Marek46ha

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów

Polecane posty

luki0489    10

Witam. Niestety mam ograniczoną oborę (szer 2,65m wys 2,45m)i interesuje mnie wóz dla 35 krówek. z tego co jestem zorientowany to najlepiej byłoby mieć wóz o pojemności 8-10m3. Nie mam ochoty bawić się w polskie wynalazki i szukam czegoś co posłuży bezawaryjnie kilka ładnych lat. Jak narazie to znalazłem BvL v-mix plus 8 T lecz nikt w okolicy czegoś takiego nie ma i nie wiem jak to spisuje się w praktyce... Byłbym wdzięczny za udzielenie informacji na jego temat lub może poleci ktoś wóz innej marki... dzięki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1988    0

sluchaj ja mam paszowoz firmy faresin 8m3 1992 rok wszystko sprawne i nowe noże ma regulowana wysokosc i idealnie nadaje sie do takich malych obor jak bedziesz zainteresowany to odezwij sie do mnie na gg albo na maila to dam ci zdjecia moje gg://12545675 lukaszgogolowski@wp.pl moge ten paszowoz zamienic na ciagnik 80-120 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

Wybierając zachodni paszowóz pomyśl tez o tym żeby poźniej w razie czego mozna było częsci dostac jak coś sie rozleci. Nie jest sztuką kupić jakiś zachodni 20 letni "wynalazek" firmy "krzak" tylko jak coś sie rozwali to stoisz i patrzysz bo niema częsci. Ja kierując sie wyborem paszowozu patrzyłem na jego niezawodność i dostępność serwisu no i wybór padł na Sano 8m3. Nie mam z nim zadnych problemów a TMR ma dobrą strukturę po wymieszaniu.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

ja tez bym ci proponował sano własnie taki posiadam tylko ze najmniejszy z mozliwych bo 3m3 ale jak na 30 krow mi wystarcza a wiekszy mi nie wejdzie mozna by kombinowac ale znowu koszty sa wieksze bo mało ktore tak małe gosp jak moje stac na taki wozek ale teraz wiem ze to był bardzo dobry wybór i polecam wszystkim wozy paszowe SANO czesi i serwis sa dostepne praktycznie od reki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil75    0

Nie rozumiem dlaczego zachodni oznacza dla was dobry. Jeden lepszy drugi gorszy. Mam drugi już wóz. Pierwszy RMH, ale robiony w Polsce w Środzie Wielkopolskiej, sprawdził się doskonale. Ale zrobił się za mały. Teraz kupiłem dziesiątkę Alimamix, też ze Środy i jestem bardzo zadowolony. To co tam włożyli to w zachodnich nawet nie ma. A wóz jest robiony na bazie starego RMH, tylko w Polsce. Myślałem o izraelskim, ale termin dostawy kilka tygodni trochę mnie wystraszył. Jak trzeba by serwisować to klapa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

Nie rozumiem dlaczego zachodni oznacza dla was dobry. Jeden lepszy drugi gorszy. Mam drugi już wóz. Pierwszy RMH, ale robiony w Polsce w Środzie Wielkopolskiej, sprawdził się doskonale. Ale zrobił się za mały. Teraz kupiłem dziesiątkę Alimamix, też ze Środy i jestem bardzo zadowolony. To co tam włożyli to w zachodnich nawet nie ma. A wóz jest robiony na bazie starego RMH, tylko w Polsce. Myślałem o izraelskim, ale termin dostawy kilka tygodni trochę mnie wystraszył. Jak trzeba by serwisować to klapa.

 

 

Kolego przeciez wozy paszowe ALIMA są izraelskie! Fakt moze składają je w polsce ale przeciez to izraelska marka, wiem bo nieraz przyjeżdzali i wciskali mi te wozy. Wadliwe moze nie są ale jak byłem kiedyś na pokazie takiego wozu u innego rolnika to przekłądnia w nim wyła na kilometr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59

A czy znajdzie się jakiś paszowóz do obory o wysokości max 2,3 m i wąski bo niecałe 2 m, niestety to stary budynek a ogonów trochę w nim jest bo 33 szt do wykarmienia. Jak waszym zdaniem opłacało by się mieszać paszę w paszowozie i wwozić tmr turem do obory? a i jeszcze jedno budynek niestety nie jest przejazdowy :( może ktoś z was ma jakiś pomysł jak w takim przypadku wprowadzić tmr w rzywieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    82

Alimamix robi wozy paszowe na specjalne zamowienie tak zwane nie typowe ale pewnie to drogi gips, choc logicznie rzecz biorac materialu powinni zurzyc mniej na taki paszowoz :D Sam sie rozgladam za paszowozem, jaka musi miec pojemnosc na 45 krowek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu bym się rozglądał za 10-tką w porywach 12-tka jak byś chciał się jeszcze rozwijać to masz jeszcze niewielki zapas. Wiem też że metal fach też robi wozy pod wymiar

Edytowano przez mariusz123456789a
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrJCBx7m    12

Polecam wozy SANO osobiście mam 10m3T (oznaczenie T jest to informacja że jest obniżany) przepracował już 5 sezon bez żadnych awarii ani jednej ! Wujek też ma Sano prawdopodobnie 2003/4 r i jedyna jaka awaria była u niego to się uszkodziła waga (efekt jak bela z wysokości wpada) a poza tym zmienia się noże i od czasu do czasu ostrzy :D Polecam SANOskie wozy !


Fendt Favorit 514C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmichall190    0

Witam mam taką sprawę, iż planuję kupić wóz paszowy na 30 sztuk bydła mlecznego. Nie wiem po ile mogą chodzić albo jakąś dobrą markę mi polecicie a najlepiej jakiś zachodni. :D

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nozyk8508    24

kolego przepraszam ze pisze to co myślę ale z 30 sztuk bydła mlecznego nie masz szans przetrwać na rynku .mimo to trzymam za ciebie kciuki i kupuj wszystkich sąsiadów ,może kiedyś będziemy pić mleko od krowy która karmil Michał

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmichall190    0

jakoś sobie poradze ile będzie to będzie a czemu mam nie przetrwać. Muszę  zwiększyć wydajność i tyle bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek500    0

Ja mam Sgariboldi DF14 m3 z poziomym ślimakiem i sprawuje się znakomicie a co najważniejsze bardzo dokładnie i szybko miesza TMR. Mam go od roku i zero jakich kolwiek awarii nawet najdrobniejszych. cena nie najniższa ale warto.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenus    0

jaki polecicie wóz paszowy na 85 krów dojnych ma zastąpić triolleta 9 m3 swoje lata już ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj