Skocz do zawartości

Zdjęcie

Termostat

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ursusikc330m

ursusikc330m

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 20:14

Termostat Jak myślicie jest sens zakładać termostat do Bizona z056 dodam że wcześniej nie było termostatu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Termostat Dzisiaj, 05:51
  •  

#2 Share skp

skp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 20:28

Termostat Po to żeby silnik szybciej sie rozgrzał :)

#3 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 20:29

Termostat Kolego jazda bizonem bez termostatu to jest tak zwane przegrzewanie głowicy i ostatniego gara.W bizonie musi być termostat bo bez tego długo ten silnik nie pociągnie z resztą teraz bizonem jak zrobisz 70 godzin to wszystko na sezon to dopiero wyjdzie po paru latach.

#4 Share ursusikc330m

ursusikc330m

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 20:34

Termostat Sąsiad mi mówił że lepiej nie zakładać termostatu bo silnik i tak się szybko nagrzewa i po kilku godzinach koszenia jak się chłodnica trochę zapchnie plewami to można zagotować motor a bez termostatu to cały czas jest duży obieg.

#5 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3439 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 26 marzec 2014 - 20:34

Termostat Niektórzy to mają $%&...... z tym termostatem , w moich okolicah jest ze 20 bizonów i żaden nie ma termostatu :P

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#6 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 20:48

Termostat Zgadza się że się nie grzeje bo popatrzeć jaki jest obieg płynu i gdzie jest czujnik płynu czyli w obudowie termostatu zaraz przed na wyjściu na chłodnicę to silnik się gotuję a wskaźnik nie pokazuje bo płyn pracuję między chłodnicą pompą łapie z pierwszych garów i do obudowy termostatu i na chłodnicę tylko zmierz sobie temperaturę płynu na drugim końcu głowicy albo zgaś kombajn w ostrej robocie to będziesz słyszał jak płyn wrze i potem dziwić się że po 1000 motogodzin bierze już olej.

#7 Share ursusikc330m

ursusikc330m

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 20:59

Termostat To lepiej założę ten termostat.

#8 Share damaxyz

damaxyz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:informatyka, góry, rolnictwo, sport, elektronika

Napisany 07 kwiecień 2014 - 12:02

Termostat Nie wiem skąd przekonanie, że wyjęcie termostatu powoduje przepływ płynu po "jakimś" krótkim obiegu - według mnie jest to nieprawda i nie jest celem termostatu wymuszanie przepływu przez poszczególne elementy silnika. Obieg płynu przez silnik definiowany jest kształtem i przekrojami kanałów a sam termostat jest odpowiedzialny za ilość płynu jaki ma przepływać przez układ. Termostat ma umożliwić szybkie zagrzanie się silnika i utrzymywanie temepratury na stałym poziomie i tylko tyle.

Gdyby było tak, jak piszą co niektórzy powyżej o jakimś krótkim obiegu to po pierwsze czy termostat byłby zamknięty czy otwarty to woda i tak wybierze łatwiejszą drogę czyli przepływ przez pierwsze cylindry a w dalszych kanałach poprostu wytworzył by się korek i nie było by przepływu a po drugie gdyby nie było przepływu przez ostatnie cylindry czynnika chłodzącego to myślę, że bardzo szybko doszło by do uszkodzenia silnika.

Pozdrawiam,

#9 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3439 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 07 kwiecień 2014 - 19:34

Termostat Mam dokładnie takie samo zdanie , pisałem to już zreszta nie raz , ale
balcerek1

Wie najlepiej ............

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 07 kwiecień 2014 - 20:15

Termostat Sami wiecie lepiej to tak róbcie bo termostat to jest wymysł jakiegoś tam pajaca. :D Od 18 lat obsługuję bizona zaczynając od eskaeru na starym ZO 50 dorżniętym silnikiem którego się parowało po założeniu termostatu silnik przestał się gotować i chodził jeszcze z 5 sezonów ale to wasza sprawa. :P

#11 Share damaxyz

damaxyz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:informatyka, góry, rolnictwo, sport, elektronika

Napisany 08 kwiecień 2014 - 05:54

Termostat Nikt wyżej nie napisał, że termostat to wymysł "jakiegoś pajaca". Jak najbardziej jest to potrzebne urządzenie w przypadku kiedy układ chłodzenia odprowadza ciepło na tyle, że nie pozwala się dogrzać silnikowi do optymalnej temperatury. Takie sytuacje mają miejsce np. w dość chłodne dni lub podczas koszenia kukurydzy w porach jesienno - zimowych. Wtedy bezzwzględnie należy stosować termostat. Jeśli silnik ci się dogrzewa i wmiarę utrzymuje temperaturę podczas pracy na optymalnym poziomie bez większych wahań to nic się mu nie stanie bez termostatu.

