Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar 82a kilka pytań nowego właściciela

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share CamilloVII

CamilloVII

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 06:59

Pronar 82a kilka pytań nowego właściciela Witam. Jakiś czas temu, kupiłem pronara 82a z 2005r miał nabite według licznika 750mth, i wizualnie nie wyglądał najgorzej (pomimo że opodobno pracował w lesie na zrywce). Otóż pomijając fakt, że wspomoaganie strasznie ciężko chodzi na nowych obrotach. Cała obudowa skrzyni biegów jest zalana, po pracy kapie z niej jak z kranu. Tu moje ptanie, co to może być? I czy żeby wyjąć podłoge i sprawdzić czy naprawić jest to bardzo pracochłonne? Dodam że mam utrudnione dojście od spodu bo zakupiłem również tura. Teraz dojście choćby do podciągnięcia chamulców zrobiło sie tragiczne. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy poziom oleju w skrzyni biegów sprawdza sie z lewej strony obudowy takim ''patyczkiem'' i czy w tym miejscu sie też go dolewa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar 82a kilka pytań nowego właściciela Dzisiaj, 13:09
  •  

#2 Share pelo111

pelo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 10:46

Pronar 82a kilka pytań nowego właściciela Sprawdź rozdzielacz pod kierownicą oraz orbitrol trzeba odkręcić osłony pod kierownicą
osobiście sam miałem z tym rozdzielaczem problemy więc coś o tym wiem

#3 Share CamilloVII

CamilloVII

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 11:31

Pronar 82a kilka pytań nowego właściciela A co do tego oleju w skrzyni biegów, to dolewa sie go w tym samym miejscu gdzie sie sprawdza? Pytam bo chce sie upewnić:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 29 marzec 2014 - 13:52

Pronar 82a kilka pytań nowego właściciela w mtz olej do skrzyni wlewa sie od góry tzn pod podłaga w kabinie przed fotelem bedziesz miał korek do wlewu w starszych modelah jest okienko pod gumowym dywanikiem

#5 Share gaga195

gaga195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 16 kwiecień 2014 - 22:55

Pronar 82a kilka pytań nowego właściciela kup pompę wspomagania 130zł i kierą się kręci aż miło ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7634 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 15:28

Pronar 82a kilka pytań nowego właściciela Najczęściej siada pompa wspomagania. Sprawdź jaka jest i daj znać.
Olej wlewa się jak kolega wspomniał przez korek w pokrywie skrzyni biegów, sprawdza bagnetem z lewej strony skrzyni lub otworem kontrolnym za wałem napędowym przedniego napędu wychodzącym z przystawki.
A lać może się dosłownie z wszystkiego. na pewno mycie, dokręcanie wszystkich rurek i wymiana kompletu naprawczego rozdzielacza. To główne powody.
KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź