mati00733

Unia Atlas Vario jak wyjąć słupice?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mati00733    25

Witam.

Chciałbym wymontować słupice i wyprostować ją na prasie,tylko dokaldnie nie wiem,jak sie zabrac za demontaż by zrobic to fachowo i jak najmniejszym nakładem pracy.

 

zaznaczone miejsce wygiecia

post-24335-0-65008400-1396022701_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

To nie jest mikroprocesor ani nawet układ scalony tylko gruby kawał metalu. Trzeba obejrzeć co go trzyma. Śruba, czy stworzeń i do dzieła...

Tak z innej beczki skoro się wygięła w pługu w jedną stronę to może się wygiąć i w drugą ja bym jej w tym pomógł nie wymontowując z pługa - szkoda czasu :D


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

Od tego wygięcia w prawo 30 cm jest sworzeń przykręcony na cztery śruby , odkręcisz śruby i wyciągniesz sworzeń .

To wygięcie pokazane na obrazku takie powinno być, jak za głęboko orze to od spodu jest śruba do ustawiania korpusu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati00733    25

Dzieki za odpowiedz.

Wygiecie jest patrzac z ciagnika w prawa strone,i zaczal nie dokrywac dokaldnie przejazdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

Takie wygięcie (skręcenie słupicy) może być trudno wyprostować na prasie . Szybciej wyprostujesz bez wyciągania , góre słupicy zaprzyj stemplem o drzewo a pociąg za duł

w bok ciągnikiem czy jakimś naciągiem . Do prostowań w ten sposób to troche fantazji jest potrzeba ale szybko sie prostuje różne rzeczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati00733    25

Mironeks duzy kamien byl w ziemi,i zabezpieczenie nie wytrzymalo.....własnie tak myslałem by probowac naciagac,tylko obawiam sie czy aby w druga strone nie wykrzywie za mocno:):)ao ale pomysle........:)))) Dzieki za odpowiedz!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kuba284
      Witam
      Który rozsiewacz będzie lepszy? 
      Sipma rn100 boryna czy może unia mx 850
    • Przez zulus
      Witam mam prasę z 2012 roku i szkoda że nie wziełem opuszczanej podłogi wtedy to była nowość chcę to przerobić potrzebuję zdjęć i opisu działania jak byście mogli pomóc bardzo dziękuje .
    • Przez macko25
      mam pytanie dla posiadaczy którzy posiadają opryskiwacz górny zaczep z półoautomatyczny skrętem tzn czy wasze opryskiwacza robią takie same ślady ciągnika bo u mnie jak lekko skręce to Oki ale jak skręce na maksa to już nie idzie za śladem ciągnika A mam włączone na automacie
    • Przez PatrykNowakowski
      Witam 🙂 szukam opini na temat pługów obrotowych. Jakie macie opinie na temat pługów tych w temacie? Jaki obrót jest lepszy siłownik z przodu, z tyłu, pionowy czy poziomy, jakie są plusy i minusy tych wariantów? Przedpłużki czy scinacze? Może ktoś poleca jakiś inny pług do 20 tyś zł na resorach 4x40? 🙂

    • Przez osamix
      Problem z kontrolka (chyba ładowanie) tylko nie wiem dlaczego jest 2 , 1 gaśnie przy odpaleniu . Foto w zalaczeniu. Na alternatorze na wyjściu jest 14v. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj