Skocz do zawartości

Zdjęcie

Morra 1200

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jacor95

jacor95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 marzec 2014 - 19:53

Morra 1200 Witam. Chicałbym poznać opinie na temat prasy Morra 1200 (120x120) Miał ktoś doczynienia z taka presą? Prosiłbym o opinie. Czy warta jest uwagi. Posiada ona haki trzymające komorę? Jak jest z dostępnościa części. Znalazłem taką w ogłoszeniu całkiem blisko mnie i zastanawiam się nad jej kupnem.
Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Morra 1200 Dzisiaj, 17:36
  •  

#2 Share damo

damo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 09:52

Morra 1200 mój sąsiad ...(przez granicę prasuje takim cudem techniki na wąskim podbieraczu.....) krew z nosa szybciej leci......... z zegarkiem w ręku sprawdzałem... ponad 3 minuty bala robi..... już lepiej kupić sipme albo new hollanda...

#3 Share jacor95

jacor95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 31 marzec 2014 - 20:03

Morra 1200 jak zbija bele sąsiadowi?

#4 Share damo

damo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 20:22

Morra 1200 szczerze to nie wiem ... ale c 330 ładuje... na przyczepie widziałem że wiąża pasami bo bale siadają .. więc jeśli chodzi o zbicie to też lipa ... ja się już przyzwyczaiłem do new hollanda br 6090 i raczej nie planuje zmian

#5 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 14:50

Morra 1200 sorry, ale jeśli porównujesz Morre "za kilka złoty" do NH BR, to wg. mnie jest coś nie tak... Wiadomo że prasa jest na małe areały to i prędkość prasowania jest mniejsza. Tyle chciałem, bo z Morrą nie miałem do czynienia :)

#6 Share damo

damo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 19:55

Morra 1200 to do jakiej mam ci porównywać??? posiadałem już .. zwijki sipmę 276, eurotech 1500l,new holland 654 i ostatnia zmiana na 6090????

#7 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 10:38

Morra 1200 chodzi mi o to, że jak ktoś ma małe gospodarstwo to go nigdy nie będzie stać na taką prase NH ;) Gdybyś porównał, no nie wiem do Sipmy, Warfamy czy Metal Fach to ok, ale ta NH BR to zupełnie inna bajka ;) Także spokojnie, nie bulwersuj sie :D

Edytowany przez rafal4610, 02 kwiecień 2014 - 10:39.

#8 Share damo

damo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 08:21

Morra 1200 ja też wcale aż tak dużego gospodarstwa nie mam w i nie prasuje zarobkowo rocznie robię prasą ok 1200 bali.. także jak na taką prasę to są wakacje......to wolał bym do sipmy i warfamy ... bo to całkiem dobre prasy metal fach ma znajomy i narzeka....i to bardzo...... stwierdził że trzeba było dołożyć i coś innego kupić a teraz z gównem musi się męczyć..

#9 Share Kapi21

Kapi21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Heyka. Zainteresowania? Bydło i uprawa w mniejszym stopniu. Hoduje opasy i wszystko co jest związane z produkcja wołowiny, dobrej wołowiny, :)

Napisany 16 czerwiec 2015 - 07:41

Morra 1200

Witam. koledzy używam tej prasy od 5 lat. Nie mogę powiedzieć złego słowa. Zwijam ok 1300 bel rocznie. słoma siano sianokiszonka itp. Prasuje ursusem c-360 3p i nie narzekam. Przydałaby się w niej siatka. Bele dobija dobrze, nawet bardzo dobrze. Mam z nią tylko jeden problem. Nie mogę dojść czemu nie działa mi zegar. Dotychczas prasowałem na wyczucie, ale chcę zwijac c-385 i przydałby się zegar działający żeby jej nie rozerwać. KOledzy liczę na podpowiedzi i sugestie, jak ustawić rozdzielacz żeby to działało itp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share dallas89

dallas89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 16 czerwiec 2015 - 16:35

Morra 1200

kolego widze ze jestes już doświadczonym użytkownikiem tej prasy... ja posiadam morre mri 1200 od zeszłego roku i czy mogłbys mi doradzić co zrobić aby po owinieciu belki słomy sznurkiem i po otworzeniu klapy belka nie zostawała w komorze? gdy robie sianokiszonke tego problemu wgl nie ma... pojawia sie on dopiero przy prasowaniu słomy

#11 Share Kapi21

Kapi21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Heyka. Zainteresowania? Bydło i uprawa w mniejszym stopniu. Hoduje opasy i wszystko co jest związane z produkcja wołowiny, dobrej wołowiny, :)

Napisany 16 czerwiec 2015 - 19:00

Morra 1200

Suchaj dallas89 mi nigdy nie zrobiła takiego numeru. Zawsze jak otwieram komore to trzyma 1500 obr na silniku i jest git tylko przy zamykaniu komory zmniejszam obroty  żeby sprzęgło nie szarpało. A tobie zegar dobrze działa? pokazuje ci ciśnienie? Jak ustawiasz rozdzielacz po zamknięciu komory, przełączasz na podbierak czy na komorze zostawiasz żeby zegar wskazywał. a i zawsze dokręcaj bele do oporu wtedy i dobrze boki dobijaj i nie powinna blokowac beli

#12 Share dallas89

dallas89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 16 czerwiec 2015 - 19:32

Morra 1200

no właśnie bele zawsze dobrze dobijam i belki są mocno zbite... tak pokazuje mi ciśnienie po otowrzeniu komory zegar spada do 0 po zamknieciu i dociśnieciu skacze na 120 ale po chwili spada i od nowa rosnie wraz ze wzrostem belki do pożadanego rozmiaru... po zamknieciu komory poprostu przestawiam na podajnik sznurka;p no i włąsnie jestem w kropce co z tym zrobic bo zniwa sie zbliżają i przydaloby sie coś z tym zrobic...

#13 Share Kapi21

Kapi21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 16 czerwiec 2015 - 21:02

Morra 1200 Kolego a prasa pracuje jak otwierasz komorę? Ja mam caly czas wom wlaczony. Mozesz jeszcze przeglądnąć komorę od środka czy nie ma jakiś zadziorow przytrzymujacych a i sznurek mocniej napnij. Tak żeby szedł oby prasa dala rade go na start pociągnąć. Scisnie bele i powinno pomoc. Ja juz róż ie kpmbinowalem z tym zegarem. Musze go jutro wymontowac i przejrzeć od środka.

#14 Share andrzeju207

andrzeju207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:motocykle, auta, piłka czyli to co każdy facet lubi najbardziej :D

Napisany 16 czerwiec 2015 - 21:06

Morra 1200

Witam. A czy prasa ma zaczepy na klapie? Jak tak to sprawdź czy ci siłowniki opadają do końca. W mojej prasie MASCAR 2120 tez był ten problem. Sprawdź to powinno pomóc.

#15 Share Kapi21

Kapi21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 17 czerwiec 2015 - 07:01

Morra 1200

Andrzeju207 prasa nie ma zamków. zawsze przy domykaniu klapy ciągnę hydraulika na maxa. Podejrzewam że zegar może być trafiony. Wymontuję rozkręcę i zobaczę.

#16 Share dallas89

dallas89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 17 czerwiec 2015 - 19:31

Morra 1200

sznurek jest tak napiety ze palca włożyc pod niego nie da sie;) a z tym zegarem to moze byc różnie... nawet na rozdzielaczu w prasie cos moze szwankowac... u mnie nawet jak czasem podnosze podbierak to zegar skacze do góry...

#17 Share witolo1

witolo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 15:31

Morra 1200

witam, mam morre 1200 i problem z zapychaniem - przy drobnym i krótkim sienie i słomie podczas zawijania prasa wyrzuca zawartość do przodu na ruszt i mechanizm podawania sznurka. Jak temu zaradzić? czy kształt i położenie prętów rusztu ma na to wpływ (są nie oryginalne i proste) ? czy zmieniać położenie zaczepu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share piotrus907

piotrus907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 06:53

Morra 1200

ja też mam morre z kilka lat i tak samo wywala mi słomę do przodu już regulowałem te pręty we wszystkie strony i nic to nie dało one chyba tak mają prasuje rano i po południu jak słońce nie jest takie ostre i tego problemu nie ma. Ktoś tu pisze że nie mają zamków na komorze a moja ma i chyba wszystkie mają ogólnie prasa dobra bardzo lekko idzie C 330 da radę może tak mocno nie zbije ale wyjdzie nawet nie zły bal ja prasuje nią praktycznie tylko słomę MF255 i idzie dobrze ale wydajności to nie ma średnio około 25 bel na godzinę jeśli chodzi o awarie to bardzo mało awaryjna bo tam też za bardzo nie ma co się psuć budowa prosta jak budowa cepa ogólnie polecam ale na małe gospodarstwa bo tania w zakupie mało awaryjne małe zapotrzebowanie na moc ale przez wydajność ja po sezonie żniwnym będę chciał sprzedać