Zaloguj się, aby obserwować  
case2013

Case jx 70 jak się rozgrzeje to dzwoni rewers

Polecane posty

case2013    0

Witam. Mam taki problem w case jx 70, po włączeniu rewersu na luzie łychać dziwne dzwonienie. W czasie obciążenia również słychać dzine dzwonienie ze skrzyni. Co to może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo44    10

Po pierwsze to skontaktuj się z serwisem (jak na gwarancji jest) a po drugie to wg mnie to nie wyregulowana jest dźwignia rewersu i może zazębiać czy to podczas luzu lub obciążenia, a po trzecie to może nie koniecznie rewers, może dźwignie od WOM-u masz nie dokońca rozłączoną, :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case2013    0

Muszę doprecyzować, dzwonienie słychać podczas włączenia rewersu czy to do przód czy do tyłu a pozostałe biegi na luz. Jak wyłączę rewers na luz to jest cisza. Do serwisu dzwoniłem, twierdzą że w jx tak często jest że rewers słychać, że to taka ich przypadłość. Dodam że dzwonienie również słychać przy obciążeniu na niższych obrotach, na wysokich jest w miarę cisza. Dzwięk jest bardziej słyszalny jak ciągnik się rosgrzeje. Proszę właścicieli jx czy faktycznie taka sytuacja ma miejsce s tym modelu czy serwis ściemia i po gwarancji coś mi padnie w skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case2013    0

Witam ponownie, czy nikt nie ma podobnych objwów do moich - dziwny dzwięk jakby jakieś podkładki dzwoniły w rewersie - pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

mam podobnie tez słychać taki dzwiek ale nie ma znaczenia czy silnik rozgrzany czy nie w kabinie tego nie słychać tylko z tyłu ciagnika podczas pracy na wysokich obrotach serwis powiedział ze tak ma być według mnie to dzwoni tak wom albo biegi pełzajace sa blisko rewersu

kolego masz biegi pełzajace w swoim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case2013    0

Ja mam skrzynię 12/12, trzy zakresy po 4 biegi, 40 km/h - sprawdzane wg GPS pokazuje max 38 km/h.

U mnie jest odwrotnie dźwięk na wysokich obrotach słabnie. Czy u Ciebie po włączeniu rewersu na luz też jest cisza. Już nie wiem co z tym tematem robić. Nawet jak zmuszę serwis do przyjazdu to na zimnym nic nie usłyszą. Muszę dobrze rozgrzać ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

NH td5030 ta sama skrzynia i mam tak jak ty, serwis twierdził ze normalne i tak chyba jest w innym case jx tez to słyszałem jak i NH TD znajomego wszystkie chodzą do tej pory bez problemu z rewersem ale to nie zależy od temperatury tylko jak na postoju inne biegi są wyłączone poza rewersem

Edytowano przez ursuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case2013    0

U mnie właśnie przy zimnym ciągniku jest cisza przy włączonym rewersie a inne biegi na luz. Po rozgrzaniu skrzyni po ok. 0,5 godziny cięższej pracy, orka czy transport ciężkiej przyczepy słychać dzwonienie, im skrzynia cieplejsza tym głośniej słychać. Mam dopiero 120 Mth . Chyba tak to zostawię bo coś mi się wydaje że serwis będzie dalej twierdził że tak ma być,tak jak piszecie wyżej. A może napisać jakieś oficjalne pismo do serwisu jeszcze w czasie gwarancji na dowód że zgłaszałem problem, niech mi napiszą że tak ma być. Jak mi skrzynia potem padnie to będę miał podstawę z nimi walczyć. Co o takim rozwiązaniu sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

dobry pomysł z tym pismem tylko jak bedziesz słał listem to za potwierdzeniem odbioru

a podobno jak jest rewers an luzie to skrzynia nie ma smarowania słyszeliście coś o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj