Zaloguj się, aby obserwować  
CamilloVII

Pronar 82a kilka pytań nowego właściciela

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
CamilloVII    18

Witam. Jakiś czas temu, kupiłem pronara 82a z 2005r miał nabite według licznika 750mth, i wizualnie nie wyglądał najgorzej (pomimo że opodobno pracował w lesie na zrywce). Otóż pomijając fakt, że wspomoaganie strasznie ciężko chodzi na nowych obrotach. Cała obudowa skrzyni biegów jest zalana, po pracy kapie z niej jak z kranu. Tu moje ptanie, co to może być? I czy żeby wyjąć podłoge i sprawdzić czy naprawić jest to bardzo pracochłonne? Dodam że mam utrudnione dojście od spodu bo zakupiłem również tura. Teraz dojście choćby do podciągnięcia chamulców zrobiło sie tragiczne. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy poziom oleju w skrzyni biegów sprawdza sie z lewej strony obudowy takim ''patyczkiem'' i czy w tym miejscu sie też go dolewa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelo111    23

Sprawdź rozdzielacz pod kierownicą oraz orbitrol trzeba odkręcić osłony pod kierownicą

osobiście sam miałem z tym rozdzielaczem problemy więc coś o tym wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

A co do tego oleju w skrzyni biegów, to dolewa sie go w tym samym miejscu gdzie sie sprawdza? Pytam bo chce sie upewnić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w mtz olej do skrzyni wlewa sie od góry tzn pod podłaga w kabinie przed fotelem bedziesz miał korek do wlewu w starszych modelah jest okienko pod gumowym dywanikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Najczęściej siada pompa wspomagania. Sprawdź jaka jest i daj znać.

Olej wlewa się jak kolega wspomniał przez korek w pokrywie skrzyni biegów, sprawdza bagnetem z lewej strony skrzyni lub otworem kontrolnym za wałem napędowym przedniego napędu wychodzącym z przystawki.

A lać może się dosłownie z wszystkiego. na pewno mycie, dokręcanie wszystkich rurek i wymiana kompletu naprawczego rozdzielacza. To główne powody.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez roman099
      Witam chciałbym sie poradzić co kupić mam do wyboru te modele które biore pod uwage farmtrac 675dtn . ursus c380  zetor major 80 case famaral 75a i new holland t4.75s . Dodam że najtaniej wychodzi new holland t4.75s .
    • Gość
    • Przez ReV
      Witam, 
      Ciągnik stał 3 miesiące i podczas próby uruchomienia słychać tylko uderzenia w elektrowłącznik.
      Co zrobiłem dalej: kupiłem nowy rozrusznik z elektrowłącznikiem (nowy) i dalej nie zapala.
      Słyszałem że może być to wina przetwornika z 24V na 12V. Kupiłem nowy i dalej nie zapala. 
      Słyszałem tez że może być to wina jednego akumulatora, kupiłem 2 nowe i dalej jest problem.
      Przekaźniki też są 2 nowe.
      Słyszałem że coś może być nie tak z masą, jednak nie mam siły walczyć.
       
      Czy ktoś ma jakieś wskazówki/pomysły? 
    • Przez Bartek_00
      Witam. Planuję zakup rozrzutnika Pronar NV161/3 10T i chciałbym żeby pełnił dwie funkcje, a mianowicie był do rozwożenia obornika i przewozu kukurydzy. Chciałbym poradzić się osób, które posiadają ten rozrzutnik i stosują taką metodę. Czy demontaż tych wałków jest w miarę szybki i niekłopotliwy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj