Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów

67 odpowiedzi na ten temat

#21 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 18:36

a frez jak tnie taka pryzme?

no naprawdę żadnych wad nie ma? ;) ja kilka słyszałem...

No jak to jak tnie to normalnie, od góry do dołu ;)

@Pavel -jak słyszałeś o jakichś wadach to napisz, nie wstydź się :) Ja nie mówię że jest najlepszy, ważne że ja jestem zadowolony. Zresztą w każdym znajdzie się jakąś wadę. W Taarupie np. to cena i masa własna. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów Dzisiaj, 07:54
  •  

#22 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 26 styczeń 2008 - 10:46

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów Ja jednak bym postawił na Kennan...2 miejsce ma Taartup, napewno bym sobie odpuscił polskie wozy, bo nie osszukujmy sie, jednak stal w "naszych" a zachodnich jest bez porównania.....nom o zaletach mozna by jeszcze ale ja stawiam na
Kennan
Taartup
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#23 Share SZYMON178

SZYMON178

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 13:08

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów A co robicie np jak trawifi sie popsute a wy tego nie zauwazycie .
nie dzieje sie nic krowom napiszczie ewentualnie jak unikac takich sytuacji
bo też mysle na kupne jakiegos małego paszowozu tylko u mnie obora nie jest przystosowana i trzeba przerabiac
PS
Z a odpowiedzi z góry dzieki :P :)
Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Ekonomia, Rolnictwo, GPW, Motoryzacja

Napisany 01 luty 2008 - 18:39

Ja jednak bym postawił na Kennan...2 miejsce ma Taartup, napewno bym sobie odpuscił polskie wozy, bo nie osszukujmy sie, jednak stal w "naszych" a zachodnich jest bez porównania.....nom o zaletach mozna by jeszcze ale ja stawiam na
Kennan
Taartup

Słyszałem że ten kennan to mercedes wśród paszowozów, ale własciwie nic o nim więcej nie wiem.Zdaje się że on ma poziomy ślimak...
Czy ten kenann robi mniejsze modele dla niskich obór?
Ktoś go może ma...albo poprostu sporo wie o tej marce?

A co robicie np jak trawifi sie popsute a wy tego nie zauwazycie .
nie dzieje sie nic krowom napiszczie ewentualnie jak unikac takich sytuacji
bo też mysle na kupne jakiegos małego paszowozu tylko u mnie obora nie jest przystosowana i trzeba przerabiac
PS
Z a odpowiedzi z góry dzieki :D :D

D... nie oko, się nie zaprószy:)
A tak na poważnie to małe objętości powiedzmy zepsutej kukurydzy równomiernie się wymieszają z całością i pojedyńczej krowie przypadną śladowe ilości (mały "+" dla paszowozu bo przy tradycyjnym sposobie zadawania paszy raczej tak nie zrobisz).Oczywiście bardziej zepsuta pasza to chyba już ryzyko i lepiej ją odwalić bo krowom wydajność nie wzrośnie a można narobic sobie kłopotów. Gorzej jak trafią się zanieczyszczenia innego rodzaju (kawałek folii czy metalu)
W sumie to nic nowego nie napisałem bo każdy to chyba wie nawet jak nie ma paszowozu.Ale gdy ktoś sie pyta trzeba pomóc... Pozdrawiam

Nie pisz posta pod postem uzywaj opcji edit.

...wiem że tak nie wolno pisać ale odpowiadałem na 2 różne posty-myślałem że tak bedzie lepiej.

Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

#25 Share stasio1

stasio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 10 luty 2008 - 08:42

Słyszałem że ten kennan to mercedes wśród paszowozów, ale własciwie nic o nim więcej nie wiem.Zdaje się że on ma poziomy ślimak...
Czy ten kenann robi mniejsze modele dla niskich obór?
Ktoś go może ma...albo poprostu sporo wie o tej marce?

Keenan ma system Takiej "Łopaty mieszającej" nie jest to ślimak. Ślimak ma z boku. Służy on do wygarnywania paszy i do jej przemieszczania dla lepszego efektu wymieszania. Interesuje się Keenanem bo mam zamiar go kupić tylko nie nowy bo cena za duża (13m3 ponad 120 tys.) Piszcie do dilera to przyśle wam płytke jak pracuje keenan. Mi przysłał, po jej obejrzeniu nie chce innego paszowozu TYLKO KEENAN.

Według mnie najlepszy Keenan a na drugim miejscu reż stawiam Taarupa.

#26 Share grzes6130

grzes6130

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 08:54

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów mój sąsiad był na pokaze keenana 20m3. muwił że on nie miesza tak szybko jak to mówio przedstawiciele keenana wiec ja bym te marki poruwnywał do siebie

#27 Share Damiano6610

Damiano6610

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 20:51

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów Mam pytanie czy paszowóz podniesie wydajnośc i o ile ?

