Skocz do zawartości

Reklama

Dobry(=zachodni) paszowóz na 30-35 krów

• Dodaj odpowiedź
59 odpowiedzi na ten temat

#41 a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 28 grudzień 2009 - 18:46

na temat marki to trudno co kolwiek powiedziec chociaż moim zdaniem tez RMH.

tylko pytanie czy dla opasów i jałówek masz chyba różne dawki więc jeżeli bedziesz miaeszał dwa razy to wystarczy z powodzeniem mniejszy. lecz jeżeli nie dzielisz stada na różne grupy to rzeczywiście weź 7m3

a ten mini to jakie ma zapotrzebowanie mocy???

#42 KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 grudzień 2009 - 20:02

Ciagnik Lamburghini R2 Target 76 i pasza bedzie razem podawana taka sama obora wysoka wejdzie

#43 Leo

Leo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 22:35

Sano ma dobre wozy paszowe. Nie słyszałem żeby ktoś miał z nimi jakieś większe problemy. Jeżeli masz sianokiszonkę w belach to ten 3m zdecydowanie odpada. Warto zainteresować się od razu większym wozem. Wóz wypełniony w 3/4 paszą lepiej i szybciej miesza. Inaczej rzecz wygląda jeżeli nie masz całym rokiem możliwości przejeżdżania przez oborę na przykład zimą. Małym wóz do cofania będzie bardziej poręczny.

#44 SOKOL

SOKOL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów
  • 4215619

Napisany 18 styczeń 2010 - 22:06

Mój najbliższy zakup to właśnie wóz paszowy o wielkości 7-9m3. Mam do wyboru takie firmy jak Italmix-Agro-serwis, Faresine- adler agro, RMH- contractus, Sano - Sano. Ceny tych wozów są na podobnym poziomie interesuje mnie tylko jakość wykonania i pracy.Mam wyrobiona opinię o Sano i Italmixie a nie znam nikogo kto by miał faresine i rmh a opini na ich temat na forum jest mało( kilka).  Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenia i obserwacje na temat ww.sprzętów to proszę o jakieś informacje, porade, ocenę.

#45 gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 21:58

Diler RMH to jeszcze np. Jeżewo nie pamiętam nazwy firmy oraz Belima z Łap.

Polecam paszowóz firmy R.M.H. gdyż jest on dobry jakościowo i cenowo. Sam jest użytkownikiem wozu paszowego R.M.H. VR 10m3 od 2,5 roku, współpracuje on z ciągnikiem 70KM, ale przed zakupem wozu widziałem że i C 360 dobrze sobie radzi z tym paszowozem. Noże się nie tępią i nie łamią, posiada on przekładnie co wpływa że nie potrzebne jest duże zapotrzebowanie mocy, jest również taśma dzięki której można wysypywać pasze na obie strony.

Polecam ci również abyś kupił paszowóz obojętnie jakiej firmy z wysypem TMR poprzez taśmą z przodu co daje ci równomierny wysyp paszy przy każdej krowie oraz możliwość zatrzymania taśmy na chwilę gdy leci za dużo paszy. Gdy wysyp paszy dokonuje się bezpośrednio przez dziurę znajdującą się z boku wozu to możesz mieć taką sytuację że dla jednej krowy może ci się wysypać tyle paszy co powinieneś dać dla 3 krów a ty nie masz żadnej możliwości na to zareagować co innego jest w wozie z taśmą gdyż możliwość cały czas kontroli ilości lecącej paszy i możesz w każdej chwili zatrzymać taśmę. Trochę się rozpisałem. Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz. Pozdrawiam
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

#46 therider

therider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 12:00

mam zamiar kupić wóz paszowy R.M.H mixell 10 czy on nie będze za mały na 45 krów rozdając raz dziennie. I czy on wymiesza dwie bele 120x120 i 600 kg kukurydzy + dodatki .

#47 gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 12:27

Posiadam wóz paszowy firmy R.M.H. 10m3 i mieszam w nim pasze dla 55 krów raz dziennie, około 2400kg. Wymiesza Tobie 2 bele sianokiszonki na pewno bo ja też na początku po 2 bele mieszałem i kukurydzę i dodatki.

#48 therider

therider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 13:13

a w jakim casie mieszasz,jakim ciągnikiem i jakie i ile pasz

#49 gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 13:49

W zimie mieszam o godz. 16 a potem wjeżdżam do obory z paszowozem aby TMR się ogrzałi z rana rozdaje krowom. Mieszam ciągnikiem Lamborghini Lampo 70KM + paszowóz R.M.H. 10m3. Zrobienie TMRu zajmuje mi 20-25min. Słoma 50kg, sinokiszonka z pryzmy 700kg, kukurydza 1200kg, młóto 400kg.

#50 Kamil75

Kamil75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 luty 2010 - 12:16

Ja również polecam RMH, chociaż teraz to chyba AlimaBis, bo Polacy wykupili i teraz u nas robią. Ogromna zaleta to to, że dostosowują wóz do Twoich potrzeb (wysokość, szerokość), przynajmniej mi tak zrobili.

#51 luki0489

luki0489

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • 21902289

Napisany 19 luty 2010 - 15:19

Witam. Niestety mam ograniczoną oborę (szer 2,65m wys 2,45m)i interesuje mnie wóz dla 35 krówek. z tego co jestem zorientowany to najlepiej byłoby mieć wóz o pojemności 8-10m3. Nie mam ochoty bawić się w polskie wynalazki i szukam czegoś co posłuży bezawaryjnie kilka ładnych lat. Jak narazie to znalazłem BvL v-mix plus 8 T lecz nikt w okolicy czegoś takiego nie ma i nie wiem jak to spisuje się w praktyce... Byłbym wdzięczny za udzielenie informacji na jego temat lub może poleci ktoś wóz innej marki... dzięki z góry

#52 Lukasz1988

Lukasz1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 14:41

sluchaj ja mam paszowoz firmy faresin 8m3 1992 rok wszystko sprawne i nowe noże ma regulowana wysokosc i idealnie nadaje sie do takich malych obor jak bedziesz zainteresowany to odezwij sie do mnie na gg albo na maila to dam ci zdjecia moje gg://12545675 lukaszgogolowski@wp.pl moge ten paszowoz zamienic na ciagnik 80-120 km.

#53 zimny90

zimny90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • 4012067
  • Zainteresowania:Musik, sport, motoryzacja

Napisany 03 marzec 2010 - 08:53

Wybierając zachodni paszowóz pomyśl tez o tym żeby poźniej w razie czego mozna było częsci dostac jak coś sie rozleci. Nie jest sztuką kupić jakiś zachodni 20 letni "wynalazek" firmy "krzak" tylko jak coś sie rozwali to stoisz i patrzysz bo niema częsci. Ja kierując sie wyborem paszowozu patrzyłem na jego niezawodność i dostępność serwisu no i wybór padł na Sano 8m3. Nie mam z nim zadnych problemów a TMR ma dobrą strukturę po wymieszaniu.
Pozdrawiam.

#54 ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • 12025760
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 03 marzec 2010 - 09:53

ja tez bym ci proponował sano własnie taki posiadam tylko ze najmniejszy z mozliwych bo 3m3 ale jak na 30 krow mi wystarcza a wiekszy mi nie wejdzie mozna by kombinowac ale znowu koszty sa wieksze bo mało ktore tak małe gosp jak moje stac na taki wozek ale teraz wiem ze to był bardzo dobry wybór i polecam wszystkim wozy paszowe SANO czesi i serwis sa dostepne praktycznie od reki

#55 Kamil75

Kamil75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 11:27

Nie rozumiem dlaczego zachodni oznacza dla was dobry. Jeden lepszy drugi gorszy. Mam drugi już wóz. Pierwszy RMH, ale robiony w Polsce w Środzie Wielkopolskiej, sprawdził się doskonale. Ale zrobił się za mały. Teraz kupiłem dziesiątkę Alimamix, też ze Środy i jestem bardzo zadowolony. To co tam włożyli to w zachodnich nawet nie ma. A wóz jest robiony na bazie starego RMH, tylko w Polsce. Myślałem o izraelskim, ale termin dostawy kilka tygodni trochę mnie wystraszył. Jak trzeba by serwisować to klapa.

#56 zimny90

zimny90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • 4012067
  • Zainteresowania:Musik, sport, motoryzacja

Napisany 07 wrzesień 2010 - 05:26

Zobacz postKamil75, o 17 marzec 2010 - 11:27, powiedział:

Nie rozumiem dlaczego zachodni oznacza dla was dobry. Jeden lepszy drugi gorszy. Mam drugi już wóz. Pierwszy RMH, ale robiony w Polsce w Środzie Wielkopolskiej, sprawdził się doskonale. Ale zrobił się za mały. Teraz kupiłem dziesiątkę Alimamix, też ze Środy i jestem bardzo zadowolony. To co tam włożyli to w zachodnich nawet nie ma. A wóz jest robiony na bazie starego RMH, tylko w Polsce. Myślałem o izraelskim, ale termin dostawy kilka tygodni trochę mnie wystraszył. Jak trzeba by serwisować to klapa.

Kolego przeciez wozy paszowe ALIMA są izraelskie! Fakt moze składają je w polsce ale przeciez to izraelska marka, wiem bo nieraz przyjeżdzali i wciskali mi te wozy. Wadliwe moze nie są ale jak byłem kiedyś na pokazie takiego wozu u innego rolnika to przekłądnia w nim wyła na kilometr

#57 gadzet

gadzet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 26 luty 2013 - 09:03

A czy znajdzie się jakiś paszowóz do obory o wysokości max 2,3 m i wąski bo niecałe 2 m, niestety to stary budynek a ogonów trochę w nim jest bo 33 szt do wykarmienia. Jak waszym zdaniem opłacało by się mieszać paszę w paszowozie i wwozić tmr turem do obory? a i jeszcze jedno budynek niestety nie jest przejazdowy :( może ktoś z was ma jakiś pomysł jak w takim przypadku wprowadzić tmr w rzywieniu?

#58 Soltys85

Soltys85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 16:33

Alimamix robi wozy paszowe na specjalne zamowienie tak zwane nie typowe ale pewnie to drogi gips, choc logicznie rzecz biorac materialu powinni zurzyc mniej na taki paszowoz :D Sam sie rozgladam za paszowozem, jaka musi miec pojemnosc na 45 krowek??

#59 mariusz123456789a

mariusz123456789a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 17:10

Na twoim miejscu bym się rozglądał za 10-tką w porywach 12-tka jak byś chciał się jeszcze rozwijać to masz jeszcze niewielki zapas. Wiem też że metal fach też robi wozy pod wymiar

Edytowany przez mariusz123456789a, 04 listopad 2013 - 17:12.

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#60 MrJCBx7m

MrJCBx7m

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 22:50

Polecam wozy SANO osobiście mam 10m3T (oznaczenie T jest to informacja że jest obniżany) przepracował już 5 sezon bez żadnych awarii ani jednej ! Wujek też ma Sano prawdopodobnie 2003/4 r i jedyna jaka awaria była u niego to się uszkodziła waga (efekt jak bela z wysokości wpada) a poza tym zmienia się noże i od czasu do czasu ostrzy :D  Polecam SANOskie wozy !
Fendt Favorit 514C

Dodaj odpowiedź

Zobacz także