Skocz do zawartości

Zdjęcie

Układ penumatyczny ursus C 360 3p

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MRfarmer

MRfarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 09:52

Układ penumatyczny ursus C 360 3p WItam. jest to mój pierwszy post na tym forum wiec proszę o wyrozumiałość.
Mam pytanie dotyczące hamulców pneumatycznych w c360 3p. Jak całość powinna działać tzn. czy odolejacz powinien co parę sekund upuszczać powietrze i czy ciśnienie w butli uzyskuje się dopiero po podłączeniu przyczepy i jakie powinno być ciśnienie powietrza w całym układzie. Z góry dzięki za odpowiedź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Układ penumatyczny ursus C 360 3p Dzisiaj, 04:07
  •  

#2 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 26 marzec 2014 - 11:06

Układ penumatyczny ursus C 360 3p Do upuszczania powietrza służy regulator ciśnienia a nie odolejacz. Ciśnienie w butli uzyskuje się przez włączenie sprężarki. 5 atmosfer jest już wystarczającym ciśnieniem.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#3 Share MRfarmer

MRfarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 16:55

Układ penumatyczny ursus C 360 3p hmm czyli wygląda na to że mam uszkodzony odolejacz ponieważ przez dziurkę która znajduje się z tyłu odolejacza co kilka sekund ucieka powietrze. a ciśnienia w butli jak nie ma tak nie ma.

#4 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 17:11

Układ penumatyczny ursus C 360 3p Bo odolejacz ma też swój zawór bezpieczeństwa ty że że jest on ustawiony na wyższe ciśnienie niż główny. Zabezpiecza on układ gdy jest podłączony wąż do pompowania. Wtedy główny zawór jest odcięty grzybkiem w odolejaczu. Nie jest powiedziane że jest coś zepsute. Odkręć od odolejacza zawór bezpieczeństwa i sprawdź czy dolot do niego jest drożny, sprawdź też sam zawór.
KPK Kumurun Team

#5 Share MRfarmer

MRfarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 18:06

Układ penumatyczny ursus C 360 3p Tak też zrobiłęm sprawdziłem odolejacz i prawdopodobnie sprężynka która przytrzymuje ten zaworek jest już zbyt słaba dolot do zaworka jest zupełnie drożny. zawór który znajduje się przy butli jest nowy. pojawia się nowy problem nieszczelności na śrubunkach macie pomysł jak to uszczelnić dodam że założone są już podkładki miedziane.

#6 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 18:48

Układ penumatyczny ursus C 360 3p To załóż fibrowe albo miedziane ale je wyżarz żeby łatwiej dopasowały się do powierzchni rurki.
Bardzo możliwe lub sam odolejacz nie puszcza na zawór. A czy jest nakrętka w dole odolejacza i czy naciska trzpień wewnątrz wylotu na węża?
Bo jeśli nie naciska to nie pójdzie powietrze na zawór bezpieczeństwa i butle.
KPK Kumurun Team

#7 Share MRfarmer

MRfarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 19:37

Układ penumatyczny ursus C 360 3p Nakrętka jest i ale czy nie dotyka tego nie wiem jest już zbyt ciemno żebym to sprawdził ale jak jutro uda mi się to ustalić to dam znać. Dzięki za pomoc

#8 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 19:40

Układ penumatyczny ursus C 360 3p Zakręcając nakrętkę ma ona wcisnąć przez pręta grzybek. Możesz to sprawdzić odkręcając dużą nakrętkę w górnej części odolejacza. Do pompowania grzybek ma być w dole zamykając przepływ a wkręcając nakrętką wciska go do góry otwierając przepływ.
KPK Kumurun Team

#9 Share sikor210

sikor210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 19 maj 2014 - 20:11

Układ penumatyczny ursus C 360 3p Witam
Mam taki problem z pneumatyką.
Otóż zacząłem to naprawiać . Nie robiło ciśnienia wiec wymieniłem Regulator ciśnienia powietrza( ten przed butlą za odolejaczem) no i zrobiło się ciśnienie w butli ale zaczeło uciekać z zaworu hamulcowego- więc rozkręciłem wymieniłem sprężynkę .Działa Trzyma ciśnienie. Ale tylko raz . Po kolejnym nabiciu butli ( 0,5 MPa) psikło raz ( tak jak ma psikać z regulatora ) i po wyłączeniu ciągnika gdzieś ucieka. Szukam nieszczelności a tam powietrze ucieka z egulatora ciśnienia powietrza z tej dziurki na śrubie z tyłu. Co jest nie tak?

#10 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 19 maj 2014 - 20:21

Układ penumatyczny ursus C 360 3p A czy to normalne ze po nabicia odpowiedniegocisnienia regulator psiuknie i juz wylatuje nim powietrrze?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share sikor210

sikor210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 19 maj 2014 - 20:27

A czy to normalne ze po nabicia odpowiedniegocisnienia regulator psiuknie i juz wylatuje nim powietrrze?

No własnie w moim przekonaniu ma psiknąć i koniec. następnie sprężarka znowu nabija , regulator psika i tak w pętli. a tu schodzi powietrze tą śrubą. od strony bloku silnika. dodam że regulator nówka i nikt po nim nie grzebał

#12 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 19 maj 2014 - 20:37

Układ penumatyczny ursus C 360 3p No wlasnie mnie tez to wkurza bo psiknie i i ucieka po malu jak jade to nie rzeszkadza ale jak zgasze to cale powietrze ucieknie po malu..

#13 Share sikor210

sikor210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 19 maj 2014 - 20:42

No wlasnie mnie tez to wkurza bo psiknie i i ucieka po malu jak jade to nie rzeszkadza ale jak zgasze to cale powietrze ucieknie po malu..

Własnie a jeden gośc tu pisał że jemu trzyma 24h , a inny twierdził żę nawet kilka dni... no i to chciałem rozwiązać jakoś. Wg mnie ( ale nie jestem ekspertem) powinno powietrze z butli schodzić do określonego poziomu ( np 0.5MPa) i o ile nie ma nieszczelności w takiej wielkości pozostać na zgaszonym ciągniku i zakręconym kurku na odolejaczu. Po odpaleniu nabicie sprężąrką powyżej 0.5MPa i " psik" i pętla . Stąd szukam tutaj odpowiedzi .

#14 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 20 maj 2014 - 19:33

Układ penumatyczny ursus C 360 3p W tych zaworach tak ma być że zawór psiuknie i po zgaszeniu ciągnika słychać jak ucieka powietrze z tej dziurki w korku,tak jest skonstruowany ten zawór.
Ciśnienie ma się obniżyć o około 1bar i dalej ma nie uciekać,tzw. histereza.
Najlepiej wyregulować max. ciśnienie na 6,5bar,ciśnienie w czasie jazdy będzie trochę ponad 6bar o po zgaszenie jakieś 5,5bar.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#15 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 20 maj 2014 - 20:04

Układ penumatyczny ursus C 360 3p A regeluje sie ta mala sruba od gory?

#16 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 20 maj 2014 - 20:23

Układ penumatyczny ursus C 360 3p Nawiązując do twojego pierwszego postu, zaciął się tłoczek na sprężynie stożkowej od strony rurki z butli.

Edytowany przez locke, 20 maj 2014 - 20:24.

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#17 Share sikor210

sikor210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 20 maj 2014 - 21:02

W tych zaworach tak ma być że zawór psiuknie i po zgaszeniu ciągnika słychać jak ucieka powietrze z tej dziurki w korku,tak jest skonstruowany ten zawór.
Ciśnienie ma się obniżyć o około 1bar i dalej ma nie uciekać,tzw. histereza.
Najlepiej wyregulować max. ciśnienie na 6,5bar,ciśnienie w czasie jazdy będzie trochę ponad 6bar o po zgaszenie jakieś 5,5bar.

no okey .Ale czym wytłumaczyć, że powietrze schodzi pomału do 3 -4 godzin całkowicie z układu? wszystkie śrubunki uszczelniam oprócz podkładek miedzianych teflonem na gwincie. Jak mi wyjdzie powietrze na manometrze powyżej czerwonego ( i jeszcze kreskę wyżej ) to psiknie i powietrze przez tą dziurkę pomału schodzi. pozostałe elementy wydają się pracować idealnie ;) podpiąłem przyczepę i na sucho( bez wyjazdu w trasę i bez obciążenia) hamulce pracują ;) to mnie cieszy bo chciałbym to wszystko trochę reaktywować( gospodarstewko ;)) . Dodam tylko , że boję się żeby ten manometr nie był wadliwy , ale jak się założyło oryginalny regulator ciśnienia to problemu i wielkiego " boom" być nie ma prawa .

Edytowany przez sikor210, 21 maj 2014 - 00:06.

#18 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 22 maj 2014 - 20:44

Układ penumatyczny ursus C 360 3p ... ale jak,cały czas ucieka z tego korka czy nie wiesz skąd schodzi ?

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#19 Share sikor210

sikor210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 maj 2014 - 13:52

Układ penumatyczny ursus C 360 3p Schodzi z dziurki w tej śróbce w reduktorze:
http://www.farmexper...rodukt2388.aspx
Tak ,że jeśli silnik pracuje to są hamulce i wszystko gra , a jeśli nie pracuje to tą dziurką po 4-5 godzinach powietrze całe schodzi z butli

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 11 wrzesień 2014 - 13:43

Układ penumatyczny ursus C 360 3p witam mam problem rozkreciłem regulator cisnienia w 360 te duże śruby po obu stronach i tej wiekszej nie moge wkrecić go gumka na koncu nie chce wejsc w zatoczenie .. ktoś miał z tym problem już ? jak to zrobić ?
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!