Marek46ha

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów

Polecane posty

grzes6130    0

mój sąsiad był na pokaze keenana 20m3. muwił że on nie miesza tak szybko jak to mówio przedstawiciele keenana wiec ja bym te marki poruwnywał do siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

zalezy z ilu chcesz podniesc, jesli startujesz od 5 tys litrow to nawet o 2tys Ci podniesie przy odpowiednim zbilansowaniu dawki, u mnie tak wlasnie bylo

 

mam sano 10m3, jestem w 100% zadowolony

 

mialem na tescie 5m3 i dawal rade z bela i kukurydza

 

odradzam wszelkiego rodzaju wznalazki polskiego pochodzenia


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

A mi właśnie dealer, który oferuje sano , bo mówił, że ma ubogie wyposażenie i skromną ilość opcji, którymi można uzupełnić wyposażenia. Oferuje jeszcze metal fach Sokółkę ,metal tech Mirosławiec i Pronar. Radził mi wybrać Metal Tech Mirosławiec, bo jest w miarę tani, dobrze przemyślany i wykonany. Nawet w dodatku do Top Agrar Polska dziennikarz dobrze go ocenił, a jak wiadomo dziennikarze są wybredni.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

no fakt w tym sano nie ma za duzo opcji do wyboru

bierz na pewno z przekladnia redukujaca, mniejszy ciagnik bedzie spokojnie dawal rade

co do metal fachu to uciekaj i to bardzo daleko bo tez go mialem na tescie przez miesiac, wiecej nerwow mialem niz pracy


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arkadi    8

Siema! Jakby ktoś chciał kupić wóz paszowy Sano to proszę pisać w temacie. Wóz na gwarancji mało używany, właściciel sprzedaje ponieważ jest za mały na jego gospodarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki paszowóz polecacie do obory na 33 sztuki? Czy warto zaoszczędzić i kupić polski? Czy c360 da radę wozowi 7m3 z poziomym ślimakiem? Na razie myślałem o Kuhnie, RMH, Metal Fachu, Metal Techu i Pronarze.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O wymiary to nie trzeba się martwić. Korytarz jest duży, gdy postawi się balota 120*120 to obok można spokojnie przejechać np. taczką. ;) Cena to tak do hmm 75 tys brutto. Zawsze się jakiś upust wykombinuje...


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

Szkoda tylko, że w okolicy nie ma dealera Triolieta... A nie wiecie czym różni się RMH WAV 8 od Mixell 8? Słyszałem też, ze w RMH są chińskie przekładnie :unsure:


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

RMH Mixell 8 zastąpił RMH WAV 8 a różni się: nowymi napisami na paszowozie, jeśli jest wóz wzięty z wysypem paszy z przodu poprzez taśmę to jest zrobione okienko przez które widać ile paszy znajduje się na taśmie. Z tymi przekładniami chińskimi to chyba jakaś plotka. Części do wozów RMH produkowane są w Izraelu a składane są np. w Polsce. Ja swój paszowóz RMH użytkuje już ponad 2 lata i jestem z niego zadowolony.


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz ciągnik? Niska obora? Ja też miałem brać 5-6m3 na tyle sztuk, ale dealerzy i użytkownicy, wszyscy jednym głosem mówią, żeby brać min. 7m3. Ja radzę RMH. :lol:


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na temat marki to trudno co kolwiek powiedziec chociaż moim zdaniem tez RMH.

 

tylko pytanie czy dla opasów i jałówek masz chyba różne dawki więc jeżeli bedziesz miaeszał dwa razy to wystarczy z powodzeniem mniejszy. lecz jeżeli nie dzielisz stada na różne grupy to rzeczywiście weź 7m3

 

a ten mini to jakie ma zapotrzebowanie mocy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leo    0

Sano ma dobre wozy paszowe. Nie słyszałem żeby ktoś miał z nimi jakieś większe problemy. Jeżeli masz sianokiszonkę w belach to ten 3m zdecydowanie odpada. Warto zainteresować się od razu większym wozem. Wóz wypełniony w 3/4 paszą lepiej i szybciej miesza. Inaczej rzecz wygląda jeżeli nie masz całym rokiem możliwości przejeżdżania przez oborę na przykład zimą. Małym wóz do cofania będzie bardziej poręczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mój najbliższy zakup to właśnie wóz paszowy o wielkości 7-9m3. Mam do wyboru takie firmy jak Italmix-Agro-serwis, Faresine- adler agro, RMH- contractus, Sano - Sano. Ceny tych wozów są na podobnym poziomie interesuje mnie tylko jakość wykonania i pracy.Mam wyrobiona opinię o Sano i Italmixie a nie znam nikogo kto by miał faresine i rmh a opini na ich temat na forum jest mało( kilka). Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenia i obserwacje na temat ww.sprzętów to proszę o jakieś informacje, porade, ocenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

Diler RMH to jeszcze np. Jeżewo nie pamiętam nazwy firmy oraz Belima z Łap.

 

Polecam paszowóz firmy R.M.H. gdyż jest on dobry jakościowo i cenowo. Sam jest użytkownikiem wozu paszowego R.M.H. VR 10m3 od 2,5 roku, współpracuje on z ciągnikiem 70KM, ale przed zakupem wozu widziałem że i C 360 dobrze sobie radzi z tym paszowozem. Noże się nie tępią i nie łamią, posiada on przekładnie co wpływa że nie potrzebne jest duże zapotrzebowanie mocy, jest również taśma dzięki której można wysypywać pasze na obie strony.

 

Polecam ci również abyś kupił paszowóz obojętnie jakiej firmy z wysypem TMR poprzez taśmą z przodu co daje ci równomierny wysyp paszy przy każdej krowie oraz możliwość zatrzymania taśmy na chwilę gdy leci za dużo paszy. Gdy wysyp paszy dokonuje się bezpośrednio przez dziurę znajdującą się z boku wozu to możesz mieć taką sytuację że dla jednej krowy może ci się wysypać tyle paszy co powinieneś dać dla 3 krów a ty nie masz żadnej możliwości na to zareagować co innego jest w wozie z taśmą gdyż możliwość cały czas kontroli ilości lecącej paszy i możesz w każdej chwili zatrzymać taśmę. Trochę się rozpisałem. Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz. Pozdrawiam


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
therider    7

mam zamiar kupić wóz paszowy R.M.H mixell 10 czy on nie będze za mały na 45 krów rozdając raz dziennie. I czy on wymiesza dwie bele 120x120 i 600 kg kukurydzy + dodatki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

Posiadam wóz paszowy firmy R.M.H. 10m3 i mieszam w nim pasze dla 55 krów raz dziennie, około 2400kg. Wymiesza Tobie 2 bele sianokiszonki na pewno bo ja też na początku po 2 bele mieszałem i kukurydzę i dodatki.


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

W zimie mieszam o godz. 16 a potem wjeżdżam do obory z paszowozem aby TMR się ogrzałi z rana rozdaje krowom. Mieszam ciągnikiem Lamborghini Lampo 70KM + paszowóz R.M.H. 10m3. Zrobienie TMRu zajmuje mi 20-25min. Słoma 50kg, sinokiszonka z pryzmy 700kg, kukurydza 1200kg, młóto 400kg.


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil75    0

Ja również polecam RMH, chociaż teraz to chyba AlimaBis, bo Polacy wykupili i teraz u nas robią. Ogromna zaleta to to, że dostosowują wóz do Twoich potrzeb (wysokość, szerokość), przynajmniej mi tak zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj