Skocz do zawartości

Jakie szkoły by być mechanikiem?

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 marzec 2014 - 21:02

Jakie szkoły by być mechanikiem? Witam, interesuje mnie jakie szkoły trzeba skończyć żeby zostać serwisantem np. w firmie Korbanek lub innych sieciach dealerskich maszyn rolniczych w Polsce? Słyszałem że są takie kierunki jak mechatronik czy elektromechanik ale nie bardzo orientuję się czy jest to jakiś profil w zawodówce czy na studiach czy co. Chodzę teraz do 2 gimnazjum i coraz bardziej się zastanwiam nad wyborem szkoły. Z fizyki inf. i matmy raczej jestem dobry, mam z tych przedmiotów oceny na poziomie 4/5 teraz ale wiadomo, jak bym był juz zdecydowany gdzie chcę iść to przez ten rok w 3 gimn. sie można bardziej postarać i na świadectwie i egzaminie mogą być wyższe noty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie szkoły by być mechanikiem? Dzisiaj, 15:44
  •  

#2 Share konrad004

konrad004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo militaria motoryzacja off-road stare polskie samochody

Napisany 26 marzec 2014 - 21:10

Jakie szkoły by być mechanikiem? zawodów wiele zależy jaka szkoła w okolicy
technik mechanik
technik modernizacji rolnictwa
zawodówka o podobnych kwalifikacjach itd
Valtra-Power Partner

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 21:55

Jakie szkoły by być mechanikiem? po 1 to musisz coś umieć aby być serwisantem sama szkoła ci nie wystarczy aby pracować w zawodzie jak to mówią praktyka czyni mistrza czyli wszytskie naprawy w domu staraj robić sobie sam. możesz wybrać technikum mechaniczne albo zawodówke tylko że zawodówka zamyka ci droge na studia. na studiach są różne kierunki techniczne ale najbardziej zawiązany z zawodem serwisanta ( tylko z nazwy, wiem bo taki kończyłem) jest mechanika i budowa maszyn w prawdzie nauczysz się tam jak projektować przekładnie, jak dobierać materiały na konstrukcje i wiele innych ale nie nauczysz się zawodu serwisanta.
najlepszym w tym wypadku wyjściem będzie pójść do technikum i odbyć praktyki w zakładzie serwisujacym maszyny i ciągniki wtedy jest szansa ze cię przyjma do pracy jak skończysz szkołe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 marzec 2014 - 20:17

Jakie szkoły by być mechanikiem? Bardziej mi chodzi o otworzenie własnego warsztatu bo jest praktycznie pełne zaplecze bo tata sie zajmuje naprawami ciągników tyle że takich starszych a ja wolał bym już i te większe i nowsze sprzęty bo wiadomo kasa większa. Do pracy poszedł bym tylko tak jak mówisz zdobyć doświadczenie. Jeszcze takie pytanie ile mogą kosztować np. kody błędów i książki z instrukcjami napraw do różnych ciągników typu Case Magnum/Maxxum, Claas Axion/Arion czy Massey Ferguson 6445