Zaloguj się, aby obserwować  
bojuc21

Kto idzie do technikum rolniczego w Bolesławowie na TR

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JD1052    206

Sposób w jaki napisany jest tytuł tematu pokazuje poziom gimnazjum....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez gabrysiek
      Witam!
      Postanowiłem założyć temat, w którym mam nadzieję, pomożecie mi w wyborze szkoły.
      Wprzyszłości mógłbym gospodarzyć na powierzchni około 25 ha oraz dzierżawa na pewno by się jakaś znalazła ( o grunty orne się nie boję). W mojej miejscowosci zostanie max 10 rolników w tym na pewno 3 większych. Starałem się dowiedzieć ile ha liczy moja wieś, ale nie udało mi się. Trzeba będzie poczekać do dożynek, bo tam zawsze podają takie informacje, ale myślę, że coś około 800 ha ornych powinno być.
      Chciałbym abyście pomogli mi w wyborze szkoły pomiędzy technikum rolniczym, a agrobiznesu. Teraz są ciężkie czasy polskiego rolnictwa, ale uważam, że jeślibym mądrze zarządzał tym co bym objął to powoli przerodziłoby się w porządne gospodarstwo, które by przynosiło zyski. Na początku prawdopodobnie poszedłbym jeszcze do pracy.
      Dużo osób odradza mi, abym pozostał na wsi, ale nie widzę dla siebie innego zawodu. (Mama cały czas ma nadzieje, że nie zostanę na roli, ale mówi jak mam się kształcić w tym kierunku to niech to będzie TA). Co prawda moje mażenia mogą się nie spełnić i chciałbym się w jakiś sposób zabezpieczyć. (Zamiast TR wybrać TA). Czy to by wiele zminiło?
      Gdybym wybrał TA to czy normalnie mógłbym przejąć gospodarstwo oraz korzystać z dofinansowań dla rolników (o ile będą jakieś) itp. Jak mam rozumieć te dwie nazwy kierunków kształcenia:
      TR- rolnik
      TA- praca biurowa
      Dużo czytałem na stronach różnych szkół i tam są zazwyczaj różniące się informacje.
      Jak wyglądałyby praktyki na tych kierunkach?
      Jakie znacie szkoły w północnej lubelszczyznie? (np. pow. radzyński, parczewski, bialski). Ja jak narazie znam dwie szkoły w Jabłoniu (około 20km) oraz w Leśniej Podlaskiej (około 60km). Czy możecie powiedzieć coś więcej o tych szkołach?
      (Byłem ze szkołą chyba w centrum doradztwa zawodowego i tam były przeprowadzone testy w jakim zawodzie/kierunku mógłbym sie w przyszłosci sprawdzić. Wyszło mi: ROLNIK).
      Co do innych tematów to oczywiscie, że są, ale skupiają się na TR.
      Napisałem może to troche chaotycznie, ale mam nadzieję, że mnie zrozumieliście i pomożecie. Z góry dziękuję i pozdrawiam Gabriel.
    • Przez eti1997
      Witam poszukuje szkoły która prowadzi nabór na to technikum Jestem Z powiatu Grodziskiego lecz u nas tylko w Kotowie jest Rolnicze, a rolniczego samego nie chcę robić. Więc mam dla was pytanie gdzie najlepiej wybrać się szukając tego kierunku proszę o wszelkie propozycje.
    • Przez filp3090
      Witam1
      Zna ktos może ten zespół szkół (kołol Ostrowa wielkopolskiego ) . Nie wiem do jakie go technium pójśc, wprzyszlości chciałbym odziedziczyc po rodzicac gospodarswo i pracowac gdzieś gdzie bę dzielekko i dosyc dobrze płatnie i oparte na rolnictwie (np. ARiMR ).Najleiej by było jak bym nie musiaał iśc na studia. Prosze o pomoc, bo gdy czytałem na stronie tej szkoły to napisali o technikm rolniczym bardziej o rolnictwie ( chodzi o pózniejsza pracę i o czym tam ucz itp. ) a technikum agrobiznesu to jest napisane bardziej o sprawach biurowych itp. A Ja chcuałbym miec to i to w jednym ( dobra praca i uprawnienia na rolnika ) i jak najmiej nauki, a żebym nie muiał się martwic czy dostanę dobrą prace czy też nie.. Tak więc prosze Was o pomoc. Z góry wielkie dzięki.
    • Przez 12newholland12
      Mam pytanie do osób które uczęszczały lub uczęszajał do technikum w karolewie. Chciałbym się dowiedzieć czy warto się tam wybierać ? czy mają swoje warsztaty ? czy opłaca sie tam wybrać na kierunek Technik mechanizacji rolnicta. Z góry dziękuje
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj