Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szczury mity i fakty.

21 odpowiedzi na ten temat

#21 Share maroon88

maroon88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 14 maj 2015 - 18:49

Szczury mity i fakty.

Jeśli dotkniemy palcem ten ,, woreczek'' z pastą przy wyjmowaniu z pudełka to szczur to wyczuje i trutki nie tknie ( sprawdzone )

Po co dotykać- ja tej zimy miałem problem ze szczurami i kupiłem tą trutkę w paście w kartonowym opakowaniu i postawiłem na półce w pomieszczeniu gdzie były szczury z myślą że przez tydzień podam im suchy chleb na przyzwyczajenie a potem poleję ten chleb trutką i wyłożę tą pastę Po jakimś czasie chciałem wziąć tą pastę a tu opakowania nie ma - znalazłem je dopiero później wciagnięte pod paletę przegryzione i ani śladu trutki Więc się same obsłużyły

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szczury mity i fakty. Dzisiaj, 16:39
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szczury mity i fakty. Dzisiaj, 16:39
  •  

#22 Share knap

knap

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 maj 2015 - 22:36

Szczury mity i fakty.

Podobno szczury najpierw wysyłają jednego żeby spróbował nowego pożywienia i dopiero jak mu nic nie będzie to reszta też to zjada. Czyli trutki są raczej mało skuteczne. 

to prawda. szczury podobno "wysyłają" najstarszego, najmniej przydatnego szczura, żeby pierwszy spróbował i dopiero same dobierają się do jedzenia. Wydaje mi się jednak, że nie jest to sposób nowy czy dziwny, więc trutki są przygotowane w taki sposób, żeby zabiły dopiero jak szczury zdobędą już zaufanie do jedzenia :)