#28 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 09 lipiec 2009 - 22:13

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów zalezy z ilu chcesz podniesc, jesli startujesz od 5 tys litrow to nawet o 2tys Ci podniesie przy odpowiednim zbilansowaniu dawki, u mnie tak wlasnie bylo

mam sano 10m3, jestem w 100% zadowolony

mialem na tescie 5m3 i dawal rade z bela i kukurydza

odradzam wszelkiego rodzaju wznalazki polskiego pochodzenia

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#29 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 21 wrzesień 2009 - 19:32

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów A mi właśnie dealer, który oferuje sano , bo mówił, że ma ubogie wyposażenie i skromną ilość opcji, którymi można uzupełnić wyposażenia. Oferuje jeszcze metal fach Sokółkę ,metal tech Mirosławiec i Pronar. Radził mi wybrać Metal Tech Mirosławiec, bo jest w miarę tani, dobrze przemyślany i wykonany. Nawet w dodatku do Top Agrar Polska dziennikarz dobrze go ocenił, a jak wiadomo dziennikarze są wybredni.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#30 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 22 wrzesień 2009 - 15:54

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów no fakt w tym sano nie ma za duzo opcji do wyboru
bierz na pewno z przekladnia redukujaca, mniejszy ciagnik bedzie spokojnie dawal rade
co do metal fachu to uciekaj i to bardzo daleko bo tez go mialem na tescie przez miesiac, wiecej nerwow mialem niz pracy

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Arkadi

Arkadi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo:)

Napisany 02 październik 2009 - 21:45

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów Siema! Jakby ktoś chciał kupić wóz paszowy Sano to proszę pisać w temacie. Wóz na gwarancji mało używany, właściciel sprzedaje ponieważ jest za mały na jego gospodarstwo.

#32 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 14 grudzień 2009 - 11:00

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów Jaki paszowóz polecacie do obory na 33 sztuki? Czy warto zaoszczędzić i kupić polski? Czy c360 da radę wozowi 7m3 z poziomym ślimakiem? Na razie myślałem o Kuhnie, RMH, Metal Fachu, Metal Techu i Pronarze.
KPK - Ochrona

#33 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 10:13

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów Napisz ile możesz pieniędzy przeznaczyć na wóz paszowy? Jaką masz szerokość korytarza paszowego? Jaką masz wysokość drzwi wjazdowych do obory?
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

#34 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 16:23

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów O wymiary to nie trzeba się martwić. Korytarz jest duży, gdy postawi się balota 120*120 to obok można spokojnie przejechać np. taczką. ;) Cena to tak do hmm 75 tys brutto. Zawsze się jakiś upust wykombinuje...
KPK - Ochrona

#35 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 21:04

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów c360 da radę z tymi wozami co padałem, może któryś z tych wozów ci się spodoba
Wóz paszowy 8 m 3.Stać Cię na luksus:)Nowa cena (849821849) - Aukcje internetowe Allegro
Wóz Paszowy Bel-Mix 8 -NOWY-OKAZJA-!!!!!!!! (850171236) - Aukcje internetowe Allegro
Maszyna lub urządzenie do przygotowywania i zadawania pasz i wody WÓZ PASZOWY PASZOWÓZ STRAUTMANN KUHN , 2009r. - otoMoto
Inna maszyna Wóz paszowy VMP-10, 2009r. - otoMoto
ten paszowóz kusi dobrą ceną Wóz paszowy ,,Sano" stan IDEALNY, 2008 r. (840390625) - Aukcje internetowe Allegro

#36 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 21:32

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów za ok 75 tyś zł brutto można kupić 9m3 trioliet'a

Trioliet: Solomix 1, 5-9 m3 side discharge

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#37 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 17:41

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów Szkoda tylko, że w okolicy nie ma dealera Triolieta... A nie wiecie czym różni się RMH WAV 8 od Mixell 8? Słyszałem też, ze w RMH są chińskie przekładnie :unsure:
KPK - Ochrona

#38 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 10:20

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów RMH Mixell 8 zastąpił RMH WAV 8 a różni się: nowymi napisami na paszowozie, jeśli jest wóz wzięty z wysypem paszy z przodu poprzez taśmę to jest zrobione okienko przez które widać ile paszy znajduje się na taśmie. Z tymi przekładniami chińskimi to chyba jakaś plotka. Części do wozów RMH produkowane są w Izraelu a składane są np. w Polsce. Ja swój paszowóz RMH użytkuje już ponad 2 lata i jestem z niego zadowolony.

#39 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 grudzień 2009 - 17:49

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów Czy polecili byscie ten paszowoz do 30-35krow razem z opasami i jalowkami Sano TMR Profi Mini | Sano. Żywienie zwierząt - zdrowie i zysk.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 18:03

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów Jaki masz ciągnik? Niska obora? Ja też miałem brać 5-6m3 na tyle sztuk, ale dealerzy i użytkownicy, wszyscy jednym głosem mówią, żeby brać min. 7m3. Ja radzę RMH. :lol:
KPK - Ochrona

Dodaj odpowiedź