Zaloguj się, aby obserwować  
fax21

Hds na pompie z mtz

Polecane posty

fax21    0

Witam

Do mojego MTZ podłączę przyczepę do zrywki

Kellfri 8 t. z firmy Silvatech.

Jest to sprzęt raczej z niższej połki jak np: HydroFast

Cena odegrało duże znaczenie

Sugerowana wydajność pompy dla tego HDS to 40-50 litrów

Zastanawiam się jak podłączyć:

Nie za bardzo ogarniam hydraulikę w traktorze, ale wydaje mi się ze trzeba ominąć rozdzielacze z traktora i bezpośrednio z pompy

podłączyć do rozdzielacza z przyczepy i dalej do zbiornika

Podłączenie pod jakąś sekcje zajedzie mi rozdzielacz

Trochę słabo że pompa jest ze zębata a nie na tłoczkach, ale za kilka miesięcy i tak kupie własne zasilanie na WOM

i chyba nawet bez przekładni bo widziałem ze są pompy co przy 1000 obr dają wydajność 50 l

Czy mam rację

 

Podłączał ktoś już tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemotke    1

Jeśli chcesz kupić i tak i tak multiplikator to moim zdaniem nie opłaca Ci się robić dodatkowego wyjścia za pompą do przyczepy, tylko poprostu odrazu kupić pompę na WOM. sam posiadam kellfri 12t i przy zakupie mówili że zasilanie z pompy od mtz daje radę, tylko trzeba odrazu za pompą zrobić trójnik i do niego bezpośrednio podpiąć przyczepę, a to wiąrze się z przeróbkami hydrauliki w ciągniku, dorabianiem przewodów do podłączenia czyli jednym słowem koszta, więc jeśli chcesz tak na stałe to będzie działać jak należy tylko że wtedy z podpiętą przyczepą hydraulika ciągnika wgl nie działa. ale jeśli to tylko taka prowizorka to szkoda pieniędzy i zabawy najlepiej kupić od razu zbiornik i mulitiplikator zewnętrzny. UWAGA przy przeróbce z pompy bardzo ważne jest przepłukanie i zmiana oleju hydrauliki w ciagniku na taki jakim zalany jest hds przyczepy czyli AGROL ( taki był u mnie,sprzedawca powinien taką informację podać)

Edytowano przez kemotke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fax21    0

Witam

Zobacz kolego ja nie jestem rolnikiem i traktor i jego pompę wykorzystywałbym tylko do hds

I tak się zastanawiam czy nie porozłączać wszystkiego i zrobić pod przyczepę całe zasilanie.

 

Jak kolego sprawuje ci się ta przyczepa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

Kolego po co się tak będziesz bawił jaki i tak masz kupić pompę na WOM... Ja jak pracowałem na hydraulice z ciągnika to normalnie podpinałem pod szybkozłączki, jedynie w tedy musisz zrobić coś aby dźwignia od rozdzielacza była zablokowana w pozycji pracy, bo jak nie zablokujesz to będzie wybijać na neutral. Na oryginalnej pompie hds bardzo powoli chodzi. To rozwiązanie nie sprawdza się w lato jak jest ciepło, ponieważ zbiornik znajduje się koło silnika i olej po pewnym czasie zaczyna się gotować i w tedy jest po pracy :mellow:


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fax21    0

Witam

Może niepotrzebnie drążę temat, ponieważ każdy doradza mi samodzielny agregat, ale lekko irytuje mnie dokupywanie drugiej pompy jeśli juz jest w traktorze.

Nie posiadam dobrej wiedzy z zakresu hydrauliki ale starałem sie ogarnąć to w moim traktorze, i jest to do zrobienia ale wszyscy zbijaja mnie

"po co robić sobie problemy"

Nie wiem, ja bym coś pokombinował, no ale w miarę rozsądnych kosztów

 

Kolego w/w, jak sprawuję się ta przyczepa ?

 

Moj daleki znajomy jeździ z identyczną i wiarę sobie chwali,

HDS jest wmiare OK a przyczepę lekkie przeróbki wzmacniające i daję radę

Mowi jak się pracuję na swoim to się myśli podczas pracy i przyczepę się szanuje i wszystko OK

 

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jeśli nie będziesz używał podnośnika to po prostu wykręć rurkę ciśnieniową od pompy i wkręć w jej miejsce zasilanie rozdzielacza przyczepy. Nie ma z tym wiele roboty. Możesz się też i wpiąć w ten obieg wpinając w tą rurę trójnik. Podepnij się na razie w oryginalne wyjścia, zablokuj dźwignie tak by dawała na zasilanie cisnienie i sprawdz czy zadowala cie taka praca hds-sa. Jeśli tak to albo tak zostaw albo zrób jedno z wcześniej podanych rozwiązań i tyle.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fax21    0

Witam

Najlepiej to podłączę się pod szybkozłączki i zobaczymy jak to będzie szło

 

Mam takie pytanie: jak to wygląda z odpowietrzaniem rozebranych układów ?

Zalewa się po prostu olejem a później resztki powietrza w zbiorniku się usuwają ?

 

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dokładnie. Sama hydraulika ciągnika czy rozdzielacz zewnętrzny odpowietrzy się już w czasie pracy pompy. Siłowniki pozbawisz powietrza poruszając nimi od max wysuwu do minimalnego kilka razy.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemotke    1

Co do przyczepy HDS jest bardzo dobry, rama przyczepy ciut zbyt słaba i faktycznie nie wzmocniona sprężynyje przy załadunku, mam HDS 7,20 jego udzwig pozwala na ładowanie bardzo pokaźnych sztuk, praktycznie nie zdaża się żeby nie mógł dać rady, wziągarka bardzo przydatna długa linka ponad 50m ( napisane jest ze 25m :D ). w czasie użytkowania to jest 1500mth MTZ-a miałem problem z rotatorem który od początku był wadliwy, i urwał się siłownik od głównego ramienia ale mój serwis dzwonię tylko i mi przysyłają co chcę. największym atutem tej przyczepy jest udźwig ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fax21    0

Witam

Dobrze słyszeć pozytywne opinie o tej przyczepie

Zasilałeś ciągnikiem czy samodzielną pompą ?

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fax21    0

Witam

Tak przeglądam zestawy pompa + przełożenie do przyczep leśnych i widzę że wiekszośc jest na zebatych pompach

Tłoczkowa jest dwa razy droższa

I tak się zastanawiam co wybrać

Jak latem olej się nagrzeje to bedzie hds też chodził wolno jak na pompie z traktora

 

Wrzucam tu zdjęcie mojego balastu to w oddzielnym temacie nie mogę już zdjęcia dodaćpost-124711-0-11948900-1398193582_thumb.jpgpost-124711-0-36065100-1398193633_thumb.jpg

 

Witam

Kolego kemotke

 

Zastanawiam się nad tymi zestawami i jak w/w to są również na pompach zębatych tj traktor.

Traktor bedzie tylko do lasu

Zastanawia mnie zbiornik, z samodzielnym układzie to zalecają około 70 litrów a w traktorze jest 20 litrów, czy to nie za małopost-124711-0-55780800-1398194132_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes84    0

U mnie w rusku Hds chodzi na pompie z traktora Przyczepa to palms z dżwigiem 6,65m bardzo mocny zuraw. Z hydrauliką jest taki problem,że w zime długo pracuje zanim olej sie rozgrzeje, a w lato jak juz sie rozgrzeje to nie ma siły bo olej jest jak woda. Będę zmieniał na przyszła wiosne przyczepe na 10t tez palmsa to bede zakładał agregat. Oryginalny w pełni kompletny to koszt 3600zł, wiem ,że sa tansze ale ten agregat ma juz 5 moich znajomych i kazdy sobie chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fax21    0

Witam

Jednak zdecydowałem się od razu dokupić pompę

Poszukałem i znalazłem zestaw za 2200

pompa przekładnia wąż i zbiornik

 

 

Pojutrze będę miał cały zestaw

Zdam relacje jak to chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Coś dla zainteresowanych. Tańsza alternatywa.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

Jakie kombinacje ;) Kupić skrzynię z żuka połączyć ją na odwrót to jest zamiast z silnika na most to z mostu na silnik niby i będzie na 3 biegu zwiększać x 3,5 czyli koło 1900 obr a skoro nsz 32 ma 32l przy 1000obr koło 32l to tutaj będzie prawie 60l, zrobić mini układ tj zbiornik, zawór bezpieczeństwa itd. Dasz pompę 40 będziesz miał 76l a 50 to 95l ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Facet na filmie widać nastawiony tylko na zwózkę. Wywalił podnośnik, bak dał gdzieś z boku pewnie. Jeżeli chciał byś przyczepę z napędem na wałek wom to co ci po skrzyni z żuka czy innego syfa napędzającą pompę . Wkleił tłoczkową w ciągnik a wom ma wolny. Nawet jeśli go nie używa to przynajmniej pracujący mu nie przeszkadza przy skrętach.

Tyle że u nas raczej mało kto nastawiony tylko na sama przyczepę.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Kondzik100
      Mój władek ma za małą dawke paliwa i sie zastanawiam gdzie mu sie ja podkreca . I tu mam do was pytanie gdzie i czym sie podkręca ??
    • Przez zbyszek64
      Siemka! Mam problem, a mianowicie czy pompa wtryskowa w kombajnie fahr m900 jest smarowana olejem, i w którym miejscu znajduje się spust oleju? pzdr.
    • Przez rafalus8
      Panowie mam opryskiwacz promar 300l przed zimą chciałem spuścić wodę z pompy,
      Pompa taka jak w tym linku
      http://tablica.pl/oferta/pompa-do-opryskiwacza-ID47Yjn.html#a0c44f221a
      odkręciłem dwie śrubki po bokach i woda praktycznie nie wypłynęła, sprawdziłem bagnet i okazało się że zamiast oleju jest woda, położyłem opryskiwacz na plecy i wypłynęła z pompy woda tam gdzie powinien być olej.
      Miał ktoś podobny problem
    • Przez Assasin
      Witam wszystkich posiadaczy wyżej wymienionego modelu Mf. Mam takie pytanie chciał bym sprawdzić pompę podnośnika czy jest dobra.Jakie powinno być tam prawidłowe ciśnienie.A drugie moje pytanie. Cieknie mi między przystawką a przednim mostem.Wie ktoś może jakie tam przychodzą uszczelnienia ??
       
      Ps. Z góry dzięki
    • Przez dawidozo56
      co moze byc przyczyna takiego dziwnego stukania w pompie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj