Skocz do zawartości

Jaka marka ciągnika

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 marzec 2014 - 17:47

Jaka marka ciągnika Witam.
Zakładam nowy temat ponieważ za przeproszeniem już ch#j mnie strzela gdy zastanawiam się nad wyborem ciągnika.
Na początku miał być to jd 6150r (dalej jest w centrum uwagi) a teraz zastanawiam się nad New holland, Case, Fendt i JCB lecz nic nie wiem o tych ciągnikach.
Prosił bym was abyście pomogli w wyborze :)
Pracował by na 50ha gospodarstwie (Mamy możliwość zwiększenia do 70) i miał by to być największy ciągnik w moim gospodarstwie :)
Pozdrawiam

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka marka ciągnika Dzisiaj, 21:13
  •  

#2 Share Adrian98

Adrian98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 18:48

Jaka marka ciągnika Jd dobra marka podobnie jak Fend oraz New Holland. Za tym jaki ciągnik wybierzesz na 1 miejscu decydujesz ty. Na 2 sprawdź serwis i przejedź się każdym z nich to podstawa. 3 sprawa to duży przeskok cenowy miedzy np New Hollandem a Fendem. My na podobnym areale posiadamy 2 cianiki marki Deutz Fahr i do tej pory bez zarzutów. Sporo interesowałem się ciągnikami wybierając który z nich wezmę. Więc jeśli chcesz bym coś bardziej Ci przybliżył śmiało pytaj czy to tu czy na skype. Na twoim miejscu wziął bym JD. Nie przepadam ze specjalną techniką i elektryką nie mam nic przeciwko rewersowi i paru elektro magnesach tu czy tam ale taki komputer to nie jestem za ponieważ no to już są koszta jak Ci się coś spieprzy. Jd to ten ciągnik który naprawdę ma jeszcze coś w sobie a nie jest plastikowym gównem jak co nie które marki. Jest też stara prawda że jak dbasz tak masz ale jeśli będzie pracował jako główny ciągnik to w JD masz ramę, moc i masę oczywiście jakieś szerokie gumy i w pole. Skrzynia R jeśli brał byś bezstopniową a pewnie taką to jest rewelacyjna ale ma ona komputer. Oczywiście każdy ma swoje zdanie ;)

Edytowany przez Adrian98, 30 marzec 2014 - 18:54.

#3 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 30 marzec 2014 - 19:21

Jaka marka ciągnika Case i New Holland to to samo. Najlepsze silniki mają. Wśród kilku ciągników silniki FPT miały najlepszy wynik (pobiły jd, i inne marki). Są bardzo wytrzymałe i proste w obsłudze.
JCB FASTRAC lider jeśli chodzi o prędkość (jadą ponad 60 km/h). Ale najmniejszy model to 180KM więc już za duży.
John Deere to bardzo dobra maszyna tylko paliwożerna. Jeśli JD jest źle obsługiwany, nie ma odpowiednich maszyn to spalanie jest strasznie wysokie ale gdy ma odpowiednie maszyny to stosunek paliwa do przepracowanej powierzchni jest pozytywnie zaskakujący.
Fendt to mercedes w przemyśle rolnym. Przekładnia Vario to piękna sprawa. Silniki dosyć oszczędne i żywotne.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#4 Share Tworkowiak

Tworkowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Różne - napisz to się dowiesz ;)

Napisany 30 marzec 2014 - 19:26

Jaka marka ciągnika Pisałeś już temat o JD 6150R - trzeba było tamten rozwinąć a nie - nowy zakładać jakby mało ich było. Poza tym - zamiast pytać co kto wie czytaj po kolei tematy podobne do Twojego - jest ich na pęczki - a jak czegoś Ci w nich brakuje to tam zadawaj pytania.
http://www.agrofoto....ciagnik-wybrac/ - tu cała "skarbnica" wiedzy jest, tylko trzeba się przyłożyć i to wszystko przejrzeć. Jeśli Ci zależy na kupnie ciągnika to to na pewno zrobisz... no chyba, że leń z ciebie i informacje chcesz mieć podane jak na tacy.

PS Masz niecałe 17 lat, a już takie decyzje jak zakup nowego ciągnika musisz podejmować? Chyba w imieniu ojca piszesz?

...McCORMICK... and ...URSUS... B)

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 marzec 2014 - 19:16

Jaka marka ciągnika

Pisałeś już temat o JD 6150R - trzeba było tamten rozwinąć a nie - nowy zakładać jakby mało ich było. Poza tym - zamiast pytać co kto wie czytaj po kolei tematy podobne do Twojego - jest ich na pęczki - a jak czegoś Ci w nich brakuje to tam zadawaj pytania.
http://www.agrofoto....gnik-wybrac/ - tu cała "skarbnica" wiedzy jest, tylko trzeba się przyłożyć i to wszystko przejrzeć. Jeśli Ci zależy na kupnie ciągnika to to na pewno zrobisz... no chyba, że leń z ciebie i informacje chcesz mieć podane jak na tacy.

PS Masz niecałe 17 lat, a już takie decyzje jak zakup nowego ciągnika musisz podejmować? Chyba w imieniu ojca piszesz?

Kolego mam 17 lat i jeśli napisałem, że chce kupić nowy ciągnik to chodziło mi o to, że wraz z tatą szukamy maszyny która była by głównym ciagnikiem na naszym 50ha gospodarstwie :)
Po 2 zakładam nowy temat bo mogę :) i często jest tak, że gdy w starym coś napiszę, spytam się o coś to po prostu jest to olewane i nikt nie odpisuje :)
a po 3 jeśli jeszcze masz chęć krytykować mnie za takie głupstwa :) to możesz sobie darować farmerze :)
Człowiek nie maszyna popełnia błędy ;)
Pozdrawiam

A co do innych komentarzy to w sumie Deutz też fajna firma . U siąsiada pracuje k100:)
Mam Johna i bardzo jestem z niego zadowolony. Jest niezawodny, wytrzymały, i racja ma mały apetyt na ropę :)
Czy moglibyście mi powiedzieć coś więcej o ciągnikach 150km z tych firm które podałem na początku
Fajną maszyną jest chyba Case puma
Na zdjęciach wydaje się masywna i wytrzymała
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 31 marzec 2014 - 19:32

Jaka marka ciągnika Case PUMA to na prawdę fajna maszyna.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 marzec 2014 - 19:45

Jaka marka ciągnika A coś więcej :) ?

#8 Share Tworkowiak

Tworkowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Różne - napisz to się dowiesz ;)

Napisany 31 marzec 2014 - 20:17

Jaka marka ciągnika Ja do Ciebie bezpośrednio nic nie mam. Razi mnie tylko, że ciągle ktoś zakłada nowy temat jak już podobnych lub identycznych było co najmniej kilka - to jest zaśmiecanie portalu, ale przecież niejednemu poszukać się nie chce. Z resztą co ja tam się będę martwił - od tego są moderatorzy. ..."farmerze"...

...McCORMICK... and ...URSUS... B)

#9 Share Kwietus

Kwietus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 21:05

Jaka marka ciągnika Jeśli o marki które podałeś to wybierz coś miedzy JD oraz Fendtem NH ma tylko dobrą cenę wporównaniu do reszty ,ale jest strasznie drogi w naprawie. Posiadam Fendta 321Vario TMS (125km) bezawaryjny(odpukać) ,małe spalanie, wygoda,moc

Dla przykładu podam NH 125km (nie pamiętam oznaczenia) + wały expom tytan5,2m a Fendt 312 Vario TMS +wały expom tytan 6,3m
MOc niby ta sama sprzęt mniejszy w nh i nh nie daje rady.Fendt pracuje z większym sprzętem i idzie jak burza. Case jest to dokładnie to samo co nh więc myślę ,że raczej rewelacji nie bedzie.JCB nie wiem nie dane mi było obcowac z tym traktorem ; )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 kwiecień 2014 - 21:35

Jaka marka ciągnika a deutz ?