Marek46ha

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marek46ha    1

Chciałbym kupić jakiś lepszy paszowóz ,raczej do niskiej obory(2,55m) na 30-35 krów.

Nie bardzo mi się podoba pomysł kupowania średniej jakości paszowozu bo jezeli nie planuję sie bardzo powiększać stada to to chyba warto kupić nowy solidny paszowóz (przecież będzię sie go codziennie używać przez przez dłuższy czas).

Nie mam nic do zarzucenia krajowym paszowozom (Sokólka itp.-bo podobno nie są złe) ale wolałbym zainwestować w jakiś zachodni .Przejechałem się już na pozornym oszczędzaniu i kupowaniu polskiej techniki jak prasa belująca sipmy czy ursus 5714. Prawdę mówiąc bardzo mi się nie psują ale drugi raz bym nie kupił „sprawdzonych polskich maszyn”…

Wracając do tematu co wiecie o paszowozach strautmann? Ta firma ma taki niezaduży paszowóz 6m3 z pionowym ślimakiem, ogólnie niski pasowałby do większości obór i traktorów. ( napaliłem się na niego jak arab na kurs pilotażu)

Co myślicie o tym modelu i tej firmie? Ma ktoś może coś takiego? W mojej okolicy mają prawie same krajowe paszowozy, a z samej strony internetowej to ciężko coś powiedzieć Ogólnie firma kojarzy mi sie dobrze ,ale macie może jakieś inne lepsze wózki...

 

P.S

widzę że tutaj wypowiadają się dużo rolników z podlaskiego... też jestem z tego województwa.


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na tyle krów dobry byłby Strautman 5m3.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

oplaca sie na 30 krow paszowoz? przeciez turem szybciej nawieziesz i tylko rozdac. a tak to codzienne 2 ciagniki musisz palic i 2 osoby musza byc. zrobic pasze w paszowozie tez sie schodzi, chyba ze zalezy Ci na wprowadzeniu tmr-u i podniesieniu wydajnosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

Co ty mi tu p.... że się nie opłaca...Paszowóz warto wprowadzić nawet dla 20 krów!

Zakup paszowozu to napewno jedna z ważniejszych inwestycji w gosp. hodującym bydło mleczne-jeżeli oczywiście myśli się o tym poważnie.Co do pojemności to cięzko powiedzieć 5m3 to trochę mało(dobrze by było żeby do paszowozu zmieściła się

1 bela sianokiszonki i odpowiednia ilość kukurydzy)

 

Na tym agrofoto to mam wrażenie że się wypowiadają głównie znawcy tematu w wieku szkoły podstawowej ,chociaż przyznaje że czasami można znaleźć jakąś sensowną wypowiedź (którą chętnie bym sobie teraz przeczytał...)


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60
Co ty mi tu p.... że się nie opłaca...

bez takiego słownictwa(nawet ocenzurowanego) ale poczęści sie z tobą zgodzę. czy sie opłaca czy się nie opłaca to już kwestia poszczegulnego przypadku. jak ktoś chce usprawnić sobie pracę i może sobie na to pozwolić to czemu ma się nie opłacać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
oplaca sie na 30 krow paszowoz? przeciez turem szybciej nawieziesz i tylko rozdac. a tak to codzienne 2 ciagniki musisz palic i 2 osoby musza byc. zrobic pasze w paszowozie tez sie schodzi, chyba ze zalezy Ci na wprowadzeniu tmr-u i podniesieniu wydajnosci?

Co ty gadasz, że się nie opłaca. Żeby nawozić turem to trzeba się narobić z załadunkie i rozdanie.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

Bo się wkurzyłem trochę...

Myślałem że jak ktoś tu pisze to myśli o konkretnych paszowozach ,a nie o tym czy się w ogóle opłaca paszowóz i od jakiej wielkości stada.


