Zaloguj się, aby obserwować  
rolnik556

Czy lepiej kupić nową prasę metal fach czy używaną zachodnią?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rolnik556    9

Witam, mam pytanie czy lepiej kupić nową prase z metal fachu czy używaną zachodnią prase typu claas, welger, john deere?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DumBass    0

jasne ze prasy zachodnie sa lepsze ale to jest według uznania, polska prasa szybko się sypie to fakt, osobiście nie lubię pasówek więc jak dla mnie john odpada, welger polecam a teraz mam claasa walcową i jestem zadowolony , pzdr ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bel920    8

przedtem znajomy mi presował nową metal fach , teraz sam robię new holandem 544 łańcuchowo walcowa z rotorem więc powiem że metal fach się nie umywa do starej zachodniej , snopki nawet przy małym zgonie są o wiele lepiej zrobione i obsługa jeśli chodzi NH lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

lepsza będzie używana zachodnia prasa, kwestia tylko jakim ciągnikiem będziesz prasował i ile siana, sianokiszonki i słomy rocznie, i oczywiście ile chcesz przeznaczyć na ten cel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebsoN    23

Prasy pasowe to najlepsze co wymyślono bardzo wysoki stopień zgniotu od samego początku formowania beli.Najmniejsze zapotrzebowanie mocy w porównaniu z walcowymi czy łańcuchowymi. Kolega ma walcową Feraboli Trotter 125 to ciągnik 130km gasi. :D Ogólnie to pasówki robią najwięcej bel ze wszystkich pras innego mechanizmu . Ale wybór należy do cb :)


"I will never put my name on a product that does not have in it the best that is in me." JOHN DEERE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Takie pytanie - mieliście panowie w życiu styczność z prasami pasowymi?

Czy wypowiadacie się o czymś o czym nie macie pojęcia? :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebsoN    23

Takie pytanie - mieliście panowie w życiu styczność z prasami pasowymi?

Czy wypowiadacie się o czymś o czym nie macie pojęcia? :P

Tak posiadam prasę pasową ;)


"I will never put my name on a product that does not have in it the best that is in me." JOHN DEERE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

jasne ze prasy zachodnie sa lepsze ale to jest według uznania, polska prasa szybko się sypie to fakt, osobiście nie lubię pasówek więc jak dla mnie john odpada, welger polecam a teraz mam claasa walcową i jestem zadowolony , pzdr ;p

DummBass Ja też nielubię pasówek ale john deere ma też prasy na wałki :)

 

Chodziło mi o tych 2 panów


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

za 50k to już można niezłą prasę kupić, 100KM do pasówki z rotorem i nożami to trochę mało aby sprawnie i w miarę szybko to szło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Montifan    0

poszukaj jakiejs welgerki w dobrym stanie. sam posiadam rp200 juz 8 sezonow i nie narzekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

z samym rotorem bez noży przy prasie walcowej 105 KM starczy spokojnie tylko sianokiszonka lepiej jak by była zgrabiana zgrabiarką karuzelową a nie gwiazdówką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

 

no ja niemiałem styczności z pasówką i niechcę mieć

 

Tak z ciekawości zapytam DLACZEGO ?

Dzisiejsze prasy pasowe nie mają wiele wspólnego ze starą z 230 , jest to zupełnie inna maszyna .

Ja miałem kilka lat walcową , póżniej zmieniłem na pasówkę , i jest to bardzo pozytywna zmiana . ale skoro nie chcesz to nie przekonasz się nawet co tracisz ......


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik556    9

 

Tak z ciekawości zapytam DLACZEGO ?

Dzisiejsze prasy pasowe nie mają wiele wspólnego ze starą z 230 , jest to zupełnie inna maszyna .

Ja miałem kilka lat walcową , póżniej zmieniłem na pasówkę , i jest to bardzo pozytywna zmiana . ale skoro nie chcesz to nie przekonasz się nawet co tracisz ......

 

W tamtym roku w mojej prasie (metal fach) siadło łożysko na wałku i zaczeło się palić dymić ale jeszcze ok.50 bel zrobiłem a w prasie na pasy jak się pas urwie to już chyba się nieda belować dlatego wolę prase na wałki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Jak masz na oku zadbaną używkę zachodnią w miarę młodą bez wad to poco przepłacać. Oraz jak rocznie robisz więcej niż 1000-1500 balotów to odpuść krajową bo co mniej kosztuje to i krócej wytrzyma nawet jak nowe. A pozatem zachodnia ma wiekszy przerób czyli szybciej zrobisz balot i ładniej go uformuje. Np. Welger Lely RP 200/220 z nożami/siatka. Tylko tu traktor od 110km musisz mieć. A walcową prasę bez noży to od 95km pociągniesz komfortowo aż miło oczywiście zbijając jak należy do końca skali i nie wlekąc się na powowych biegach. Polskie prasy to jak się trafi, jednemu Simpa lata aż miło czasem coś urwie się grubego ale części dostepne na miejscu w PLN to chwila i dalej w pole a u innego sypie od nowości. Jak i MetalFach jednemu działa a inny brał wypasiono wersję i co rusz awarie. Ja widziałem w akcji nową prasę pasową Welger Lely z tyłu z owijarką jak robiła słomę. To tylko cichy szum prasy a głośny traktora hałas. A baloty jeden w jeden identyczne i w tym samym miejscu wypadały. Podobno JD 550/590 są dobre i od 100km traktor lata jak szalony. Na jakiej podstawie prasa pasowa ma mieć najmniejsze zapotrzebowanie na moc WOM traktora?. Że od początku zwija na pełnym zgniocie i od początku traktor dostaje w d*pe? a nie jak w walcowej i łańcuchowej, gdzie tylko na końcu przy dobijaniu traktor czuje. No owszem jak ktoś robi balot prawidłowo a inny z tego balota zrobi 3 to i ma małe zapotrzebowanie każda prasa i pociągnie każdy traktor od 66km. Tylko pamiętajcie, że baloty robi się nie w zimie na minusie a w lato w upały gdzie i kosiarka rotacyjna w d*pe daje nieźle traktorowi C360 czy 3P

Edytowano przez Risto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik556    9

no właśnie niema nic ciekawego, a dać 50tyśecy za złoma jakiegoś to myślę że lepiej nową kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Kupisz nową polską dasz zarobić swoim. Kupisz zachodnią wybawisz germańca z kłopotu. U nas gościu miał nową sipmę jak tylko wchodziły, mało kto miał belarkę, non stop na zarobkach i u siebie 30ha, niedawno sprzedał i kupił nową sipmę na dotację. Gdyby była lipna drugiej by nie kupił. U nas mają różne i każda chodzi jak chodzi, najbardziej głośna i łomocze to nh że z daleka słychać że pracujd. Ja mam kostkę vicon dobra ald części drogie. Łożyska specjalne 6co katne po 300zł szt, a jest ich 6. Aparat też pół prasy kosztuje. Palce podbieraka na zamówienie dorabiane bo dziwaczne. A jest 89r także nie wehikół. Teraz bym polską brał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

U mnie prasowali prasami khun i df nie znam modeli ale prasy kupili kilka lat temu,teraz mają może po 5-6lat. To jak podnoszę sianokiszonkę turem to czuć że jest co dźwigać. A ostatnio kupiłem od znajomego sianokiszonkę po prasie metal fach to się nie czuję że coś podnosi a zresztą na oko widać że baloty dużo mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

 

W tamtym roku w mojej prasie (metal fach) siadło łożysko na wałku i zaczeło się palić dymić ale jeszcze ok.50 bel zrobiłem a w prasie na pasy jak się pas urwie to już chyba się nieda belować dlatego wolę prase na wałki :)

Pas jako taki, nie uszkodzony mechanicznie nigdy sie nie zerwie , może puścić spinka , ale przy stosowaniu dobrych spinek , można to wykryć , kontrolując regularnie stan spinek i zawczasu wymienić .

Jak się zakłada badziewie, to się szuka pasa w beli , sam sie o tym przekonałem , ale po wyjęciu pasa z beli , bez pasa zrobiłem kilka bel , zerwał się w środku , gdyby z brzegu to raczej nie dałoby rady


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

Rolnik1973

 

kolego miałem dwie sipmy nowe i jakoś miłych wspomnień nie mam , nie było dnia aby usmarowany nie wrócił z pola zawsze coś , a jak nie chcesz aby german zarobił kup NH robią w płocku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj