało silnika nie zatrzeć idzie, masakra. Wymieniałem już 3 razy ten jeden z tych kielichów, najlepsze uszczelki podkładam tam w ta podstawę filtrów, i dziś znów podczas jazdy wywaliło mi olej z silnika, i widać jak wydmuch*je na zewnątrz uszczelkę. Już nie mam innych pomysłów jak temu zaradzić, a słyszałem coś że można wymienić na filtr wymienny. Wiem że w 4 cylindrowych zetorach jest prościej dostać taka podstawę na filtr pp, w miejsce tzw. "bączka". A w 3 cylindrowych trochę komplikacji. Jedna hurtownia z częściami do Zetorów z Kalisza sprzedaje taką przystawkę, ale do 3 cylindrowych typu 4911, 5011, a do 5211 się nie nada, ponieważ mało miejsca i przeszkadza kielich filtra hydrauliki co zaraz z lewej strony obok jest...i tu jest lipa... Takie uzyskałem informacje od Właściciela tej hurtowni z częściami. Oto link do tej przystawki do starszych 3 cylindrowych zetorów http://agrozeto.pl/index.php dalej trzeba wejść w zakładkę "porady i oferty" następnie w zakładkę "wybrane oferty" i druga pozycja od góry.

Edytowany przez Cradle, 02 kwiecień 2014 - 19:31.

#4 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 20:09

Zetor 5211 zamiana filtra oleju dwustopniowego na wymienny "pp" ten filtr od hydrauliki należy podłączyć wężami zamiast rurek i zamocować go w innej pozycji i wtedy przystawka i filtr pp będą pasować

#5 Share piot13579

piot13579

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 21:07

Zetor 5211 zamiana filtra oleju dwustopniowego na wymienny "pp" ja mam lebszy pomysł lepiej przegwintowac silnik i zrobic go na filtr olejowy od c- 360 mam w swoim tak juz 10 lat zrobiony i wszystko jest ok

#6 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 22:52

Zetor 5211 zamiana filtra oleju dwustopniowego na wymienny "pp" Ja bym najpierw podłączył manometr i sprawdził ciśnienie oleju silnika. I szukał przyczyny wydmuchiwania uszczelki ,bo wygłada na to ,że coś jest przytkane . Może zaworek w podstawie filtra wykręć i zobacz czy wszystko z nim w porzadku. Przy pompie olejowej nie ma żadnego zaworu , jedyny zawór utrzymujacy ciśnienie to ten w podstawie filtrów.
Co do przystawki na filtr wymienny PP to znalazłem kiedyś w internecie taka przystawkę w której filtr montowało sie pionowo,tylko teraz za nic nie moge tego znaleźć.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#7 Share Cradle

Cradle

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 08:13

Zetor 5211 zamiana filtra oleju dwustopniowego na wymienny "pp" kuzaj63 A gdzie najlepiej przenieść ten filtr od hydrauliki?

piot13579 No a te dotychczasowe otwory do podstawy filtrów zaślepić czy zaspawać?

Radekk Manometr podpinałem, ciśnienie szału nie robi, na zimnym 3-3,5. Jestem tego świadom,że za ciekawego ciśnienia on już nie ma. W zeszłym roku, w tym zaworze co jest w podstawie filtra, dołożyłem podkładkę malutką, celem podniesienia ciśnienia oleju w silniku, dość znany zabieg w starszych Ursusach C 4011. Jedyna możliwość która mi przychodzi na myśl, że może ta cała podstawa w miejscu tego jednego kielicha jest jakaś krzywa itp. Chociaż wczoraj jak mi wywaliło ten olej to z kielicha 1 stopnia widać że wydmuchało uszczelkę, a i z kielicha 2 stopnia tez olej sadził, a uszczelka na miejscu była. Sam już nie wiem, o co biega.

#8 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 08:35

Zetor 5211 zamiana filtra oleju dwustopniowego na wymienny "pp" Poszukałem trochę i przystawka w Polsce raczej niedostępna. Znalazłem za to na czeskich stronach taki komplet do tego silnika, tylko cena odstrasza bo kosztuje to ponad 500zł . Lepiej chyba załozyć przystawkę od 4011 i filtr od 360 ,a ten hydrauliczny filtr przesunąć jak koledzy radzą. Tutaj linki do sklepów : http://www.agrozetsh...d-86032-c-1420/
http://shop.atpmotor...produktu=154593

#9 Share Cradle

Cradle

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 09:19

Zetor 5211 zamiana filtra oleju dwustopniowego na wymienny "pp" Radekk Faktycznie cena konkretna, ale ona jest idealna, bo ma podstawę z filtrem pionowo, to by nic nie wymagało przeróbek. Rozmawiałem ze znajomym mechanikiem dziś, też właśnie radzi by przerobić to na bazie przystawki do C 4011 :) Troszkę mniej to wyniesie finansowo. A co sądzisz o tej przystawce z tego sklepu co już wcześniej podawałem linka wyżej??