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

ale o co ty sie denerwujesz czlowieku? mam prawo do swojego zdania!! nie naleze do tych fanatykow co to musza miec 100 konny ciagnik na 15 ha wiec sie tylko zapytalem. a ty jak sam wiesz najlepiej to po co w ogole szukasz rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

On nie szuka rady czy oplaca mu sie paszowiz na 30-35 krow tylko szuka porady jaki wybrac ;) A to jest spora roznica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Dobra panowie spokojnie ;) wracając do tematu ja interesowałem sie wozami Sano 5m3 ,ale właśnie nie wiem czy nie jest on zbyt mały ,aby spokojnie wymieszać w nim jedną bele sianokiszonki , kuku i jeszcze jakieś granulki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

miesiac temu do gospodarstwa pomocniczego u mnie w szkole kupili sano 9m3. maja 60 krow dojnych a wszystkiego ze 120szt. szkoda ze do wozu nie mozna calego balota wrzucic tylko trzeba rozwijac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
godles5    1
Co ty mi tu p.... że się nie opłaca...Paszowóz warto wprowadzić nawet dla 20 krów!

Zakup paszowozu to napewno jedna z ważniejszych inwestycji w gosp. hodującym bydło mleczne-jeżeli oczywiście myśli się o tym poważnie.Co do pojemności to cięzko powiedzieć 5m3 to trochę mało(dobrze by było żeby do paszowozu zmieściła się

1 bela sianokiszonki i odpowiednia ilość kukurydzy)

 

Na tym agrofoto to mam wrażenie że się wypowiadają głównie znawcy tematu w wieku szkoły podstawowej ,chociaż przyznaje że czasami można znaleźć jakąś sensowną wypowiedź (którą chętnie bym sobie teraz przeczytał...)

 

Szkołę podstawową mam już dawno za sobą...gospodarstwo prowadzę kilkanaście lat (ok.14) i mam ok.40 szt. krów mlecznych + 30 szt.młodzieży-tyle o sobie, a teraz odnośnie wozu:

-jeśli chodzi o pojemność moje zdanie jest takie ,że wielkość 6m3 jest zdecydowanie za mała -znacznie lepsza jest wielkość 9 m3, a minimum to 7 m3-wejdzie wtedy 1 bela + 2 krokodyle kukurydzy+ ok.300 kg młóta+ pasza treściwa- może trochę wypadać ,ale to można załadować ręcznie i to wystarczy dla około 40 szt. krów- ja dodatkowo stawiam w rogu obory bele siana i krowy same pobierają ile im potrzeba ;)-------widziałem też,jak do 7m3 szło 2 bele sianokiszonki i jeden krokodyl kukurydzy i wóz to wymieszał( wóz firmy Italmix 7 m3)

-odnośnie zasadności zakupu-w ciągu 20 minut mam przywiezioną,wymieszaną i zadaną paszę dla 40 szt.krów na całą dobę ,pomijam fakt uzyskanych korzyści ze stosowania tmr-u - a i wcale nie trzeba dwóch osób - wystarczy jedna do przygotowania paszy

-najwięcej minusów dla wozów wymyślają osoby ,które nie mają bladego pojęcia o takim sposobie przygotowania pasz,ja niestety młodzież muszę karmić tradycyjnie i wcale mnie to nie bawi(swego czasu byłem na otwarciu dużej obory i jeden gościu twierdził,że hale udojowe to tragedia (krowy jak oddają mleko, to każda wydala z siebie wszystko ,a dojarze mają parasolki ) ;) , na moje pytanie, czy był w hali podczas doju ,odpowiedział,że u niego w wiosce jeszcze nikt tego dziadostwa nie zrobił -co mogę powiedzieć?-porażka i bez komentarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

...No tak każdy ma swoje przekonania, u mnie w okolicy tez są tacy.

Podobał mi sie powyższy post (czytając niektóre komentarze nie trzeba się pytać ile kto ma lat i jak długo jest hodowcą ;), .O tym italmixie słyszałem że nie jest zły ,ale dalej nikt nie pisze o tym strautmannie.

Tak dla przypomnienia zainteresowanym to tematem nie jest idea paszowozu tylko:

"Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów"

 

On nie szuka rady czy oplaca mu sie paszowiz na 30-35 krow tylko szuka porady jaki wybrac ;) A to jest spora roznica.

 

 

 

To się nazywa czytanie ze zrozumieniem!

pozdrawiam


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

w mojej okolicy jest dealer italmix-u i moge powiedzieć, ze krąży opinia (a nawet o widzę), ze ślimaki w nich pekaja... znajomy spawacz to robi, bo nie opłaca się ciagnac ich na kilka miesięcy do włoch na gwarancje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

A więc tak:

Dla rolnika który trzyma krowy (odpowiednią ilośc, nie 10) i chce się rozwijać zakup wozu paszowego jak dla mnie to niezbędna rzecz. Ktoś kto nie ma wozu paszowego i zadaje pasze ładowaczem czołowym itd. nie zdaje sobie sprawy co to za udogoadnienie.

I tu nie chodzi tylko o to że się zadaje pasze szybciej, chodzi o dokładne wymieszanie pozczególnych rodzajów pasz. A potem jedna zje więcej śruty, druga sianokiszonki, a inne kukurydzy. Nastepna sprawa to całkowite wyeliminowanie niedojadów.

Zostaje 10 łopat na korytarzu to wrzucasz z powrotem do wozu i gitara. Dobra przejdźmy do sedna sprawy ;)

 

Warto zainwestować w porządny sprzęt bo wóz chodzi codziennie, tu nikogo nie muszę przekonywać.

 

Ja miałem u siebie kupić 10,5 m3 ale diler namówił mnie ze względu na niedużą różnicę w cenie na 12 m3. I dobrze że wziąłem większy, bo cały czas zwiększa się pogłowie i dziś już ten większy jest na styk. W przyszłości do tego bedę dorabiał nadstawki, albo kupię oryginalne. U Ciebie byłby kłopot bo masz niską oborę ;)

 

Odnośnie zakupu wozu to w moim przypadku wóz w pełni się zwróci po 5 latach, czyli za 1,5 roku już bedzie zarabiał na siebie.

 

 

Co do firmy to niestety nie umiem Ci doradzić. Wielu twierdzi że z poziomymi wałkami to na zachodzie wywalają na złom. No cóż widziałem jak miesza pionowy na jakimś pokazie to z belką dość długo się cackał.

 

A i jeszcze jedno: waga -musi być koniecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

@Robert a napisz jak sie zachowuje zima?

 

bardzo mnie ciekawi jak zamarznięte bryły kiszonki się mieszaja, lub jak frez pobiera z pryzmy? i inne spostrzeżenia jak masz jakieś...

 

 

co do tego czy warto wrzucac spowrotem do wozu nie byłbym tak przekonany. pasza przeleżała już dłuzszy czas z dostepem powietrza, a o somatyczne w mleku łatwo...

w mojej okolicy najczesciej to co zostanie przerzuca sie na strone jałówek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Zamarzniete bryły kiszonki, przecież jak nawet kukurydzy z wierzchu będzie min ilość to z tą cieplejszą się wymiesza i roztajeje.

 

Także zimą nie miewam żadnych problemów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

a frez jak tnie taka pryzme?

 

 

no naprawdę żadnych wad nie ma? ;) ja kilka słyszałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1
Co do firmy to niestety nie umiem Ci doradzić. Wielu twierdzi że z poziomymi wałkami to na zachodzie wywalają na złom. No cóż widziałem jak miesza pionowy na jakimś pokazie to z belką dość długo się cackał.

 

A i jeszcze jedno: waga -musi być koniecznie ;)

 

No tak waga to podstawa. O zaletach paszowozu też nie ma co pisać bo każdy pochwala jak kupi. Co najwyżej narzekają ci którzy kupią jakiś lipny paszowóz (tak jak pisałeś o tym italmixie.) Więc on raczej odpada.

 

A Macie może jakieś inne sprawdzone solidne paszowozy-nie wiem :stohl, kuhn,strautmann..,chciałbym dowiedziec się coś nich.Wiele marek odpada dla mnie bo nie mają małych pojemności. Ten strautmann wpadł mi w oko bo przy pojemności 6m3 i pionowym ślimaku jest niski ,ale nie widziałem go w pracy ,jak szybko walczy np. z ubitą belą tak że nie wiem czy on taki dobry.

Co do pojemności to uważacie że na 30 krów mlecznych 6m3 to za mało czy w takiej oborze ujdzie???


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
a frez jak tnie taka pryzme?

 

 

no naprawdę żadnych wad nie ma? ;) ja kilka słyszałem...

 

No jak to jak tnie to normalnie, od góry do dołu ;)

 

@Pavel -jak słyszałeś o jakichś wadach to napisz, nie wstydź się :) Ja nie mówię że jest najlepszy, ważne że ja jestem zadowolony. Zresztą w każdym znajdzie się jakąś wadę. W Taarupie np. to cena i masa własna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

Ja jednak bym postawił na Kennan...2 miejsce ma Taartup, napewno bym sobie odpuscił polskie wozy, bo nie osszukujmy sie, jednak stal w "naszych" a zachodnich jest bez porównania.....nom o zaletach mozna by jeszcze ale ja stawiam na

Kennan

Taartup


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMON178    0

A co robicie np jak trawifi sie popsute a wy tego nie zauwazycie .

nie dzieje sie nic krowom napiszczie ewentualnie jak unikac takich sytuacji

bo też mysle na kupne jakiegos małego paszowozu tylko u mnie obora nie jest przystosowana i trzeba przerabiac

PS

Z a odpowiedzi z góry dzieki :P:)


Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1
Ja jednak bym postawił na Kennan...2 miejsce ma Taartup, napewno bym sobie odpuscił polskie wozy, bo nie osszukujmy sie, jednak stal w "naszych" a zachodnich jest bez porównania.....nom o zaletach mozna by jeszcze ale ja stawiam na

Kennan

Taartup

 

 

Słyszałem że ten kennan to mercedes wśród paszowozów, ale własciwie nic o nim więcej nie wiem.Zdaje się że on ma poziomy ślimak...

Czy ten kenann robi mniejsze modele dla niskich obór?

Ktoś go może ma...albo poprostu sporo wie o tej marce?

 

A co robicie np jak trawifi sie popsute a wy tego nie zauwazycie .

nie dzieje sie nic krowom napiszczie ewentualnie jak unikac takich sytuacji

bo też mysle na kupne jakiegos małego paszowozu tylko u mnie obora nie jest przystosowana i trzeba przerabiac

PS

Z a odpowiedzi z góry dzieki :D:D

 

 

D... nie oko, się nie zaprószy:)

A tak na poważnie to małe objętości powiedzmy zepsutej kukurydzy równomiernie się wymieszają z całością i pojedyńczej krowie przypadną śladowe ilości (mały "+" dla paszowozu bo przy tradycyjnym sposobie zadawania paszy raczej tak nie zrobisz).Oczywiście bardziej zepsuta pasza to chyba już ryzyko i lepiej ją odwalić bo krowom wydajność nie wzrośnie a można narobic sobie kłopotów. Gorzej jak trafią się zanieczyszczenia innego rodzaju (kawałek folii czy metalu)

W sumie to nic nowego nie napisałem bo każdy to chyba wie nawet jak nie ma paszowozu.Ale gdy ktoś sie pyta trzeba pomóc... Pozdrawiam

 

Nie pisz posta pod postem uzywaj opcji edit.

...wiem że tak nie wolno pisać ale odpowiadałem na 2 różne posty-myślałem że tak bedzie lepiej.


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio1    3
Słyszałem że ten kennan to mercedes wśród paszowozów, ale własciwie nic o nim więcej nie wiem.Zdaje się że on ma poziomy ślimak...

Czy ten kenann robi mniejsze modele dla niskich obór?

Ktoś go może ma...albo poprostu sporo wie o tej marce?

 

Keenan ma system Takiej "Łopaty mieszającej" nie jest to ślimak. Ślimak ma z boku. Służy on do wygarnywania paszy i do jej przemieszczania dla lepszego efektu wymieszania. Interesuje się Keenanem bo mam zamiar go kupić tylko nie nowy bo cena za duża (13m3 ponad 120 tys.) Piszcie do dilera to przyśle wam płytke jak pracuje keenan. Mi przysłał, po jej obejrzeniu nie chce innego paszowozu TYLKO KEENAN.

 

Według mnie najlepszy Keenan a na drugim miejscu reż stawiam Taarupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj