Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy lepiej kupić nową prasę metal fach czy używaną zachodnią?

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 01 kwiecień 2014 - 18:12

Czy lepiej kupić nową prasę metal fach czy używaną zachodnią? Kupisz nową polską dasz zarobić swoim. Kupisz zachodnią wybawisz germańca z kłopotu. U nas gościu miał nową sipmę jak tylko wchodziły, mało kto miał belarkę, non stop na zarobkach i u siebie 30ha, niedawno sprzedał i kupił nową sipmę na dotację. Gdyby była lipna drugiej by nie kupił. U nas mają różne i każda chodzi jak chodzi, najbardziej głośna i łomocze to nh że z daleka słychać że pracujd. Ja mam kostkę vicon dobra ald części drogie. Łożyska specjalne 6co katne po 300zł szt, a jest ich 6. Aparat też pół prasy kosztuje. Palce podbieraka na zamówienie dorabiane bo dziwaczne. A jest 89r także nie wehikół. Teraz bym polską brał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy lepiej kupić nową prasę metal fach czy używaną zachodnią? Dzisiaj, 02:06
  •  

#22 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 18:14

Czy lepiej kupić nową prasę metal fach czy używaną zachodnią? U mnie prasowali prasami khun i df nie znam modeli ale prasy kupili kilka lat temu,teraz mają może po 5-6lat. To jak podnoszę sianokiszonkę turem to czuć że jest co dźwigać. A ostatnio kupiłem od znajomego sianokiszonkę po prasie metal fach to się nie czuję że coś podnosi a zresztą na oko widać że baloty dużo mniejsze.

#23 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3444 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 01 kwiecień 2014 - 19:31

W tamtym roku w mojej prasie (metal fach) siadło łożysko na wałku i zaczeło się palić dymić ale jeszcze ok.50 bel zrobiłem a w prasie na pasy jak się pas urwie to już chyba się nieda belować dlatego wolę prase na wałki :)

Pas jako taki, nie uszkodzony mechanicznie nigdy sie nie zerwie , może puścić spinka , ale przy stosowaniu dobrych spinek , można to wykryć , kontrolując regularnie stan spinek i zawczasu wymienić .
Jak się zakłada badziewie, to się szuka pasa w beli , sam sie o tym przekonałem , ale po wyjęciu pasa z beli , bez pasa zrobiłem kilka bel , zerwał się w środku , gdyby z brzegu to raczej nie dałoby rady

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#24 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 20:46

Czy lepiej kupić nową prasę metal fach czy używaną zachodnią? Rolnik1973

kolego miałem dwie sipmy nowe i jakoś miłych wspomnień nie mam , nie było dnia aby usmarowany nie wrócił z pola zawsze coś , a jak nie chcesz aby german zarobił kup NH robią w płocku

#25 Share rolnik556

rolnik556

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 14:07

Czy lepiej kupić nową prasę metal fach czy używaną zachodnią? Ja miałem polską prase metal fachu to nie narzekam na nią :)

#26 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 02 kwiecień 2014 - 14:55

Czy lepiej kupić nową prasę metal fach czy używaną zachodnią? A może nowa z URSUSA, wyglądają fajnie na reklamach.

#27 Share rolnik556

rolnik556

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 16:02

A może nowa z URSUSA, wyglądają fajnie na reklamach.

Nowe to wszystko ładne :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy lepiej kupić nową prasę metal fach czy używaną zachodnią? Dzisiaj, 02:06
  •  

#28 Share rolnik556

rolnik556

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 18:10

Czy lepiej kupić nową prasę metal fach czy używaną zachodnią? Dzięki za wszystkie odpowiedzi :) zakupiłem prase John Deere

#29 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 18:28

Czy lepiej kupić nową prasę metal fach czy używaną zachodnią? a jaki model ?

#30 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 04 kwiecień 2014 - 20:52

Kupisz nową polską dasz zarobić swoim. Kupisz zachodnią wybawisz germańca z kłopotu. U nas gościu miał nową sipmę jak tylko wchodziły, mało kto miał belarkę, non stop na zarobkach i u siebie 30ha, niedawno sprzedał i kupił nową sipmę na dotację. Gdyby była lipna drugiej by nie kupił.

To że dasz zarobić swoim to był dobry powód dla zakupu nowej polskiej prasy jeśli by dorównywały zachodnim. Niestety dasz zarobić swoim, a swoi będą dalej na tobie zarabiać jak będą przyjeżdżać z serwisem i z częściami co tydzień do nowej prasy .Jak to napisałeś kupując starą prasę ''wybawisz germańca z kłopotu'' -czasami tak jest ,ale wtedy dołożysz do niej trochę kasy i czasu jeździsz przez kilka lat bezawaryjnie .
Co do tego gościa o którym piszesz kupił Sipme po raz 2 ponieważ myślał pewnie że będzie taka jak ta stara pod względem jakości .Znając życie raczej żałował tej wymiany .