#10 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 11:24

Zetor 5211 zamiana filtra oleju dwustopniowego na wymienny "pp" Przystawka jak najbardziej dobra, do tego masz oryginalny zawór do pompy zetor i powinno to wszystko ładnie pasować.
Ja mam taką przystawkę w swoim c 355 która ma silnik zetora 4011 i działa to juz pewnie ze 20 lat .
Ostatnio sąsiadowi zakładałem do jego c4011. Tutaj kilka zdjeć jak to wygląda: http://www.fmix.pl/a...ystawka-do.html

Edytowany przez Radekk, 03 kwiecień 2014 - 11:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Cradle

Cradle

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 11:43

Zetor 5211 zamiana filtra oleju dwustopniowego na wymienny "pp" Widać, że uczciwie to wszystko wygląda. A jaki koszt tej inwestycji plus minus? Tylko u mnie jeszcze będzie trochę zabawy z filtrem od hydrauliki, bo ta przystawka się nie zmieści...

#12 Share rkuban

rkuban

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 13:36

Zetor 5211 zamiana filtra oleju dwustopniowego na wymienny "pp" wszystko pięknie, ale jak ktoś tu zauważył brakuje zaworu nadmiarowego, tz w starym układzie taki zawór jes własnie w korpusie tych dwóch słoi. natomiast zakładajac taką przystawkę filtra PP musiz zdiąć michę olejową i zawór nadmiaru wkrecić na wyjściu pompy przez śrubę przelotową inaczej na wyższych obrotach będzie ci wydmuchwać olej wraz z uszczelką bądź nawet może rozerwać filtr. Przerobić możesz w każdej chwili przystawka od 4011 pasuje z małymi doróbkami. Ja bym ci proponował wykręcić zawór nadmiaru z tego co masz i jego jaki i samo gniazdo zaworu przedmuchał, wykrecając uważaj na sprężynę żeby ci nie strzeliła w kosmos.
Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#13 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 14:45

Zetor 5211 zamiana filtra oleju dwustopniowego na wymienny "pp" Koszt takiej przystawki do 4011 z potrzebnymi elementami to około 200 zł

#14 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 16:03

Zetor 5211 zamiana filtra oleju dwustopniowego na wymienny "pp" filtr hydrauliki odkręć razem z uchwytem i zamocuj go na "leżąco" na łączeniu silnika ze skrzynią,tylko że wtedy trzyma sie tylko na 1 śrubie,ale ja tak mam od 5 lat i jest dobrze.

#15 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2325 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 03 kwiecień 2014 - 16:51

Zetor 5211 zamiana filtra oleju dwustopniowego na wymienny "pp" A jak będzie na leżąco to nic się nie stanie,bo chyba ktoś od tak sobie nie wymyślił go na pionowo.Ja to bym filtr hydraulik zostawił w spokoju a założyć filtr silnika pionowo ale znowu cena oryginalnej podstawy odstrasza.

#16 Share Cradle

Cradle

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 18:45

Zetor 5211 zamiana filtra oleju dwustopniowego na wymienny "pp" kuzaj63 No trzeba będzie to jakoś pokombinować z tym filtrem od hydrauliki. A te dwa przewody od tego filtra hydrauliki to Wyrzuciłeś i jakie zainstalowałeś?? Można jakieś dane na ich temat??

Piotruniu25 Widzisz, jak by w bloku silnika tak było rozwiązane jak w nowszej wersji czyli 3320/40 to by przystawka się nadała od 4 cylindrowych zetorów, na pewno tańsze rozwiązanie i bez zbędnych przeróbek. A tak podstawa oryginalna to ponad 500zł, ale za to z pionowo ustawionym filtrem wymiennym.

#17 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2325 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 18:51

Zetor 5211 zamiana filtra oleju dwustopniowego na wymienny "pp" To co za różnica jest w silniku 3 na 4 cylindry?Może wielkiej filozofii tam nie ma i może się nada od 4 cylindrów.Kiedyś na allegro widziałem 5211 właśnie z filtrem PP i tam było więcej miejsca jak u mnie a tam jest ciasno że palca nie ma gdzie włożyć.

#18 Share Cradle

Cradle

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 18:57

Zetor 5211 zamiana filtra oleju dwustopniowego na wymienny "pp" Piotruniu25 Może ten 5211 co widziałeś miał blok silnika od 3320??

Piotruniu25 Filozofii wielkiej nie ma ale są w innych miejscach te otwory w bloku ponawiercane, ot i cała filozofia...

#19 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2325 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 19:00

Zetor 5211 zamiana filtra oleju dwustopniowego na wymienny "pp" Raczej nie i było widać że ktoś to dopiero zakładał bo było nawalone silikonu do zamiast uszczelki do oporu.

A to że są dziur w innym miejscu to dobry majster by to przerobił do 5211 i koszt były nie wielki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Cradle

Cradle

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 19:06

Zetor 5211 zamiana filtra oleju dwustopniowego na wymienny "pp" Piotruniu25 A weź takiego super fachowca znajdź;)