pi0tr

Trzymetrowy agregat uprawowo-siewny Pottinger Horsch Lemken

Polecane posty

pi0tr    0

Witam! W najbliższym czasie chciałbym nabyć trzymetrowy zawieszany agregat uprawowo siewny. Do tej pory byłem zdecydowany na maszynę Pottinger Vitasem 302 ADD, jednak w ostatnim czasie zacząłem się zastanawiać nad siewnikiem pneumatycznym. Chciałbym kupić agregat z średnio wyższej lub wyższej półki. Jako kandydaci pneumatyczni w grę wchodzą agregaty Horsch Express 3TD i Lemken Solitaire 8 na bronie Heliodor. Agregat musi być wyposażony w talerzową sekscję doprawiającą i najlepiej dwutalerzowe redlice wysiewające. Docelowo będzie on współpracował z ciągnikiem Case Puma 145. Bardzo proszę o pomoc w wyborze i liczyłbym na opinie użytkowników wspomnianych maszyn. Wiem że porównywanie maszyny pneumatycznej z mechaniczną jest trudne, proszę o wyrozumiałość.

Edytowano przez pi0tr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Posiej wszystkimi siewnikami jakie Cię interesują, diler chce sprzedać Ty chcesz kupić, teraz tak kupuje się maszyny. Jak nie chcą Ci użyczyć maszyny na kilka godzin to olej go i idz do następnego sprzedawcy. Ja miałem na polach wypasionego agrisema, vaderstata, chorsz nawet się zapowiedział z wizytą i nadal się zapowiada, a wybrałem maschogaspardo. Jeśli możesz przerobić opryskiwacz na 20m to bierz 4 metrowego pół zawieszanego terrasem C4 z wysiewem nawozów, lub w tej cenie będzie pronto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pi0tr    0

Pamiętasz może w jakiej cenie i w jakim wyposażeniu oferowali Ci Agrisema?

 

Agregat 4m raczej nie wchodzi w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad004    7

zastanów sie nad horsch pronto barszo dobra i dokładna maszyna i nie obciąża tak ciągnika


Valtra-Power Partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pi0tr    0

Mam sporo małych kawałków, agregat ciągany u mnie się niestety nie sprawdzi, no i pozostaje jeszcze kwestia ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat !!!

 

Witam zamierzam kupić agregat uprawowo-siewny mam właśnie do wyboru trzy agregaty: Horsch Express 3 TD, Lemken Solitair 8 na bronie Heliodor i Pottinger Fox D + Vitasem 302 ADD. 

 

Proszę o wasze opinie na temat tych agregatów z góry Dziękuje :D

 

 


Odświeżam temat !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Również jestem zainteresowany jednym z powyższych zestawów. Siew w technologi uproszczonej po kultywatorze kockerlinga, słoma pocięta, gleby średnie. Może ktoś ma jeden z powyższych siewników, każda opinia na wagę złota. Z tego co diler mówił to u Lemkena na Heliodorze można siewnik Saphir zawiesić. Ktoś użytkuje mechaniczny siewnik Lemken Saphir, opinie też mile widziane. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackstone    0

Ja uzytkuje 6 metrowej pottinger terrasem i dla mnie ten siewnik nie jest dobra konstrukcja. Wszystko jest ok oprócz sekcji wysiewajacej która jest w siewniki najwazniejsza, sekcja talerza z kołem podporowym której minimalny nacisk na ziemię jest 40 kg nigdy nie utrzyma głębokości wysiewu tymbardziej na glebach mozajkowatych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowal148    3

Karol19 maszyna ogólnie chyba warta uwagi ale jej cena zwala z nóg. sam aerosem z tego co wiem to ok 90 tys, fox następne 30 a za tą cenę miałbyś już praktycznie terrasema. tańszą alternatywą będzie mechaniczny vitasem chociaż bogato wyposażony z foxem też może przekroczyć 100 tys. wiem bo właśnie takiego zamówiłem. chyba, że chcesz mieć siewnik który posieje wszystko nawet kukurydze bo podobno takie rzeczy można robić aerosemem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj