KACZOR1984

Ares 710 - problem z hydrauliką

Polecane posty

KACZOR1984    1

Ares podczas pracy z wałkiem gwałtownie wyłączył wałek, podnośnik i biegi. Zapaliła się kontrolka STOP i druga oznaczająca brak ciśnienia hydraulicznego. Wykręciłem czujnik ciśnienia i na pracującym silniku nie pluło olejem. Najpradopodobniej nie działa pompa. Czy wie ktoś może w jaki prosty sposób to sprawdzić i czy muszę zlewać olej ( tydzień temu wlałem nowy i wymieniłem filtry). Proszę o podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janosik32    0

Ty, nie wiem dokładnie jak w Ares, ale może ścięło klin na pompie. W 110.54 miałem "nadcięty" klin. nie wiem, może coś zablokowało pompę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

No też o tym myślałem. Czyli czeka mnie zlewanie oleju. :( Jak coś ogarnę to napiszę dla potomnych.

 

Chociaż jest jeszcze jedna ciekawostka - on ma dwie pompy i o dziwo obie nie chodzą, no chyba że napędzane są z tego samego wałka i tu jest przyczyna? Ewentualnie może elektronika coś szwankuje i na wszelki wypadek nie pozwala je załączyć???

 

Do soboty czekam na podpowiedzi - później biorę klucz w rękę i heja...

Edytowano przez KACZOR1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

Awaria zlokalizowana i na nieszczęście nie taka tania. Rozleciał się amortyzator drgań na wałku napędzającym pompy. Koszt samej części to 3 000zł. Ares w serwisie jeszcze do końca tego tygodnia. Na szczęście jest jeszcze MTZ i C330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK79    1

o to dosyc drogo jak za tłumik drgań fest kasuja w serwisie myśle ze tłumik orginał LUK można za 1600 ,1800zł a robota ile kosztowała jesli można wiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

Łącznie 4 000zł z robotą i filtrem paliwa. Proponowali zamiennik w cenie kolo 2 000 ale podziękowałem. Mam teraz trochę inny problem z tym traktorem - a mianowicie jak jest ciepły to szarpie przy ruszaniu - przód i tył tak samo. Czy ktoś miał taki problem i może go rozwiązał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1
Napisano (edytowany)

Pokazali fakturę i opakowanie z Claas'a, co wsadzili to w rzeczywistości tylko oni wiedzą...

Edytowano przez KACZOR1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez karloss121
      Tak jak w temacie poszukuję siedzenia pasażera do Areski 626, podejrzewam że jest ono taki samo jak we wszystkich Areskach. Może ktoś posiada albo zna kogoś kto posiada takie części na przykład z rozbiórki. 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam serdecznie
      Pytanie do użytkowników MF 3125 i pochodnych. Przy rozdzielaczu są 3 węże, który z nich to zasilanie, a który powrót oleju. Według mnie górny z lewej to powrót, a dolny (grubszy) to zasilanie.
      Proszę o odpowiedź czy mam rację czy też nie.

      Potrzebuję zrobić dodatkowy rozdzielacz przy TUZ-ie, który posłuży mi do obsługi zakupionej prze zemnie zgrabiarki grzebieniowej TWIST Samasz-u. Chciałbym za sobą ciągać prasę KRONE Comprima F 125 XC, a z przodu zgrabiarkę.
      Niestety potrzebuję 4 szybkozłączka podwójne (2 dla prasy, 1 dla zgrabiarki, 1 do obsługi wysokości tuza)
      Stąd też pomysł na dodatkowy rozdzielacz z przodu, który byłby obsługiwany za pomocą joysticka z kabiny.

      Pozdrawiam serdecznie oraz dziękuję za pomocne wypowiedzi


    • Przez master21
      Który ciągnik byście polecili który byłby lepszy do pracy z ładowaczem ewentualnie jakiś inny z szustką wolnossącą i rewersem elektrohydraulicznym
    • Przez master21
      Proszę o opinie najlepiej posiadaczy tego modelu ciągnika jak wychodzi w spalaniu jak z awaryjnością?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj