Skocz do zawartości

Zdjęcie

Trzymetrowy agregat uprawowo-siewny Pottinger Horsch Lemken

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pi0tr

pi0tr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 16:39

Trzymetrowy agregat uprawowo-siewny Pottinger Horsch Lemken Witam! W najbliższym czasie chciałbym nabyć trzymetrowy zawieszany agregat uprawowo siewny. Do tej pory byłem zdecydowany na maszynę Pottinger Vitasem 302 ADD, jednak w ostatnim czasie zacząłem się zastanawiać nad siewnikiem pneumatycznym. Chciałbym kupić agregat z średnio wyższej lub wyższej półki. Jako kandydaci pneumatyczni w grę wchodzą agregaty Horsch Express 3TD i Lemken Solitaire 8 na bronie Heliodor. Agregat musi być wyposażony w talerzową sekscję doprawiającą i najlepiej dwutalerzowe redlice wysiewające. Docelowo będzie on współpracował z ciągnikiem Case Puma 145. Bardzo proszę o pomoc w wyborze i liczyłbym na opinie użytkowników wspomnianych maszyn. Wiem że porównywanie maszyny pneumatycznej z mechaniczną jest trudne, proszę o wyrozumiałość.

Edytowany przez pi0tr, 28 marzec 2014 - 16:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Trzymetrowy agregat uprawowo-siewny Pottinger Horsch Lemken Dzisiaj, 09:22
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 marzec 2014 - 17:20

Trzymetrowy agregat uprawowo-siewny Pottinger Horsch Lemken Posiej wszystkimi siewnikami jakie Cię interesują, diler chce sprzedać Ty chcesz kupić, teraz tak kupuje się maszyny. Jak nie chcą Ci użyczyć maszyny na kilka godzin to olej go i idz do następnego sprzedawcy. Ja miałem na polach wypasionego agrisema, vaderstata, chorsz nawet się zapowiedział z wizytą i nadal się zapowiada, a wybrałem maschogaspardo. Jeśli możesz przerobić opryskiwacz na 20m to bierz 4 metrowego pół zawieszanego terrasem C4 z wysiewem nawozów, lub w tej cenie będzie pronto.

#3 Share pi0tr

pi0tr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 18:01

Trzymetrowy agregat uprawowo-siewny Pottinger Horsch Lemken Pamiętasz może w jakiej cenie i w jakim wyposażeniu oferowali Ci Agrisema?

Agregat 4m raczej nie wchodzi w grę.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share konrad004

konrad004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo militaria motoryzacja off-road stare polskie samochody

Napisany 28 marzec 2014 - 19:15

Trzymetrowy agregat uprawowo-siewny Pottinger Horsch Lemken zastanów sie nad horsch pronto barszo dobra i dokładna maszyna i nie obciąża tak ciągnika
Valtra-Power Partner

#5 Share pi0tr

pi0tr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 10:14

Trzymetrowy agregat uprawowo-siewny Pottinger Horsch Lemken Mam sporo małych kawałków, agregat ciągany u mnie się niestety nie sprawdzi, no i pozostaje jeszcze kwestia ceny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share 1234orajoFARMERY

1234orajoFARMERY

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Zainteresowania:Sport, rolnictwo, muzyka gry mmo :D

Napisany 06 wrzesień 2015 - 16:01

Odświeżam temat !!!

Witam zamierzam kupić agregat uprawowo-siewny mam właśnie do wyboru trzy agregaty: Horsch Express 3 TD, Lemken Solitair 8 na bronie Heliodor i Pottinger Fox D + Vitasem 302 ADD. 

Proszę o wasze opinie na temat tych agregatów z góry Dziękuje :D

Odświeżam temat !!

#7 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 30 grudzień 2015 - 11:09

Również jestem zainteresowany jednym z powyższych zestawów. Siew w technologi uproszczonej po kultywatorze kockerlinga, słoma pocięta, gleby średnie. Może ktoś ma jeden z powyższych siewników, każda opinia na wagę złota. Z tego co diler mówił to u Lemkena na Heliodorze można siewnik Saphir zawiesić. Ktoś użytkuje mechaniczny siewnik Lemken Saphir, opinie też mile widziane. Pozdrawiam

#8 Share jackstone

jackstone

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 20:20

Trzymetrowy agregat uprawowo-siewny Pottinger Horsch Lemken Ja uzytkuje 6 metrowej pottinger terrasem i dla mnie ten siewnik nie jest dobra konstrukcja. Wszystko jest ok oprócz sekcji wysiewajacej która jest w siewniki najwazniejsza, sekcja talerza z kołem podporowym której minimalny nacisk na ziemię jest 40 kg nigdy nie utrzyma głębokości wysiewu tymbardziej na glebach mozajkowatych.

#9 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 14:07

jakies opinie na temat fox 300d i aerosem 3002add ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Kowal148

Kowal148

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 19:46

Karol19 maszyna ogólnie chyba warta uwagi ale jej cena zwala z nóg. sam aerosem z tego co wiem to ok 90 tys, fox następne 30 a za tą cenę miałbyś już praktycznie terrasema. tańszą alternatywą będzie mechaniczny vitasem chociaż bogato wyposażony z foxem też może przekroczyć 100 tys. wiem bo właśnie takiego zamówiłem. chyba, że chcesz mieć siewnik który posieje wszystko nawet kukurydze bo podobno takie rzeczy można robić aerosemem

Dodaj odpowiedź