Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas dominator 98SD mproblem ze skrętem

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 89er

89er

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 22:00

Claas dominator 98SD mproblem ze skrętem Witam, mój pierwszy post i niestety już musze Was prosić o poradę. :(

Mianowicie - kupiłem w grudniu Dominatora 98 z 91r. i mam kłopot takiej natury, że w prawo kierwonicą kręci się normalnie ale za to w lewo stawia ona silny oprór i co tu dużo gadać - ciężko się kręci. Aby dojść do tego co jest nie tak poczyniłem następujące kroki:
1) najpierw dałem do regeneracji siłownik skrętu, który był jeszcze w oryginale i nie rozbierany - dostał wszytskie nowe uszcelniacze itd.
2) kiedy (ku mojemu zdziwnieniu) akcja z siłownikiem nie pomogła zaczałem zamieniać miejscami węże które idą z orbitrolu i okazało się że w zależności jak są przykręcone to ciężko kręci się raz w prawo a raz w lewo - czyli jak rozumiem mogę tu orbitrol wykluczyć jako winowajcę?
3) sprawdziłem drożność węży - po wydmuchaniu sprężarką oleju można przez nie śmiało dmuchać że tak powiem ustami - czyli węże są drożne.
Jak myślicie, gdzie powinienem szukać jescze przyczyny? Byłbym wdzięczny za porady. Pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas dominator 98SD mproblem ze skrętem Dzisiaj, 09:18
  •  

#2 Share wojtek918

wojtek918

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Projektant konstrukcji budowlanych. Projekty, optymalizacja

Napisany 28 marzec 2014 - 07:17

Claas dominator 98SD mproblem ze skrętem NIe bardzo rozumiem drugi pkt. jezeli zamieniasz węże przy orbitrolu i raz kombajn skręca dobrze w prawo a raz w lewo ( dobrze rozumiem??) to chyba wina leży właśnie w orbitrolu tj. zawsze jak kręcisz kierownicą w jedną stronę to ciężko idzie bo koła idą raz w prawo raz w lewo. Nie masz jakiegoś orbitrola na podmianę??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share 89er

89er

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 08:16

Claas dominator 98SD mproblem ze skrętem W sumie racja. :) Spróbuje od kogoś odkręcić i sprawdzić :)