Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaką prasę wybrać

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kotos573

kotos573

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 18:51

jaką prasę wybrać

po 30 bel z ha w ekologi troche ciężko chyba że jakis nawóz nocą będzie sypany

jak łonke składasz na ptaki i kosisz po 1 sierpnia to tak wyjdzie a bele jakas firma na bio mase lub opał weżmie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaką prasę wybrać Dzisiaj, 09:41
  •  

#22 Share buczek

buczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 30 marzec 2014 - 19:17

jaką prasę wybrać

kolego na jesieni z 6 hektarów zrobiłem 110 sztuk z jednego pokosu także nie wiem czy to taki problem chociaż muszę przyznać ze koniczyna była naprawdę piękna bo była użytkowana pierwszy rok a do tego warunki były sprzyjające.

ale chcesz nowom czy uzywanom

jak najbardziej używaną chce kupić coś do 15 tyś ale takiego żebym nie musiał pod tym leżeć i remontować zamiast pracować.

#23 Share michael31

michael31

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 19:30

jaką prasę wybrać sipma by ci w zupełności wystarczyła, sami też mamy sipme prawie 10 lat i tylko łożysko na podbieraczu i łańcuch od napędu wymieniliśmy każdy myśli że zachodnie lepsze bo droższe

#24 Share snickers_2005

snickers_2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 19:49

jaką prasę wybrać I większy lans na wichurze:D

#25 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 20:35

jaką prasę wybrać

sipma by ci w zupełności wystarczyła, sami też mamy sipme prawie 10 lat i tylko łożysko na podbieraczu i łańcuch od napędu wymieniliśmy każdy myśli że zachodnie lepsze bo droższe

Chyba jeżeli komuś potrzebna jest prasa tylko po to aby była. Jeżeli sprzęt ma naprawdę pracować to lepiej kupić coś zachodniego używanego niż ten nowy polski badziew. Nie ma nawet co porównywać pras polskich do zachodnich pod względem wydajności, solidności wykonania czy jakości podzespołów.

Jak chcesz prasę do ceny 100 netto to case rb 344. Bardzo dobra, baloty bardzo zbite i kształtne. Stu konny ciągnik śmiga aż miło.

Z tego co się orientuję to praktycznie to samo co NH BR6090. Co do kształtu to to się zgodze że bele wychodzą idealne głównie dzięki czujnikom kształtu po obu stronach komory prasowania ale co do zbicia już bym miał duże wątpliwości. Ogólnie rzecz ujmując prasa nie jest zła ale nie jest też strasznie rewelacyjna. Ma trochę problemów z dużą awaryjnością.W tej cenie można lepiej zainwestować.

#26 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 30 marzec 2014 - 20:57

jaką prasę wybrać Ja jakoś nie narzekałem jak nią pracowałem. Średnia masa beli sianokiszonki to 600-700kg. Zbita była bardzo mocno. Jak ktoś próbował uderzać z czoła to tylko go ręka zabolała.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share Kwietus

Kwietus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 21:26

jaką prasę wybrać Z tych dwóch co sę zastaniawiasz to bierz JD ,Krone to już nie jest to co kiedyś ; )

Jeśli chodzi o Sipme to mogę Ci powiedzieć co nie co bo sam nie dawno kupiłem i robię również nią sianokiszonkę oraz słomę zwijam.Co do awaryjnści zero poprostu jestem onieślielony lecz kupiłem zbyt małą jka dla mnie i tu jest pies pogrzebany ja robię 2 tys a ona się nadaje na jakąś połowę z tego jeśli chcesz to porozmawiam z ojcem bo sipma cudo yposarzenie jest maks w niej :)

Edytowany przez Kwietus, 30 marzec 2014 - 21:31.

#28 Share rafi101

rafi101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 31 marzec 2014 - 06:18

jaką prasę wybrać Dziękuje wszystkim za pomoc ,jeśli jeszcze znajdzie się jakiś użytkownik prasy JD walcowo-łańcuchowej to proszę opinie.

#29 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 19:51

jaką prasę wybrać ciekawe czy firma JD sama produkuje prasy walcowo-łańcuchowe czy jest tak samo jak z prasami łańcuchowymi które robi dla JD Ferabolli tylko maluje w barwy JD. Są też jeszcze prasy McHale walcowe do sianokiszonki idealne.

#30 Share rafi101

rafi101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 01 kwiecień 2014 - 06:17

jaką prasę wybrać Prasy robią we Francji,a czyje do końca te prasy to nie wiadomo,może sami składają z części dostawców.McHale to firma dobra ale podobno są ciężkie do roboty.

#31 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 07:33

jaką prasę wybrać prasy mchale nie są cięższe na ciągnik jak inne prasy tego typu, jaką prasę byś nie kupił to do pracy z nożami bez 100KM nie ma za bardzo co podchodzić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 19:03

jaką prasę wybrać czy ciężkie na wom to nie wiem ale masa takiej prasy Mchalle walcowej jest 3,5 tony + jeszcze belka sianokiszonki (ok. 700kg) to na mokrej łące jest dość sporo