P.S.
Dla celów naukowych sprawdzę Ci kamerą termowizyjną jak nagrzewa się blok silnika bez termostatu i umieszczę zdjęcia w tym wątku (mam taką możliwość). Zgodnie z Twoją teorią najdalej od pompy wody silnik powinien być nacieplejszy.

I pytanie czy rozbudowa układu chłodzenia o kolejne chłodnice i tym samym podawnie na blok wody o niższej temperaturze według Ciebie jest lepszym rozwiązaniem?

Pozdrawiam,

#12 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 08:51

Termostat O to by bylo idealne rozwiazanie z ta kamera termowizyjna, tylko test musial ny byc w pelnym sloncu i po pelnym nagrzaniu silnika podczas koszenia, raz z termostatem a za np godzine bez niego.

Ja poszedlem na kompromis i zostawilem termostat w polowie tzn to co sie uchyla usunalem i zostal tylko sam korpus/obudowa. Efekt taki jakby termostat byl caly czas uchylony.
Calkowite wywalenie z tej zeliwnej obudowy moze wlasnie powodowac milenie wody w samej chlodnicy.
W tym sezonie zakladam dodatkowy czujnik temp. wody na 1 cylindrze i sprawdze jak jest z i bez termostatu.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#13 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 21:29

Termostat Junkers wstaw czujnik na drugim końcu głowicy w zaślepkę głowicy przykręcaną na 4 śrubki

#14 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 19:56

Termostat no to czas chyba na refleksje jak to jest z tym termostatem

#15 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 19 październik 2015 - 08:27

Termostat

odświerzenie kotleta 

termostat powinien być założony sprężyną w dół czy w górę ? albo innymi słowy : otwiera się z biegiem wody czy pod prąd ?

#16 Share marciniu94

marciniu94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Nazywam sie Marcin, mieszkam w woj. świętokrzyskim niedaleko Opatowa, interesuję się mechaniką rolnicza. Studiuje Mechanike i Budowe Maszyn na AGHu, a w czasie wolnym pomagam rodzicom w prowadzeniu gospodarstwa :)

Napisany 23 październik 2015 - 14:20

Termostat

Witam, z tego co pamietam to spręzyna w doł, ale pewny nie jestm wiec lepiej jakby ktos potwierdzil :D

#17 Share jarciu11

jarciu11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 23:27

Termostat

Silnik jako maszyna cieplna do prawidłowej pracy musi mieć temperature czyli te 80- 90 stopni. W swoim mam termostat i podstawa zalany płynem nawet najtańszym byle nie wodą. Efekt sami wiecie jakie w tym roku były upały Bizon nawet z sieczkarnią i w pełnym słońcu nie przekraczał 90 . pod koniec żniw pękł mi wąż od chłodnicy za 15pln ale cały płyn poleciał w piz du. na drugi dzień po usunięciu awari zalałem na szybko wodą i w pole efekt temp 95 - 100 . Warunki pogodowe identyczne. Spuszczenie wszystkiego ponowne zalanie płynem . I śmiem twierdzić że od 5-10 stopni mozna zbić stosując płyn. Zeger tem mam mechaniczny więc bład pomiaru wykluczam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 09:18

Termostat

przepracowany sezon z termostatem i teraz wnioski

silnik sie nie przegrzewa nawet przy pracy w 30 kilku stopniach 

olej prawie nie zmienił koloru 

temperatura oleju bardziej stabilna 

znikł problem z ubytkiem oleju silnikowego 

czyli ewidentnie przy pracy bez termostatu silnik miejscowo mocno sie przegrzewa bo po jednym sezonie olej był jak smoła szkoda tylko że 15 lat tak jeździłem