Skocz do zawartości

Zdjęcie

Posadzka z kostki bezfazowaj w wiacie

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zimonx

zimonx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 12:33

Posadzka z kostki bezfazowaj w wiacie Witam, zastanawiam się nad posadzką z kostki bezfazowej w wiacie gospodarczej. Wiata pod kombajn zbożowy, ciągnik + przyczepy, czy ktoś ma może takie rozwiązanie w wiacie i jak mu się spisuje. Czy może lepsze jest zwykła posadzka betonowa (lana oczywiście z gruszki). Proszę o opinie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Posadzka z kostki bezfazowaj w wiacie Dzisiaj, 11:28
  •  

#2 Share AgroTuning

AgroTuning

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 17:12

Posadzka z kostki bezfazowaj w wiacie Pod kostkę i tak musisz utwardzać dosyć głęboko. Jak zamówisz z gruszki to możesz dodatkowo zamówić zbrojenie z postaci małych stalowych sprężynek które są już w betonie przez co lejesz mniej i koszt ogólny jest mniejszy.
Mam na placu kostkę pod którą jest 20 cm żwiru i 15 suchego betonu. Po kilku latach znać koleiny :)

#3 Share ml78

ml78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:ogólnie maszyny rolnicze i nie tylko, budownictwo mieszkaniowe i przemysłowe

Napisany 30 marzec 2014 - 17:40

Posadzka z kostki bezfazowaj w wiacie Kolega dobrze pisze, pod kostkę musisz i tak zrobić solidną podbudowę ok 20-30 cm tłucznia lub gruzu stabilizowanego mechanicznie później podsypkę cem-piaskową ok10 cm i kostkę 8 cm. Jak zastosujesz beton ominiesz przynajmniej jedną warstwę.
Będzie kruszywo w zależności od podłoża j/w 20-30 cm i beton C25/30 z dramixem.
Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 17:43

Posadzka z kostki bezfazowaj w wiacie 20 cm żwiru to mało. Moj znajomy ma połozone bloczki betonowe na chudziaku i na podsypce piaskowej narazie ok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share zimonx

zimonx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 20:02

Posadzka z kostki bezfazowaj w wiacie co do zbrojenia do się orientowałem koszt dodatkowy ok 60 zł do m3 betonu, to na 45 kubikach to jest duża różnica, problem jest w tym że u mnie jest mokro, glina na ok 1 metr. więc powinienem wybrać tyle ziemi ale na 250 metrach kwadratowych to jest ogromny koszt. mój budowlaniec mi zaproponował kostkę bo wtedy wybiera się na ok 50 cm, gruz, piach, i suchy beton i kostka. gdy kostka by wpadła zawsze zawsze można ją miejscem rozebrać i podsypać trochę, czekam jeszcze na inne opinie.

Edytowany przez zimonx, 30 marzec 2014 - 20:07.

#6 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 20:19

Posadzka z kostki bezfazowaj w wiacie U nas jest kostka w garażu gdzie stoją samochody i jeden ciągnik kolein na razie brak, ale to nie jest wielki problem mam kostkę na podwórzu od dziesięciu lat i w tamtym roku pół dnia roboty i równiutko... w garażu głownie przy samochodach plusem jest szybsze wsiąkanie wody przez szczeliny głownie po śniegu. A teraz mam zamiar robić kanał bo nie mam, i jest następny plus bo nie muszę wycinać tylko zebrać kilka metrów kostki i po sprawie. Mamy zwykłą kostkę więc troszkę gorzej się zamiata.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 20:30

Posadzka z kostki bezfazowaj w wiacie Kostka strasznie pije wszelkie płyny, paliwo oleje, i potem są plamy. mam w garażach gdzie osobówki bo tak była od zawsze ale pół metra kamieni jest pod spodem. Kostkę na placu też tak mam tylko gruz pokruszony, 45cm i nic nie siada a jeżdżą ciężkie auta.