Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case jx 70 jak się rozgrzeje to dzwoni rewers

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share case2013

case2013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 23:22

Case jx 70 jak się rozgrzeje to dzwoni rewers Witam. Mam taki problem w case jx 70, po włączeniu rewersu na luzie łychać dziwne dzwonienie. W czasie obciążenia również słychać dzine dzwonienie ze skrzyni. Co to może być.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case jx 70 jak się rozgrzeje to dzwoni rewers Dzisiaj, 15:31
  •  

#2 Share Pablo44

Pablo44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:To co związane z rolnictwem...

Napisany 27 marzec 2014 - 21:47

Case jx 70 jak się rozgrzeje to dzwoni rewers Po pierwsze to skontaktuj się z serwisem (jak na gwarancji jest) a po drugie to wg mnie to nie wyregulowana jest dźwignia rewersu i może zazębiać czy to podczas luzu lub obciążenia, a po trzecie to może nie koniecznie rewers, może dźwignie od WOM-u masz nie dokońca rozłączoną, :huh:

#3 Share case2013

case2013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 21:52

Case jx 70 jak się rozgrzeje to dzwoni rewers Muszę doprecyzować, dzwonienie słychać podczas włączenia rewersu czy to do przód czy do tyłu a pozostałe biegi na luz. Jak wyłączę rewers na luz to jest cisza. Do serwisu dzwoniłem, twierdzą że w jx tak często jest że rewers słychać, że to taka ich przypadłość. Dodam że dzwonienie również słychać przy obciążeniu na niższych obrotach, na wysokich jest w miarę cisza. Dzwięk jest bardziej słyszalny jak ciągnik się rosgrzeje. Proszę właścicieli jx czy faktycznie taka sytuacja ma miejsce s tym modelu czy serwis ściemia i po gwarancji coś mi padnie w skrzyni.

#4 Share case2013

case2013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 kwiecień 2014 - 18:30

Case jx 70 jak się rozgrzeje to dzwoni rewers Witam ponownie, czy nikt nie ma podobnych objwów do moich - dziwny dzwięk jakby jakieś podkładki dzwoniły w rewersie - pomóżcie.

#5 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 07 kwiecień 2014 - 19:18

Case jx 70 jak się rozgrzeje to dzwoni rewers mam podobnie tez słychać taki dzwiek ale nie ma znaczenia czy silnik rozgrzany czy nie w kabinie tego nie słychać tylko z tyłu ciagnika podczas pracy na wysokich obrotach serwis powiedział ze tak ma być według mnie to dzwoni tak wom albo biegi pełzajace sa blisko rewersu
kolego masz biegi pełzajace w swoim

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share case2013

case2013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 10:05

Case jx 70 jak się rozgrzeje to dzwoni rewers Ja mam skrzynię 12/12, trzy zakresy po 4 biegi, 40 km/h - sprawdzane wg GPS pokazuje max 38 km/h.
U mnie jest odwrotnie dźwięk na wysokich obrotach słabnie. Czy u Ciebie po włączeniu rewersu na luz też jest cisza. Już nie wiem co z tym tematem robić. Nawet jak zmuszę serwis do przyjazdu to na zimnym nic nie usłyszą. Muszę dobrze rozgrzać ciągnik.

#7 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 12:02

Case jx 70 jak się rozgrzeje to dzwoni rewers NH td5030 ta sama skrzynia i mam tak jak ty, serwis twierdził ze normalne i tak chyba jest w innym case jx tez to słyszałem jak i NH TD znajomego wszystkie chodzą do tej pory bez problemu z rewersem ale to nie zależy od temperatury tylko jak na postoju inne biegi są wyłączone poza rewersem

Edytowany przez ursuss, 08 kwiecień 2014 - 12:04.

#8 Share case2013

case2013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 14:50

Case jx 70 jak się rozgrzeje to dzwoni rewers U mnie właśnie przy zimnym ciągniku jest cisza przy włączonym rewersie a inne biegi na luz. Po rozgrzaniu skrzyni po ok. 0,5 godziny cięższej pracy, orka czy transport ciężkiej przyczepy słychać dzwonienie, im skrzynia cieplejsza tym głośniej słychać. Mam dopiero 120 Mth . Chyba tak to zostawię bo coś mi się wydaje że serwis będzie dalej twierdził że tak ma być,tak jak piszecie wyżej. A może napisać jakieś oficjalne pismo do serwisu jeszcze w czasie gwarancji na dowód że zgłaszałem problem, niech mi napiszą że tak ma być. Jak mi skrzynia potem padnie to będę miał podstawę z nimi walczyć. Co o takim rozwiązaniu sądzicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 19:28

Case jx 70 jak się rozgrzeje to dzwoni rewers dobry pomysł z tym pismem tylko jak bedziesz słał listem to za potwierdzeniem odbioru
a podobno jak jest rewers an luzie to skrzynia nie ma smarowania słyszeliście coś o tym

Dodaj odpowiedź