Skocz do zawartości

Zdjęcie

Demontaż wału korbowego w JD 3152D

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lejek

lejek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 17:49

Demontaż wału korbowego w JD 3152D Nie wiem czy wybrałem dobre miejsce na ten temat,jeśli nie to proszę skorygować.
Niedawno kupiłem od niemiaszka JD 3152D
Dodany obrazek
zapomnieli o oleju więc padła uszczelka pod głowicą
Dodany obrazek
i poszły panewki
Dodany obrazek
garki i pierścienie są ok
Dodany obrazek
jeśli chodzi o uszczelke to raczej nie ma problemu ale wał to nie bułka z masłem.trzeba wyciągnąć do szlifu,
może ktoś już to robił sam i doradzi od czego zacząć i na co uważać.
Będe wdzięczny-Dzięki.

Edytowany przez lejek, 04 kwiecień 2014 - 06:50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Demontaż wału korbowego w JD 3152D Dzisiaj, 12:01
  •  

#2 Share DAREK

DAREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 19:49

Demontaż wału korbowego w JD 3152D nie pozamieniaj wzajemnie stopek korbowodów i stopek bloku silnika bo to wszystko jest rozwiercane parami.
Jescze sprawdź stan kołnierza pod pierścień uszczelniający ( simmering) . Jak wyżnięty rowek i nie ma możliwości przesunięcia uszczelniacza to też trzeba przeszlifować . Jak da się przesunąć to uważaj żeby przy pracach związanych ze szlifowaniem nie porysować tego kołnierza.

Edytowany przez DAREK, 01 kwiecień 2014 - 19:54.

#3 Share lejek

lejek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 13:57

Demontaż wału korbowego w JD 3152D Wybaczcie jeszcze pytanko.Znalazłem w necie panewki,nówki(80 zetów para),czy one będą pasować po szlifie,
czy może je dołączyć do wału żeby dopasowali?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share rzemyk

rzemyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 00:25

Demontaż wału korbowego w JD 3152D Panewki są produkowane w odpowiednich rozmiarach. Musisz dopasować je odpowiednio z wałem po przeprowadzonym szlifie. Założyć je z odpowiednim luzem montażowym. Po szlifie, wał powinien mieć w każdym miejscu ten sam wymiar(osobny na czopy główne i korbowodowe) , inaczej jest ryzyko występowania nadmiernych naprężeń , co może się przyczynić do pęknięcia wału. Stopy główne i korbowodowe dokręcasz z odpowiednim momentem lub znając wartość kątową. Blok do sprawdzenia.

Edytowany przez rzemyk, 09 kwiecień 2014 - 00:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 17:19

Demontaż wału korbowego w JD 3152D Ten silnik prawdopodobnie był przegrzany. Tak naprawdę potrzebny jest konkretny remont. Siadła uszczelka pod głowicą płyn/woda poszła do oleju i po panewkach. Trochę za drogie zabawki by się na tym uczyć składać silniki. Panewki może dorobią i spasują w zakładzie robiącym szlify. Kupowanie z internetu nie mając pojęcia co się kupuje jest bez sensu. Warsztat robiący szlif oceni na który szlif wyda i do tego dobiera się panewki ewentualnie dorabia. Jeśli wał powiedzmy był szlifowany raz czy dwa duże jest prawdopodobieństwo, że jest do wyrzucenia. Ci co się znają wiedzą dlaczego.