Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pieczarki

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 22 styczeń 2008 - 15:18

Pieczarki Witam ;) mam pytanie czy ktoś na AF zajmuje sie produkcją pieczerek??? jesli tak to czy mógłby mi ktoś wiecej powiedziać o tej uprawie?? bo troche mnie to interesuje produkcja :) .jaki na tym jest interes ? i co jest potrzebne zeby je produkować ;) czekam na odp :)
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pieczarki Dzisiaj, 17:40
  •  

#2 Share adam0122

adam0122

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 27 czerwiec 2008 - 21:26

Pieczarki No ludzie piszcie bo mnie też interesuje.

#3 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 28 czerwiec 2008 - 10:07

Pieczarki Akurat ja nie zajmuje się tą produkcją , ale w mojej wsi wszyscy mniejsi ( pseudo ) rolnicy , mają tą produkcje , nawet niedawno powstała firma co ma 18 hal , i nie takich małych , i mają tam sprzęt , że głowa boli . Opłacalne to jest , bo każdy mówi , że gdyby nie dopłaty , i pieczarki , to bym w tej chwili miał 150 ha , a nie 36 , i tak w ostatnim roku oddano mi około 8 ha , bo pieczarki miały słabą cene , a więc opłacalne to jest , bo zanajomy mówi , że jak z dwóch małych chal nie urwie dwóch ton , to jest słaby rzut . A wiadomo , że jak za pieczarke cena się trzymie , tak średnio 4 złote , to łatwopoliczyć ,że z jednej hali ma 4000 zł , ale niestety trzeba kupić podkład pod pieczarke , który tani nie jest , do tego trzeba utrzymywać stałą temperature w hali , to można trzymać pieczarki cały rok , najlepsza jest klima , bo nie trzeba zimą latać do pieca do pieczarkarni . powiem tak jest to bardzo pracochłonna praca , ale jak się oddaje pieczarki na eksport , to zarobki są podobno większe , i to sporo . do produkcji jest potrzebna prosta hala , z rur , ale ma być ona hermetyczna , czyli ma trzymać ciepło albo latem zimno . ( jak ktoś chce moge przy najbliższej okazji porobić zdjęcia tej hali ) w środku robi się rgały , i na nich układa się podkład pod pieczarki , a jak urosną to się je zrywa , i sprzedaje . Bliższe info moge poprosić mojego ojca znajomego , może da się namówić na rejestracje na AF .

Pozdro: endrju00711

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share adam0122

adam0122

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 28 czerwiec 2008 - 10:16

Pieczarki porób zdjęcia tej pieczarkarni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share turbogrocho49

turbogrocho49

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 08 październik 2008 - 17:55

Pieczarki Ja tez zajmuije sie produkcja piezvarek mam dwie hale, nie jest to duza produkcja, ale zawsze cos, no z samego tego to by sie nie dalo wyzyc duze koszty ogromnie duzo chorob. Ale jak dobze wyjdzie z rzutu na swoim obiekcie, moge zebrac 8 ton grzyba, raczej z cyklu, na cykl skladaja sie tzry rzuty. czasami to nawet ladna kasa jest, ale to jest zalezne od plonu i od ceny, przy cenie 3,5 zl za 1kg moim zdaniem jest to juz nieoplacalne pozdro turbogrocho49
maszeruj albo giń !!

#6 Share rastafarmer

rastafarmer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 19:34

Pieczarki turbogrocho49, a masz hale z klimą? kupujesz gotowe podłoże z wsianą grzybnią? jaka jest u Ciebie wydajność z m2? Proszę, napisz z grubsza jak u Ciebie wygląda produkcja.
Pozdrawiam!

Szymek ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 15 listopad 2008 - 20:08

Pieczarki W mojej miejscowości znajduje się około 7 pieczarkarni (kiedyś było 10). Niektórzy się na tym dorobili ale zostali Ci którzy mają duże pieczarkarnie. Musisz też zaobserwować czy będzie miał kto pracować w pieczarkarniach (bo u nas dzięki pieczarkarnią nie ma bezrobocia, a nawet jest zapotrzebowanie na pracowników do pieczarek)
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam