Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obora bez fundamentów, pozwolenia

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share john56l

john56l

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 21:17

Obora bez fundamentów, pozwolenia Witam. Chciał bym się dowiedzieć czy można postawić oborę bez fundamentów z konstrukcji typu "blaszak" z ociepleniem z płyty warstwowej postawionej na grubych płytach drogowych, chodzi mi o to czy potrzebuje zezwolenia czy wystarczy zgłoszenie, wszystkie posadzki były by z płyt drogowych, obora ma mieć jakieś 15m szerokości i 30 długości. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obora bez fundamentów, pozwolenia Dzisiaj, 04:04
  •  

#2 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 28 marzec 2014 - 21:37

Obora bez fundamentów, pozwolenia nie powiem że wiem to na pewno ale... zważając na fakt że nawet altanki powyżej 25 m2 nie możesz zbudować bez zezwolenia więc szczerze wątpię aby była taka możliwość, ale byćmoże ktoś zna na 100% odpowiedź

#3 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 22:26

Obora bez fundamentów, pozwolenia Użyj mózgu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Pablo44

Pablo44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:To co związane z rolnictwem...

Napisany 28 marzec 2014 - 22:43

Obora bez fundamentów, pozwolenia Ciekawe jak to przytwierdzisz jak bedzie silniejszy wiater <_< :huh:

#5 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2434 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 28 marzec 2014 - 22:46

Obora bez fundamentów, pozwolenia W skrócie potrzebujesz pozwoleń i planów na wszystko co jest na stałe związane z gruntem. Raczej obora musi być więc na skróty tego nie zrobisz.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#6 Share ml78

ml78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:ogólnie maszyny rolnicze i nie tylko, budownictwo mieszkaniowe i przemysłowe

Napisany 30 marzec 2014 - 17:34

Obora bez fundamentów, pozwolenia Jak byś nie kombinował to i tak skończy się pozwoleniem na budowę !
Każdy obiekt trwale związany z gruntem i tu jest najważniejsze nie musi to być fundament !
Może to być płytka chodnikowa która zapewnia oparcie jest uważane za fundament wg wyroku sądu ! Niestety chore polskie prawo !!!!!!
Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

#7 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 30 marzec 2014 - 17:59

Obora bez fundamentów, pozwolenia Doświadczyłeś tego na własnej skórze?

#8 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 18:32

Obora bez fundamentów, pozwolenia U mnie namioty stawiają i przykręcają do kostki, betonu, asfaltu i jakoś funkcjonują. Tematu nie zgłębiałem ale też może namiot postawię.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share john56l

john56l

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 18:54

Obora bez fundamentów, pozwolenia Dzięki za wszystkie odpowiedź poza jedną, synproboszcza swoją wypowiedź możesz sobie do kieszeni wsadzić i iść z nią do przedszkola, jeśli nie masz nic ciekawego do powiedzenia to się nie wypowiadaj. Pablo44 nie wiem czy spotkałeś się z płytami drogowymi o rozmiarze 3m na 5m, jeśli konstrukcja bd przykręcona do takich płyt to nie ruszy jej nic, obora raczej szczelna być musi więc wiatr nie da rady jej porwać, chyba że bd tak mocny ale to wtedy nawet konwencjonalna obora ulegnie w jakimś stopniu zniszczeniu. Wybrałem takie rozwiązanie budowy ponieważ żyjąc w tak niepewnych czasach nigdy nie wiadomo kiedy bd trzeba zwinąć interes, a taką oborę mógłbym rozłożyć i sprzedać lub przenieść w inne dogodne miejsce. ml78 nie zgodzę się z tobą, kolega postawił taki jakby garaż na samochody z konstrukcji drewnianej i przykręcił do kostki brukowej aby się nie przesuwały słupy no i nie potrzebował zezwolenia. No niestety nasze prawo jest zbyt zagmatwane, ale zawsze można znaleźć jakaś furtkę.

#10 Share ozik

ozik

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 19:17

Obora bez fundamentów, pozwolenia Jeśli chodzi o pozwolenie na budowę to nie chodzi tylko o trwałość związania z gruntem - to tylko jeden z elementów, ale pozostają funkcję które pełni w/w budynek a to już kwalifikuje się pod pozwolenie na budowę niestety, lecz powiem szczerze to akurat pikuś bo pozwolenie na użytkowanie można zgłoszeniem pojechać i tyle.

#11 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 16:26

Obora bez fundamentów, pozwolenia Podepnę się pod temat. Jak wygląda sprawa z posadzką we wiacie w której utrzymywane jest bydło? Czy jeśli utrzymuje bydło w sezonie na pastwisku z dostępem do wiaty a w zimie na okulniku z dostępem do tej samej wiaty to wiata taka powinna mieć posadzkę i oodpływy na gnojowicę? (pod wiata głęboka ściółka)

#12 Share Pablo1970

Pablo1970

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 19:54

Obora bez fundamentów, pozwolenia Na pewno powinna mieć posadzkę aby gnojowica i mocz nie zanieczyszczał wód gruntowych ,odpływ na gnojowicę na głębokiej ściółce jest nie potrzebny
ponieważ przy optymalnym wyścieleniu wilgoć wchłonie ściółka sam mam na głębokiej śćiółce cielęta i jałówki i przy wywozie obornika nie widać
żadnych wsięków :) .

Na pewno powinna mieć posadzkę aby gnojowica i mocz nie zanieczyszczał wód gruntowych ,odpływ na gnojowicę na głębokiej ściółce jest nie potrzebny
ponieważ przy optymalnym wyścieleniu wilgoć wchłonie ściółka sam mam na głębokiej śćiółce cielęta i jałówki i przy wywozie obornika nie widać
żadnych wsięków :) .

#13 Share Portal_BUKACIARNIA

Portal_BUKACIARNIA

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 21:20

Obora bez fundamentów, pozwolenia Moje pierwsze pytanie brzmi, czy zamierzamy stawiać oborę, czy wiatę?
Jeśli wiatę, fundamenty zasadniczo nie będą w tym przypadku potrzebne. Jeśli będzie to konstrukcja blaszana z powodzeniem zaliczy się do tzw wiat lekkich. Będzie idealna przy ekologicznym bądź ekstensywnym chowie bydła.

Zapraszam na portal www.bukaciarnia.pl

#14 Share john56l

john56l

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 21:05

Obora bez fundamentów, pozwolenia Ma to być wiata użytkowana jako obora, ściany bd z płyt warstwowych i dach również. Zamierzam hodować w niej opasy oraz jałówki do dalszego chowu w gospodarstwach mlecznych. zależy mi na tym aby ta obora była "mobilna" czyli że można by ją zdemontować na wypadek zakończenia produkcji z powodu likwidacji gospodarstwa lub innych czynników.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 18:25

Obora bez fundamentów, pozwolenia

Moje pierwsze pytanie brzmi, czy zamierzamy stawiać oborę, czy wiatę?
Jeśli wiatę, fundamenty zasadniczo nie będą w tym przypadku potrzebne. Jeśli będzie to konstrukcja blaszana z powodzeniem zaliczy się do tzw wiat lekkich. Będzie idealna przy ekologicznym bądź ekstensywnym chowie bydła.

Zapraszam na portal www.bukaciarnia.pl

Jeśli chodzi o mnie to miałem na myśli wiatę łukową, kryta blachą lub plandeką. Wiem że można to stawiać bez fundamentów ale czy jeśli będę tam trzymał bydło na ściółce to przyczepią sie że stwarzam zagrożenie zanieczyszczenia wód gruntowych..?