Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 6150R czy Fendt 714 SCR

77 odpowiedzi na ten temat

#61 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 19:02

John Deere 6150R czy Fendt 714 SCR timasz nie trzeba brać cvx 160 aby był mocniejszy od fenda 414. Wystarczy puma cvx 145. Jakie ty chcesz konkrety, ktoś ma zorganizować specjalnie dla ciebie testy tylko tych dwóch ciągników by udowodnić który ma więcej mocy? Masz prospekty, zdobądź trochę wiedzy o normach mocy i porównaj dane a wtedy zobaczysz że bynajmniej tam case jest mocniejszy.

A wracając do tematu to faktycznie cena nie mała jak za ciągnik takiej klasy. Ale jak kogoś stać i nie wie co z kasą robić to czemu nie...

Czy negocjowałeś gdzieś na poważnie cenę JD? Jeśli tak to do jakiej kwoty ubiłeś za tego 6150?

Edytowany przez damianzbr, 05 kwiecień 2014 - 19:03.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6150R czy Fendt 714 SCR Dzisiaj, 13:14
  •  

#62 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 05 kwiecień 2014 - 19:42

John Deere 6150R czy Fendt 714 SCR Wystarczy sobie porownac same normy w ktorych jest podawana moc a juz dowiesz sie ze od mocy case musisz odjac przynajmniej 8 procent, pomijam juz reakcje skrzyni biegow i to ze bezstopniowke ale taka prawdziwa ma tylko fendt (umozliwia ona uzyskanie dowolnej predkosci od 0-43 czego w case nie uda sie zrobic a o konstrukcji juz nie wspomne)
Co do testow to obedzie sie nawet fendtem 516 sobie sporoposmigalem a700 i 900 tez na zulawach sprawdzalem wiec juz wiem wiele o fendcie i innych ciagnikach(co prawda nie zawsze fendt wypada rewelacyjnie ale daje rade i wiem na co go stac)
Prospekty to sobie mozna oblukac i co z tego powerboost nic minie daje bo nie jest dostepny zawsze dodatkowo puma ma oczywiscie moc podana w ece R120 czyli bardziej w starym iso Znam przypadek ze new holland t8 390 polegl z lemkenem karatem 5 m a mf 8690 smigal z nim bardzo dobrze a niby byl slabszy oczywiscie pracowaly na 25 cm(bylo to u Brzozaka2 - jesli ktos jeszcze go pamieta)a co na to wplynelo ? rozlozenie masy lepsza skrzynia moze lepsze opony i co mi z prospektow ? Jak zycie pokazuje co innego
Zeby nie bylo nie twierdze ze wydanie 470 tys na fendta jest najlepszym wyjsciem, ale porownywanie go z case puma cvx to juz niedorzecznosc

A bym zapomnial JD 6150 R z przednim tuz skrzynia AQP cena 323 tys netto skrzynia DD doplata 23 tys zl i po tyle sprzedaja te JD - radze nie dac sie naciagnac na wieksze sumy zreszta jd nie ma rejonizacji wiec mozesz obdzwonic wszystkich i wybrac od kogo kupisz

Edytowany przez timasz, 05 kwiecień 2014 - 19:47.

#63 Share marrio685

marrio685

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 20:09

John Deere 6150R czy Fendt 714 SCR damianzbr Johny już jedną nogą u mnie był a raczej kołem :D, pisałem już o tym. Umowa podpisana, zadatek dany, wszystko ok aż handlowiec dzwoni że jest problem bo nie ma promocji i będzie droższy o 30tys. netto, szczena mi opadła i ogólnie nikt nic nie wie w tym JD PL. W niemczech był tańszy bo tam promocje na tą serie 6R mieli ;[. Sam się przyznał że nie sprawdził wczesniej choć go o to prosiłem.
Cena JD 6150R i tak przekraczała 400tyś...
Ps. Nawiasem mówiąc jeden dealer mi wyliczył w mojej konfiguracji cene za JD 454tyś netto :lol:

Edytowany przez marrio685, 05 kwiecień 2014 - 20:14.

#64 Share Vrykoulakas

Vrykoulakas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:wszystkim po trochę, komp, bowhunting, nurkowanieitp ;)

Napisany 07 kwiecień 2014 - 22:17

Wystarczy sobie porownac same normy w ktorych jest podawana moc a juz dowiesz sie ze od mocy case musisz odjac przynajmniej 8 procent, pomijam juz reakcje skrzyni biegow i to ze bezstopniowke ale taka prawdziwa ma tylko fendt (umozliwia ona uzyskanie dowolnej predkosci od 0-43 czego w case nie uda sie zrobic a o konstrukcji juz nie wspomne)
Zeby nie bylo nie twierdze ze wydanie 470 tys na fendta jest najlepszym wyjsciem, ale porownywanie go z case puma cvx to juz niedorzecznosc

czyli w Case nie ma bezstopniówki ? czyli co w skrzyni siedzą krasnoludki i kręcą kółkami ? ew świstak siedzi ?
Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

#65 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 08 kwiecień 2014 - 08:11

czyli w Case nie ma bezstopniówki ? czyli co w skrzyni siedzą krasnoludki i kręcą kółkami ? ew świstak siedzi ?

Czlowieku zacytowales najwazniejszy kawalek czyli czy w zautomatyzowanym powerschifcie mozesz uzyskac dowolna predkosc od 0-43 km/h ? No nie mozesz a czemu? bo jesli dajmy na to chcesz powiedzmy uzyskac 7,8 km/h a powiedzmy tak sie sklada ze jest to na styku biegu np 12 i 13 to albo mozesz uzyskac powiedzmy 7,5 na 12 biegu albo 8 km na 13 przy danych obrotach silnika. Dzieje sie tak dlatego ze nadal masz w tej skrzyni przelozenia tylko poprzez zastosowanie np dwuch sprzegiel. A w vario mozesz uzyskac dowolna predkosc i to wlasnie jest bezstopniowka

#66 Share kalin84

kalin84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 08:25

John Deere 6150R czy Fendt 714 SCR case cvx to tez jest bezstopniowka

#67 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 08:49

John Deere 6150R czy Fendt 714 SCR Rozłożenie masy, opony itp. może i faktycznie lepiej wypada w jednych ciągnikach niż w drugich. Ale jeśli chodzi o normy podawane w prospektach to też nie biorą się z nieba. Ktoś to kontroluje i musi się wszystko zgadzać. Jedyną możliwością manipulacji jest podawanie mocy przez nie które marki w normach bardziej korzystnych na papierze, ale akurat w tym przypadku te dwie normy zbytnio się nie różnią i biorąc pod uwagę mniejszą sprawność skrzyni vario ale dodając jej lepsze przełożenia jak pisałeś że nie ma zjawiska w którym 7,5km/ha na 12 biegu a 8km/h na 13 biegu to moim zdaniem wyjdzie na minus wraz dla fenda lub ewentualnie na zero dla obu.

323 tys netto to realna cena za JD 150 km w podstawie. Natomiast ktoś kto proponował 400 tys chyba urwał się z choinki. Jeszcze nie tak dawno na jakiś targach ktoś usłyszał za JD 6210R ponad 500 tys netto w podstawie, a za chwilę później ktoś na forum pisał że kupił taki ciągnik za 400 tys. Więc do tego co mówią dilerzy trzeba podchodzić z wielkim dystansem.

#68 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 10:09

case cvx to tez jest bezstopniowka

W takim razie skrzynia Dyna 6 z systemem Autodrive tez jest bezstopniowka? ta sama skrzynia w claas arion tez jest bezstopniowka? skrzynia w DF TTV tez jest bezstopniowka? skrzynia Direct Drive w JD tez jest bezstopniówka? Wiec po co w JD jest do wyboru skrzynia Auto Power? A w MF DYNA VT?(ta sama skrzynai Vario co W fendt) bo te dwie roznia sie diametralnie konstrukcja od wczesniej wymienionych i sa bezstopniowkami

@damianzbr- oczywiscie ze sprawnosc obu skrzyn jest bardzo podobna, wiadomo nie ma cudow nie bedzie roznic na poziomie 10% w sprawnosci lecz w glownym zakresie roboczym wynosi ona w granicach 1%

Co do cen JD to 400 tys zl netto za 6150 ze skrzynia AP i przednim tuzem to nie jakas egzotyka, a skrzynia AQP i przedni TUZ z bloczkiem 323 netto a moze i troszke nizej by zeszli, A jesli ktos ma taka sytuacje ze podaja mu cene z cennika to z doswiadczenia wiem ze 33% moga zejsc z tej ceny

Edytowany przez timasz, 08 kwiecień 2014 - 10:11.

#69 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 kwiecień 2014 - 15:36

John Deere 6150R czy Fendt 714 SCR Gościu z kąd ty żeś ze urwał, wiesz jak w ogóle wygląda skrzynia bezstopniowa? Zobacz sobie schematy CVX albo TTV, które według ciebie nie są bezstopniówkami i dopiero się wypowiadaj.

Edytowany przez MDSikor, 08 kwiecień 2014 - 15:55.

Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#70 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 16:18

John Deere 6150R czy Fendt 714 SCR cvx to jest bezstopniowka a nie jakis tam powershift. wogole jezdziles jakims case cvx? Cass stosował bezstopniowki jak debaty miały jeszcze powershift.

Edytowany przez Ziel, 08 kwiecień 2014 - 16:19.

#71 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 09:02

W takim razie skrzynia Dyna 6 z systemem Autodrive tez jest bezstopniowka? ta sama skrzynia w claas arion tez jest bezstopniowka? skrzynia w DF TTV tez jest bezstopniowka? skrzynia Direct Drive w JD tez jest bezstopniówka? Wiec po co w JD jest do wyboru skrzynia Auto Power? A w MF DYNA VT?(ta sama skrzynai Vario co W fendt) bo te dwie roznia sie diametralnie konstrukcja od wczesniej wymienionych i sa bezstopniowkami

@damianzbr- oczywiscie ze sprawnosc obu skrzyn jest bardzo podobna, wiadomo nie ma cudow nie bedzie roznic na poziomie 10% w sprawnosci lecz w glownym zakresie roboczym wynosi ona w granicach 1%

Co do cen JD to 400 tys zl netto za 6150 ze skrzynia AP i przednim tuzem to nie jakas egzotyka, a skrzynia AQP i przedni TUZ z bloczkiem 323 netto a moze i troszke nizej by zeszli, A jesli ktos ma taka sytuacje ze podaja mu cene z cennika to z doswiadczenia wiem ze 33% moga zejsc z tej ceny

no jak nie rozróżniasz powersift z automatyka zmiany biegów i bezstopniówki to pogratulować, piszesz jak handlowiec od korbanka który mówi że tylko fendt ma bezstopniówkę bo tylko on ma vario, a case na cvx można uzyskać dowolną prędkość od 0 do max jak w każdej bezstopniówce

#72 Share 1cris1

1cris1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 18:48

John Deere 6150R czy Fendt 714 SCR witam
moge ci goraco polecic JD
sam uzytkuje juz jd od poczatku gdy tylko mielismy gospodarstwo
od stycznia teg roku mamy 6150r chodzi super duza kabina konfort jazdy baja
narazie zrobilismy nim nieco ponad 100h chodzi glownie w rozsiewaczu i opryskiwaczu
jesli masz jakies pytania to z przyjemnoscia odpowiem

#73 Share Sebek32

Sebek32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 07 maj 2014 - 21:25

John Deere 6150R czy Fendt 714 SCR witajcie,
Nadpiszę się , u mojego ojca w gospodarstwie są same Fendt-y od modelu 313, 716,926 i 936 i nie chce pracować innymi co prawda JD nigdy nie śmigał. Zaczęło się od modelu 724 w roku 96 .Maszyna pracowała na 800 ha jako główny ciągnik i tak przez 8 lat, dojechał do 12 tys mtg i nic u niego się nie działo poważnego , oczywiście były awarie ale raczej drobne sprawy. I właśnie tak marka Fendt zdobyła nasze zaufanie . Co do Vario z TMS sam mam okazje nimi czasami pracować i faktycznie jest to bajka . Według mnie trzeba się trochę wprawić w obsługę joystickiem i resztą . Jeśli się to opanuje to praca jest zabawą. Sam do swojego gospodarstwa chciałem nabyć 414 ale niestety cena nie na moje możliwości. Dodam że maszyny mojego ojca są nowsze i starsze i jak na razie nic się nie dzieje . Dodam na koniec że nie pracowałem nigdy JD czy Casem więc moja wypowiedź nie jest obiektywna. Piszę żeby się podzielić swoją opinią :) . Ps. Sam się zastanawiam nad kupnem Pumy 130 cvx .

#74 Share yaro124

yaro124

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 maj 2014 - 22:32

John Deere 6150R czy Fendt 714 SCR witam co JD 6150r DD wybrałem na full wypasie wyszło 408tys miał wszystko co możliwe- fajny traktor ale okazało się że Niemcy wycofują serie R i nawet ich tam nie reklamują -dałem sobie spokój a na fendta 716 scr profi plus też wypas 630tys.

A kto chce jeździć JD to najlepsza jest skrzynia power shift - ale do pracy w polu bo do transportu za dużo pali.

PS. ktoś wypowiadał się o naprawie skrzyni vario a więc wymiana skrzyni czyli zabierają popsutą a montują drugą z całym nowym środkiem to koszt 38tys. a zakup nowej skrzyni to około 90tys.

Tak czy inaczej wymiana jest atrakcyjniejsza niż remont np. w JD około 70-80 tys
pozdr.

#75 Share Sebek32

Sebek32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 08 maj 2014 - 22:48

John Deere 6150R czy Fendt 714 SCR Tak, zabierają starą i dają drugą po regeneracji nie znam kosztów mogę się dowiedzieć.
mieszkam od granicy jakieś 50 km i jest bardzo dobry serwis z firmy Baywa mają dystrybucje Fendtów i serwis w Niemczech. Do polski też przyjeżdżają . Firma super polecam.

#76 Share zyz1o

zyz1o

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 09 maj 2014 - 17:42

John Deere 6150R czy Fendt 714 SCR kto wam takich bajek nagadal ze wycofuja serie R ?? jak tam to niby dlaczego jak to jest seria premium

#77 Share agrorobert

agrorobert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 13 kwiecień 2015 - 21:03

ja bardziej zaufał bym fendtowi bo to niemiecki ciągnik i łatwiej z serwisem vario   

Edytowany przez kris14, 13 kwiecień 2015 - 21:20.
Pkt. 1.15 +1p. ostrzeżeń

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#78 Share Michalrol

Michalrol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 13 maj 2015 - 18:06

.

Edytowany przez Michalrol, 28 wrzesień 2016 - 20:47.

Dodaj odpowiedź