Skocz do zawartości

Zdjęcie

McCORMICK G135 MAX T3 vs New Holland T6.155

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MalyJohn

MalyJohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja, rolnictwo, wędkatstwo, muzyka :)

Napisany 01 kwiecień 2014 - 16:20

McCORMICK G135 MAX T3 vs New Holland T6.155 Cześć. Zbliża się zakup ciągnika, a wiadomo że kupuję się raz na wiele lat, więc nie można tutaj popełnić błędu, więc proszę o pomoc. Ciągnik u mnie musi spełniać dużo zadań. Od prac polowych, przez dużo transportu, prace na użytkach zielonych, aż po ładowacz czołowy..

Wziąłem pod uwagę marki takie jak New Holland, Kubota i Mc Cormick.

New Holland T6.155. Mało wiem o tym modelu, z dealerem nie rozmawiałem jeszcze. Silnik 6-cio cylindrowy.

Kobota M 135 GX. Miałem ją na testach. Spalanie wyszło świetne, bo w pługu Akpil Mix 40 rozstawionym na około 165-170 cm, przy głębokości roboczej 28 cm, na klasie ziemi 3B, orka w listopadzie po kukurydzy na ziarno (dużo resztek pożniwnych) i prędkości roboczej 9 km/h średnio spaliła 9,9 litra na godzinę (mierzone przy tankowaniu, nie są to dane z komputera pokładowego tego ciągnika. Za ten model dealer powiedział mi 300 tyś netto w ful wersji (wraz z tuzem, womem i amortyzacją osi przedniej). Silnik 4-o cylindrowy. Kubota wraz z obciążnikami waży około 5400 KG.

McCormick. Obgadywany był model G135 Max T3. Za wersję mechaniczną, czyli skrzynia 18x18 z rewersem mechanicznym, mechaniczny podnośnik, oraz suche sprzęgło dealer powiedział 200 tyś netto, natomiast za wersję z EHR-em, skrzynią 54+18 z rewersem Elektro-Hydraulicznym, i mokrym sprzęgłem powiedziano 207 tyś netto. Dopłata za Tuz i Wom firmy Zuidberg to 4800 Euro netto. Silnik 6-cio cylindrowy. Masa z obciążnikami to lekko ponad 6500 KG.

Przyznam szczerze że mi najbardziej przypadł do gustu MC Cormick, szczególnie cenowo, a wyposażeniem wcale nie jest gorszy niż pozostałe ciągniki. W Kubocie średnio podoba mi się to że jest ona 4-o cylindrowa jak na ciągnik o takiej mocy, chociaż wiadomo że w ładowaczu jest to jej atutem, lecz cena jest trochę przesadzona, dlatego średnio jestem przekonany. Natomiast MC i NH dzieli to, że MC spełnia normę Tier 3, natomiast NH Tier 4, co wiąże się z tankowaniem AdBlue, chociaż wiem że nie jest to uciążliwe ponieważ wujek ma ciężarówki z tym systemem i nie stwarza to problemów.

A Wy co myślicie o MC? Może polecacie jakieś inne marki? Tylko jest pewne ograniczanie cenowe. Dorzuciłbym do tego składu jeszcze Massey Fergusona 7614, ale cena nie pozwala, ponieważ podstawowa wersja to trochę ponad 300 netto, i tylko 16 biegów przód i 16 tył, natomiast wersja 7615 z 24 przełożeniami jest jeszcze droższa. Jakie są opinie o MC? :)

Pozdrawiam :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
McCORMICK G135 MAX T3 vs New Holland T6.155 Dzisiaj, 11:48
  •  

#2 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 18:29

McCORMICK G135 MAX T3 vs New Holland T6.155 jak ci jest mało biegów 16 i jak kubota sie spodobała dlatego że 4 cyl to może nh t6.160 AC ( czy jak tam ale na bezstopniowej skrzyni albo inny z cnh) i w 300 netto pewnie sie wyrobi z tuz i wom na miekkiej osi i kabinie

#3 Share MalyJohn

MalyJohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 19:41

McCORMICK G135 MAX T3 vs New Holland T6.155 Źle zrozumiałeś. Właśnie ona średnio się spodobała przez te 4 cylindry. Wolałbym 6 :) A bezstopniowa odpada :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share KIRK80

KIRK80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 08:00

McCORMICK G135 MAX T3 vs New Holland T6.155 Cenę Kuboty to z kosmosu wzieli. Teraz cennikowo M135GX z amortyzacją po 240000 netto stoi. Skoro pracowałeś Kubotą na 4 cylindrach to chyba masz porównanie z McC i wiesz jak wyszły w spalaniu, i jak sobie radziły w polu. Weź też pod uwagę, że ciężko porównać skrzynię mechaniczną na suchym sprzęgle do PowerShift 8 biegów w trzech zakresach (24/24) z trybem pracy automatycznej. przy cenie ważne jest również wyposażenie. No i jeszcze ważna rzecz, czyli gwarancja. Wagą aż tak bym się nie martwił, bo przy zamontowanym przednim TUZ masz możliwość bezproblemowego dociążenia :)

#5 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 02 kwiecień 2014 - 09:56

McCORMICK G135 MAX T3 vs New Holland T6.155 Hmm ciezki wybor Kubota jest lekka co w znaczacy sposob wplynie na uciag i nawet przedni tuz tu niewiele da dodatkowo zuzycie paliwa tez wedle opinii uzytkownikow nie jest niskie mozna sprawdzic to w galerii, Mccormick jest ciekawa propozycja szczegolnie z skrzynia powerschift dobra marka dobre wykonanie nawet na zulawach troszke tych ciagnikow pracuje i dobrze sie sprawuja, New holland T6 cena powinna oscylowac kolo Mccormika czyli jakies 20 tys wiecej oczywiscie NH to tez dobra maszyna dosyc przyzwoicie wykonany i w miare oszczedny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share MalyJohn

MalyJohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 17:38

McCORMICK G135 MAX T3 vs New Holland T6.155 Tej 18x18 w MC nie ma co porównywać do skrzyni w Kubocie, ale z kolei tą 54x18 już tak, ponieważ ta ma mokre sprzęgło i 3 połówki na każdym biegu pod obciążeniem. I jak zrozumiałem z wypowiedzi myślisz że miałem MC na testach. Nie miałem, więc nie wiem jak on w polu jeździ i ile pali :) Co to masy to w pługu było czuć jej brak w ciągniku Kubota. Cene kuboty faktycznie wygórowaną mi powiedział dealer, ale muszę dodać że była to cena z TUZ, WOM i Amortyzacją ośki, krótko mówiąc FULL wesja :) Cena 230 netto za MC to też za ful wersje, tylko bez amortyzacji, ale dealer nawet nic nie wspomniał o dostępności tej opcji w tym modelu. A co do NH, to wie ktoś ile dokładnie wersja t6.155 z EHR, Tuz i wom oraz skrzynia Elektro-command? :)

Dodaj odpowiedź