MegaOLO23

Czy mogę zostać rolnikiem ??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MegaOLO23    0

Witajcie , mam do was pytanie . Czy mogę zostać legalnym rolnikiem mając zawód budowlany ? Co bym musiał zrobić? Proszę o pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a na co byś chciał sie nastawić/?

znaczy się co chciał byś hodować krowy byki czy uprawiać zboże

Edytowano przez forumkowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MegaOLO23    0

Uprawiać zboże, i chodowlę mieć . Ale bym chciał rozwijać gospodarstwo . Czy można rozwijać gospodarstwo mając inne kwalifikacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

Chodzi Ci o bycie rolnikiem czy o branie dopłat? Bo post wygląda tak, jakbyś pytał, czy możesz brać dopłaty :D Rolnikiem może być każdy, kwestia zgłoszenia tego w jakiś urzędach (nie wiem dokładnie jak to się robi, poszukaj w Google) i już możesz być rolnikiem :D


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad004    7

oczywiście musisz tylko znaleźć odpowiednią szkołę i zrobić wykształcenie rolnicze


Valtra-Power Partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek318i    0

a mialbym pytanie: chciałbym spytac czy jakbym postawil obore to moglbym ubiegać się teraz o zwrot polowy czy 60 procent nakładów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 2jacks
      Witam. Jak to jestjeśli prowadzi sie działalność rolniczą jednak nie jest sie rolnikiem(a może sie jest?)...Chodzi konkretnie o hodowlę ślimaków. Jest to działalność rolnicza i nie płaci sie od tego podatków...jednak jednocześnie nie trzeba być rolnikiem i nie wiem za bardzo jak to interpretować.
    • Przez bagoloset
      Jestem dopiero w 2 klasie gimnazjum ale chciałbym zaplanować sobie do jakiej szkoły iść i co po niej.
      Mam wujka rolnika hoduje on krowę mleczną kury świnię króliki ale to głównie na własny użytek.
      Ma także trochę pola.Bardzo mi się to podoba i też chciałbym zostać rolnikiem z tym że chciałbym na tym zarabiać.
      Moje pytanie jest jak zostać rolnikiem do jakiej szkoły pójść i co po tym.
      Co uprawiać jak założyć gospodarstwo i z czym to się wiąże.
      Proszę was o odpowiedzi.
    • Przez Grandzik
      Witam, mam takie pytanie czy nie będac rolnikiem mogę kupic ziemię? Mam wykrztałcenie rolnicze lecz nie mieszkam w gminie gdzie mam ziemię znaczy nie mam ziemi na sobie. Słyszałem ze mozna uzyskując pozwolenie od ANR. Czy ktoś wie jak to dokładnie wyglada?
    • Przez MarianW69
      Witam. Jestem tu nowy. Zarejestrowałem się, aby uzyskać dokładną odpowiedź na moje pytanie. Otóż... Jak zostać rolnikiem bez wykształcenia rolniczego oraz nie mając rolników w rodzinie? Zamierzam założyć hodowlę alpak. Posiadam wykształcenie zawodowe Mechanik pojazdów samochodowych. Pewnie zaraz ktoś odpowie "idź do szkoły zaocznie", "było już dużo takich tematów, poszukaj", ale prosiłbym o odpowiedź na moje pytanie w mojej sytuacji (jeśli nie jest to jedyne wyjście, wolałbym omijać szkołę). Z dostępnych mi informacji, w tym roku alpaki mają stać się zwierzętami gospodarskimi. Hodowla którą chciał bym założyć miała by być ukierunkowana na polepszenie jakości tych zwierząt w Polsce oraz oczywiście sprzedaż nadwyżek. Nie zależy mi na braniu dopłat za ziemię, aczkolwiek jeśli będą to zwierzęta gospodarskie to może wejdą jakies dopłaty na samice itd dla rolników. Głównie chodzi mi o to, aby być na KRUS, móc wydzierzawic lub kupić jakąś ziemię rolną (obecnie posiadam ziemię przemysłową bez możliwości przekształcenia na rolną) w celu powiększenia pastwisk oraz możliwości robienia siana na własny użytek. Doliczanie VAT do sprzedawanych zwierząt i płacenie co miesiąc ZUSu się nie kalkuluje, więc jedyna możliwość wg mnie (chyba, że się mylę to proszę mnie naprowadzic na właściwą drogę) to właśnie być na KRUSie. Ogólnie zaznaczam że jestem zielony w temacie rolnictwa. Woj. Dolnośląskie. Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj