Zaloguj się, aby obserwować  
Tomek1079

Kalibracja skrzyni biegów STEYR 6125 Profi

Polecane posty

Tomek1079    0

Witam

Jak w temacie potrzebuję skalibrować skrzynię biegów, lecz gdy dochodzę do kalibracji wyskakuje błąd U20, czyli że robię coś nie w kolejności. Zaczynam od uruchomienia ciągnika z wciśniętymi + i -, po czym sprzęgło rewers do przodu i dźwignia przełożenia skrzyń w górę. Obroty 1200, i w dalszej kolejności + lecz wyskakuje błąd U20.

Czy ktoś robił kalibrację tych skrzyń? Wspomnę że jest to skrzynia 16x16 taka sama jak New Holland czy tez Case. Nie wiem co robię nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek1079    0

Dzięki ale już to przerabiałem, on w tej skrzyni ma załączanie kalibracji z menu liczników. U mnie pomimo tej samej skrzyni ja poprzez liczniki nie wejdę w kalibracje skrzyni i muszę poprzez przytrzymanie przycisków + i -.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilianoso    0

U20 - zaciągnij hamulec ręczny

 

Pamiętaj o rozgrzaniu oleju przed kalibracją. Temperatura oleju w przekładni musi się mieścić w granicach 60-105 stopni Celsjusza.

 

A propos tego filmu: kalibracja w filmie wykonywana jest poprzez menu diagnostyczne HH dostępne po wpięciu złącza serwisowego w gniazdo diagnostyczne. Takowym złączem dysponują serwisy autoryzowane. Laikom bez dostępu do dokumentacji serwisowej radzę nie kombinować ze złączem diagnostycznym, bo w najlepszym wypadku grzebanie w menu HH może skończyć się kosztowną wizytą serwisu, w najgorszym - poważną awarią.

Edytowano przez Emilianoso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Takim złączem dysponują nie tylko serwisy autoryzowane. Zresztą wielki mi złącze, wystarczy zmostkować odpowiednie piny w gnieździe i mamy to samo. Ale masz całkowitą rację, dla użytkownika ciągnika przeznaczone są dwa gniazda: gniazdo przyczepy i gniazdo zapalniczki. Reszty nie powinien ruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez DawidBaran
      Witam przymierzam się do kupna ciągnika w przedziale mocy 70-95. Ciągnik chce kupić nowy używany nie wchodzi w grę. W gospodarstwie pracuje ursus 3512 Zetor forterra 115 i MTZ(który został sprzedany i szukam coś na jego miejsce). Podzielcie się swoimi opiniami na temat ciągników w tym przedziale mocy. Posiadacie takie?
    • Przez norek007
      Witam, potrzebuje dokładny  opis kalibracji   EHR  w Claasie Arion 640 Cebis.
       Chciałbym zapytać o te czy małe pokrętła(potencjometry) na panelu  EHR.
      Najważniejsze w jaki położeniu ustawić pokrętło od czułości podnoszenia  EHR.
      Czynności do kalibracji które powinno się wykonać o których wiem to:
      1. Główne pokrętło od wysokości opuszczania ustawić na 60-70%.
      2. Założyć ciężar na ramiona tylne około 200kg.
      3. 6 raz wcisnąć klawisz od amortyzacji tylnego podnośnika( w tym momencie zacznie się kalibracja)
      4. Po kalibracji wyłączyć zapłon  na około 10s.
      Teraz moje pytania do was:
      Czy te czynności które wypisałem  wyżej są prawidłowe i jak ustawić ten potencjometr od czułości pracy ehr (na panelu), czy w ogolę ma znaczenie ustawienie tego potencjometru.
      Pozdawiam!
       
       
       
    • Przez lukas1981
      Witam ,mam ciągnik Steyr 4110 i z przebiegiem 400 h. Od jakiegoś czasu nie załącza mi wyjść hydraulicznych a podnośnik działa normalnie.Dzieje się to losowo . Raz załączy a raz nie. Może ktoś coś podpowie.
    • Przez GreenFarmer
      Pacjent steyr 4120 profi cvt podczas jazdy czy to na manualu czy automacie przy duzej predkosci i malych obrotach silnika pojawia sie bład wraz ze kontrolka stop "hydro oil pressure warning". Po zatrzymaniu ciagnik zaciaga reczny po czym trzeba odczekac az zniknie. Wzrastaja obroty silnika i po okolo 2-3 minutach blad znika.
    • Przez Patryk212
      Czy da się samemu zkalibrować rewers? Jak to zrobić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj