Zaloguj się, aby obserwować  
Lee001

Awaria MX T8 Pilne!

Polecane posty

Lee001    1

Witam, w moim ładowaczu mx t8 zauważyłem że siłowniki wychylania łyżki pracują nierównomiernie do tego stopnia że aż wygięło ramkę, odczepiłem ją uwalniając siłowniki i okazało się że jeden z siłowników w ogóle nie pracuje? Co mogło się stać? Jakaś niedrożność w przewodach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mencher_21    0

Po pierwsze sprawdź ciśnienia na wszystkich przewodach siłowników, wtedy dopiero będzie można próbować coś stwierdzić. :)


Jeśli pomogłem kliknij STRZAŁKĘ W GÓRĘ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalfalk1    27

pewnie siłownik się rozkręcił w środku tzn tłok się odkręcił.rozebrać siłownik i wszystko będzie jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ladowaczeMX    1

Albo jest problem z powrotem oleju do ciągnika. T8 ma asymetryczne siłowniki od kąta łyżki z dwoma tłokami wewnątrz. Sprawdź czy masz dobrze zapiętą klamrę od hydrauliki. dźwignia musi być zamknięta do końca. Czy szybkozłącze nie jest uszkodzone? Rozdzielacz jest oryginalny? Jaki ciągnik (marka , typ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28
Napisano (edytowany)

a u mnie przyblokowuje się rozdzielacz przy podnoszeniu jak przyjechał mechanik do ciągnika to powiedział że było brać stoll-a i nawet nie chciał tego zapisać w uwagach

Edytowano przez strzymek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ladowaczeMX    1

a u mnie przyblokowuje się rozdzielacz przy podnoszeniu jak przyjechał mechanik do ciągnika to powiedział że było brać stoll-a i nawet nie chciał tego zapisać w uwagach

 

chodzi o MX?

co rozmuiesz pod pojęciem że się przyblokowuje? odchylasz joystick i nie podnosi się ładowacz? alebo że podnosi w problemami?

Ładowacz kupiony w Polsce?

Jaki ciągnik (marka typ), ładowacz (typ i numer fabr), jaki daler?

Witam, w moim ładowaczu mx t8 zauważyłem że siłowniki wychylania łyżki pracują nierównomiernie do tego stopnia że aż wygięło ramkę, odczepiłem ją uwalniając siłowniki i okazało się że jeden z siłowników w ogóle nie pracuje? Co mogło się stać? Jakaś niedrożność w przewodach?

 

Chciałeś szybkiej pomocy a nawet nie potrafiłeś odpowiedzieć na pytanie o markę i typ ciagnika, typ rozdzielacza itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

ładowacz kupiony u dilera korbanka model t8 na ciągniku mf przy wychylaniu dźwigni w kierunku podnoszenia wyraźny opór po przełamaniu kolejny raz jest ok żeby po chwili znowu to samo linka wkręcona na max w rozdzielaczu ( tak było) czasami cały dzień jest ok ale obecnie nie :) może kiedyś się zblokuje to się będzie patrzyło ładowacz już pół roku po gwarancji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ladowaczeMX    1

ładowacz kupiony u dilera korbanka model t8 na ciągniku mf przy wychylaniu dźwigni w kierunku podnoszenia wyraźny opór po przełamaniu kolejny raz jest ok żeby po chwili znowu to samo linka wkręcona na max w rozdzielaczu ( tak było) czasami cały dzień jest ok ale obecnie nie :) może kiedyś się zblokuje to się będzie patrzyło ładowacz już pół roku po gwarancji 

 

proszę o kontakt na mx@gregoire-besson.pl

 

adres, numer fabryczny ładowacza i kontakt do siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

i znowu zaczęło blokować rozdzielacz przy podnoszeniu jest spory opór aż dźwignia trzeszczy a całą zimę chodziło jak ta lala  miał coś takiego ktoś u siebie ?

Edytowano przez strzymek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

na linki propilot jak pisałem wyżej linka  tej defektowej  sekcji wkręcona jest na maksa opuszczanie chodzi płynnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

A jak odłączysz linkę od rozdzielacza to joy działa płynnie w obie strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

no tak tylko wodzik w rozdzielaczu z oporem i dlaczego do rozdzielacza wchodzą 3 przewody olejowe rozumiem że zasilanie z boku gruby to wolny spływ a trzeci od czego ?

Edytowano przez strzymek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Enter_680
      Kupiłem nową  kosiarkę Stark 175 i mam problem z paskami  lub kołem klinowym. Chciałem wypróbować ją na dość wysokiej trawie . Dałem jej duże obroty , opuściłem i jechałem . Jechałem z nią z 20 m i wszystko było ok ale po chwili zaczęły się kopcić z osłony pasków i przestała kosić  . Jak rozebraliśmy osłony , koła były bardzo gorące . Wie ktoś czy to wada produkcyjna czy ja robię coś nie tak? Proszę na odpowiedź . 
    • Przez mariusz4321
      Czy ktoś z Was spotkał się z sytuacją, że po zimie czujnik nie działa- wskazówki nie odchylają się. Wszystki przewody i płytki w puszkach są sprawdzone. W poprzednim sezonie układ działał do samego końca żniw. Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez Matik7171x
      Witam, mam problem z Areską, a mianowicie gdy się rozgrzeje silnik to mam problem z przerzuceniem biegów zolw/zając. Czego to może być wina ?
    • Gość SebastianAdamski
      Przez Gość SebastianAdamski
      Deutz
    • Przez aress
      Witam.
      zakupiłem nie dawno John deere 7600 z skrzynią Powershift 1994r
      Pytanie jest następujące
      Przy dłuższym przytrzymaniu sprzęgła zaświeca mi się na żółto kontrolka (zębatka) i rozłącza skrzynie muszę ponownie uruchomić silnik by można było jechać. 
      wie ktoś o co z tym chodzi ?
      Pozdrawiam     
       
          
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj