Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów

67 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Ekonomia, Rolnictwo, GPW, Motoryzacja

Napisany 22 styczeń 2008 - 20:14

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów Chciałbym kupić jakiś lepszy paszowóz ,raczej do niskiej obory(2,55m) na 30-35 krów.
Nie bardzo mi się podoba pomysł kupowania średniej jakości paszowozu bo jezeli nie planuję sie bardzo powiększać stada to to chyba warto kupić nowy solidny paszowóz (przecież będzię sie go codziennie używać przez przez dłuższy czas).
Nie mam nic do zarzucenia krajowym paszowozom (Sokólka itp.-bo podobno nie są złe) ale wolałbym zainwestować w jakiś zachodni .Przejechałem się już na pozornym oszczędzaniu i kupowaniu polskiej techniki jak prasa belująca sipmy czy ursus 5714. Prawdę mówiąc bardzo mi się nie psują ale drugi raz bym nie kupił „sprawdzonych polskich maszyn”…
Wracając do tematu co wiecie o paszowozach strautmann? Ta firma ma taki niezaduży paszowóz 6m3 z pionowym ślimakiem, ogólnie niski pasowałby do większości obór i traktorów. ( napaliłem się na niego jak arab na kurs pilotażu)
Co myślicie o tym modelu i tej firmie? Ma ktoś może coś takiego? W mojej okolicy mają prawie same krajowe paszowozy, a z samej strony internetowej to ciężko coś powiedzieć Ogólnie firma kojarzy mi sie dobrze ,ale macie może jakieś inne lepsze wózki...

P.S
widzę że tutaj wypowiadają się dużo rolników z podlaskiego... też jestem z tego województwa.
Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów Dzisiaj, 19:32
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 styczeń 2008 - 20:18

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów Na tyle krów dobry byłby Strautman 5m3.... ;)

#3 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 20:23

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów oplaca sie na 30 krow paszowoz? przeciez turem szybciej nawieziesz i tylko rozdac. a tak to codzienne 2 ciagniki musisz palic i 2 osoby musza byc. zrobic pasze w paszowozie tez sie schodzi, chyba ze zalezy Ci na wprowadzeniu tmr-u i podniesieniu wydajnosci?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 20:38

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów Co ty mi tu p.... że się nie opłaca...Paszowóz warto wprowadzić nawet dla 20 krów!
Zakup paszowozu to napewno jedna z ważniejszych inwestycji w gosp. hodującym bydło mleczne-jeżeli oczywiście myśli się o tym poważnie.Co do pojemności to cięzko powiedzieć 5m3 to trochę mało(dobrze by było żeby do paszowozu zmieściła się
1 bela sianokiszonki i odpowiednia ilość kukurydzy)

Na tym agrofoto to mam wrażenie że się wypowiadają głównie znawcy tematu w wieku szkoły podstawowej ,chociaż przyznaje że czasami można znaleźć jakąś sensowną wypowiedź (którą chętnie bym sobie teraz przeczytał...)
Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

#5 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 20:48

Co ty mi tu p.... że się nie opłaca...

bez takiego słownictwa(nawet ocenzurowanego) ale poczęści sie z tobą zgodzę. czy sie opłaca czy się nie opłaca to już kwestia poszczegulnego przypadku. jak ktoś chce usprawnić sobie pracę i może sobie na to pozwolić to czemu ma się nie opłacać

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 styczeń 2008 - 20:49

oplaca sie na 30 krow paszowoz? przeciez turem szybciej nawieziesz i tylko rozdac. a tak to codzienne 2 ciagniki musisz palic i 2 osoby musza byc. zrobic pasze w paszowozie tez sie schodzi, chyba ze zalezy Ci na wprowadzeniu tmr-u i podniesieniu wydajnosci?

Co ty gadasz, że się nie opłaca. Żeby nawozić turem to trzeba się narobić z załadunkie i rozdanie.... ;)

#7 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 21:10

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów Bo się wkurzyłem trochę...
Myślałem że jak ktoś tu pisze to myśli o konkretnych paszowozach ,a nie o tym czy się w ogóle opłaca paszowóz i od jakiej wielkości stada.

#8 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 21:35

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów ale o co ty sie denerwujesz czlowieku? mam prawo do swojego zdania!! nie naleze do tych fanatykow co to musza miec 100 konny ciagnik na 15 ha wiec sie tylko zapytalem. a ty jak sam wiesz najlepiej to po co w ogole szukasz rady?

#9 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 21:36

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów On nie szuka rady czy oplaca mu sie paszowiz na 30-35 krow tylko szuka porady jaki wybrac ;) A to jest spora roznica.

#10 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 21:41

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów Dobra panowie spokojnie ;) wracając do tematu ja interesowałem sie wozami Sano 5m3 ,ale właśnie nie wiem czy nie jest on zbyt mały ,aby spokojnie wymieszać w nim jedną bele sianokiszonki , kuku i jeszcze jakieś granulki .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 21:49

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów miesiac temu do gospodarstwa pomocniczego u mnie w szkole kupili sano 9m3. maja 60 krow dojnych a wszystkiego ze 120szt. szkoda ze do wozu nie mozna calego balota wrzucic tylko trzeba rozwijac...

#12 Share godles5

godles5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 22:02

Co ty mi tu p.... że się nie opłaca...Paszowóz warto wprowadzić nawet dla 20 krów!
Zakup paszowozu to napewno jedna z ważniejszych inwestycji w gosp. hodującym bydło mleczne-jeżeli oczywiście myśli się o tym poważnie.Co do pojemności to cięzko powiedzieć 5m3 to trochę mało(dobrze by było żeby do paszowozu zmieściła się
1 bela sianokiszonki i odpowiednia ilość kukurydzy)

Na tym agrofoto to mam wrażenie że się wypowiadają głównie znawcy tematu w wieku szkoły podstawowej ,chociaż przyznaje że czasami można znaleźć jakąś sensowną wypowiedź (którą chętnie bym sobie teraz przeczytał...)

Szkołę podstawową mam już dawno za sobą...gospodarstwo prowadzę kilkanaście lat (ok.14) i mam ok.40 szt. krów mlecznych + 30 szt.młodzieży-tyle o sobie, a teraz odnośnie wozu:
-jeśli chodzi o pojemność moje zdanie jest takie ,że wielkość 6m3 jest zdecydowanie za mała -znacznie lepsza jest wielkość 9 m3, a minimum to 7 m3-wejdzie wtedy 1 bela + 2 krokodyle kukurydzy+ ok.300 kg młóta+ pasza treściwa- może trochę wypadać ,ale to można załadować ręcznie i to wystarczy dla około 40 szt. krów- ja dodatkowo stawiam w rogu obory bele siana i krowy same pobierają ile im potrzeba ;)-------widziałem też,jak do 7m3 szło 2 bele sianokiszonki i jeden krokodyl kukurydzy i wóz to wymieszał( wóz firmy Italmix 7 m3)
-odnośnie zasadności zakupu-w ciągu 20 minut mam przywiezioną,wymieszaną i zadaną paszę dla 40 szt.krów na całą dobę ,pomijam fakt uzyskanych korzyści ze stosowania tmr-u - a i wcale nie trzeba dwóch osób - wystarczy jedna do przygotowania paszy
-najwięcej minusów dla wozów wymyślają osoby ,które nie mają bladego pojęcia o takim sposobie przygotowania pasz,ja niestety młodzież muszę karmić tradycyjnie i wcale mnie to nie bawi(swego czasu byłem na otwarciu dużej obory i jeden gościu twierdził,że hale udojowe to tragedia (krowy jak oddają mleko, to każda wydala z siebie wszystko ,a dojarze mają parasolki ) ;) , na moje pytanie, czy był w hali podczas doju ,odpowiedział,że u niego w wiosce jeszcze nikt tego dziadostwa nie zrobił -co mogę powiedzieć?-porażka i bez komentarza

#13 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 22:34

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów ...No tak każdy ma swoje przekonania, u mnie w okolicy tez są tacy.
Podobał mi sie powyższy post (czytając niektóre komentarze nie trzeba się pytać ile kto ma lat i jak długo jest hodowcą ;), .O tym italmixie słyszałem że nie jest zły ,ale dalej nikt nie pisze o tym strautmannie.
Tak dla przypomnienia zainteresowanym to tematem nie jest idea paszowozu tylko:
"Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów"

On nie szuka rady czy oplaca mu sie paszowiz na 30-35 krow tylko szuka porady jaki wybrac ;) A to jest spora roznica.

To się nazywa czytanie ze zrozumieniem!
pozdrawiam

#14 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 23 styczeń 2008 - 12:07

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów w mojej okolicy jest dealer italmix-u i moge powiedzieć, ze krąży opinia (a nawet o widzę), ze ślimaki w nich pekaja... znajomy spawacz to robi, bo nie opłaca się ciagnac ich na kilka miesięcy do włoch na gwarancje...

#15 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 12:15

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów powinień starczyć 7m3 SANO

#16 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 12:51

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów A więc tak:
Dla rolnika który trzyma krowy (odpowiednią ilośc, nie 10) i chce się rozwijać zakup wozu paszowego jak dla mnie to niezbędna rzecz. Ktoś kto nie ma wozu paszowego i zadaje pasze ładowaczem czołowym itd. nie zdaje sobie sprawy co to za udogoadnienie.
I tu nie chodzi tylko o to że się zadaje pasze szybciej, chodzi o dokładne wymieszanie pozczególnych rodzajów pasz. A potem jedna zje więcej śruty, druga sianokiszonki, a inne kukurydzy. Nastepna sprawa to całkowite wyeliminowanie niedojadów.
Zostaje 10 łopat na korytarzu to wrzucasz z powrotem do wozu i gitara. Dobra przejdźmy do sedna sprawy ;)

Warto zainwestować w porządny sprzęt bo wóz chodzi codziennie, tu nikogo nie muszę przekonywać.

Ja miałem u siebie kupić 10,5 m3 ale diler namówił mnie ze względu na niedużą różnicę w cenie na 12 m3. I dobrze że wziąłem większy, bo cały czas zwiększa się pogłowie i dziś już ten większy jest na styk. W przyszłości do tego bedę dorabiał nadstawki, albo kupię oryginalne. U Ciebie byłby kłopot bo masz niską oborę ;)

Odnośnie zakupu wozu to w moim przypadku wóz w pełni się zwróci po 5 latach, czyli za 1,5 roku już bedzie zarabiał na siebie.

Co do firmy to niestety nie umiem Ci doradzić. Wielu twierdzi że z poziomymi wałkami to na zachodzie wywalają na złom. No cóż widziałem jak miesza pionowy na jakimś pokazie to z belką dość długo się cackał.

A i jeszcze jedno: waga -musi być koniecznie :)

#17 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 15:26

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów @Robert a napisz jak sie zachowuje zima?

bardzo mnie ciekawi jak zamarznięte bryły kiszonki się mieszaja, lub jak frez pobiera z pryzmy? i inne spostrzeżenia jak masz jakieś...

co do tego czy warto wrzucac spowrotem do wozu nie byłbym tak przekonany. pasza przeleżała już dłuzszy czas z dostepem powietrza, a o somatyczne w mleku łatwo...
w mojej okolicy najczesciej to co zostanie przerzuca sie na strone jałówek ;)

#18 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 16:30

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów Zamarzniete bryły kiszonki, przecież jak nawet kukurydzy z wierzchu będzie min ilość to z tą cieplejszą się wymiesza i roztajeje.

Także zimą nie miewam żadnych problemów ;)

#19 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 16:41

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów a frez jak tnie taka pryzme?

no naprawdę żadnych wad nie ma? ;) ja kilka słyszałem...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 18:08

Co do firmy to niestety nie umiem Ci doradzić. Wielu twierdzi że z poziomymi wałkami to na zachodzie wywalają na złom. No cóż widziałem jak miesza pionowy na jakimś pokazie to z belką dość długo się cackał.

A i jeszcze jedno: waga -musi być koniecznie ;)

No tak waga to podstawa. O zaletach paszowozu też nie ma co pisać bo każdy pochwala jak kupi. Co najwyżej narzekają ci którzy kupią jakiś lipny paszowóz (tak jak pisałeś o tym italmixie.) Więc on raczej odpada.

A Macie może jakieś inne sprawdzone solidne paszowozy-nie wiem :stohl, kuhn,strautmann..,chciałbym dowiedziec się coś nich.Wiele marek odpada dla mnie bo nie mają małych pojemności. Ten strautmann wpadł mi w oko bo przy pojemności 6m3 i pionowym ślimaku jest niski ,ale nie widziałem go w pracy ,jak szybko walczy np. z ubitą belą tak że nie wiem czy on taki dobry.
Co do pojemności to uważacie że na 30 krów mlecznych 6m3 to za mało czy w takiej oborze ujdzie???

Dodaj odpowiedź