Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas dominator 88sl a 96.

73 odpowiedzi na ten temat

#61 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 17:33

bo znakomita wiekszosc claasów sprowadzanych do pl jest nie z niemiec, a z francji.

jak szukałem swojego, to praktycznie 80% było francuzów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas dominator 88sl a 96. Dzisiaj, 08:19
  •  

#62 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 29 grudzień 2014 - 17:36

Bo zazwyczaj takie kombajny idą proso z lawety. Tak naprawde ładnych np. dominatorów z lat 85-95 za granicą też jest bardzo mało wg. mnie 20%
 i minimum 20-25 tyś euro netto trzeba zapłacić  jeżeli się coś sensownego trafii i  chce się mieć maszyne pod którą się nie leży w czasie żniw.

#63 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 21:03

I kto powiedział, że tylko Polacy tak kupują, podobno pełno jest Litwinów, Łotyszy, Czechów, Słowaków. Wszyscy tak samo ciągną. Trend jest jeden z Zachodu na Wschód. Poza tym nawet jak handlarz kupi coś w dobrych pieniądzach i w dobrym stanie, to po co ma sprzedawać z minimalnym zarobkiem skoro można narzucić większą marże, postoi do wiosny i tak pójdzie.

Jeśli masz kogoś w Danii to myślę, że warto spróbować, może coś się trafi. Pamiętaj tylko, że trzeba doliczyć koszt przywiezienia z Danii, około 7-10 tys zł.

Mój już stoi na podwórku. W tym roku czeka go ciężka zima, bo pierwszy raz bez garażu na zimę.

http://fpr.com.pl/gallery/image_page.php?album_id=132&image_id=21015

Edytowany przez tompil, 29 grudzień 2014 - 21:05.

#64 Share petro2

petro2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 21:15

20-25 tys. euro to chyba u handlarza  i to polskiego, który połowę chce zarobić. Jeżeli w Polsce chodzą w tych cenach to na pewno za granicą tyle nie kosztują. Na stronach niemieckich można znaleźć w tej cenie w komisie przyzwoity sprzęt, a co dopiero u rolnika. Ktoś kto pisze takie posty to chyba jest z branży i boi się o straty.

Tompil - ładny sprzęt. Gdzie kupiłeś i jakie koszty jeśli nie tajemnica?

Wiem że trzeba doliczyć transport w granicach 10tyś. ale myślę, że i tak się opłaca. Handlarze też ściągają i niektórzy nie maja własnego transportu i nieźle zarabiają.

#65 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 21:54

Pietras ma rację, po tyle chodzą w Niemczech Claasy i nic taniej nie kupisz. Wszystkie tańsze kombajny które są w Polsce przyjechały z Francji. Nie wiem jak jest w Dani z cenami, bo tam nie przeglądałem ogłoszeń.

O cenie pisałem 2 strony wcześniej, przywieziony z Niemiec. Transport 7 tys zł.

#66 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 22:10

Mój już stoi na podwórku. W tym roku czeka go ciężka zima, bo pierwszy raz bez garażu na zimę.

http://fpr.com.pl/gallery/image_page.php?album_id=132&image_id=21015

Jak zostało trochę kasy to skontaktuj się z tym gościem; http://allegro.pl/ga...4936081398.html.

Jest z mazowieckiego ale robi w całej Polsce, nie dawno robił u mnie, naprawdę polecam, robi praktycznie całą zimę jak nie ma dużego mrozu i śniegu.

Miałem podobnie jak Ty,kupiłem kombajn a nie było go gdzie schować(garaż był już zamówiony tylko czekałem na montaż), to powiem że rudy (rdza) wchodził w oczach na kombajn aż żal było patrzeć, wszędzie tam gdzie była goła blacha to rdza, do tego wszystkie zakamarki w których został kurz to po deszczach zrobiło się gnijące błoto. Jednym słowem kombajn bez garażu to masakra.

#67 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 23:09

kolego tompil ale na zdj widać że ten twój 88 ma mocno okopcony tył i to jest wada tych silników mam tak samo w moim ja smigam 3 lata swoim i w pierwszym roku zrobiłem 150ha a w 2014 200 zboża i 50 kukurydzy i w czasie żniw musiałem zmienic łańcuch na podaniku skosnym w gardzieli bo juz sie mocno wyciągnoł a tak to chodzi bazawaryjnie a i teraz musze coś zajżeć bo płynu hamulcowego ubywa może cylinderek wo wymiany ale tak ogólnie to super kombajny mój robi furore w okolicy i bym go nie zamienił na nic innego jestem w stanie kazde zboze wykosic 2 ha na godzine tak więc gratulacje zakupu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#68 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 30 grudzień 2014 - 16:50

20-25 tys. euro to chyba u handlarza  i to polskiego, który połowę chce zarobić. Jeżeli w Polsce chodzą w tych cenach to na pewno za granicą tyle nie kosztują. Na stronach niemieckich można znaleźć w tej cenie w komisie przyzwoity sprzęt, a co dopiero u rolnika. Ktoś kto pisze takie posty to chyba jest z branży i boi się o straty.

Tompil - ładny sprzęt. Gdzie kupiłeś i jakie koszty jeśli nie tajemnica?

Wiem że trzeba doliczyć transport w granicach 10tyś. ale myślę, że i tak się opłaca. Handlarze też ściągają i niektórzy nie maja własnego transportu i nieźle zarabiają.

Kolega zapewne był w niemczech i wie :-)

a handlarze mają zazwyczaj na miejscu swoich naganiaczy bo inaczej od niemieckiego rolnika kupić trudno.

Ja swoją maszyne kupiłem od rolnika z belgii 3300h na silniku, w oryginalnym lakierze z do kraju transportem wyszła lekko ponad 100tyś

#69 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 18:54

Dobre i ładne kombajny idą prosto z lawety, tak jak ktoś wcześniej pisał, często nawet się nie pojawiają w ogłoszeniach. Tylko malowańce trochę dłużej stoją.

#70 Share pro2006

pro2006

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 19:07

drodzy użytkownicy czy jest jakiś prosty sposób na sprawdzenie hydrostatu (chodzi mi claas dominator 88-108 sl) ? da sie w jakiś sposób poznać czy jeszcze trochę pochodzi czy potrzebny mu serwis ?

#71 Share a-zA-Z0-9

a-zA-Z0-9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 02 luty 2015 - 16:24

koledzy ile godzin   z odległości 300 kilometry czasu bym jechał na kołach claas dominatorem 96 SL bo mam na oku kupić ale laweta drogo wychodzi

#72 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 02 luty 2015 - 16:47

zakładajac, ze jedziesz bez przerwy na vmax to jakies 16-17 godzin

#73 Share cuabab

cuabab

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Zainteresowania:Maszyneria ;D

Napisany 30 marzec 2015 - 15:56

Pozwolę sobie przyłączyć się do swojego tematu :P i troszkę go zmienić. Potrzebuje rzetelne opinie na temat 108 sl, mam na oku maszynkę z 92r. niestety nie oglądałem jej jeszcze więc nie jestem pewien co do rocznika, na rurze ma napis mega, zastanawiam się czy to wymysł właściciela czy rura od jakieś megi. Jak go sprawdzić żeby się nie wkopać? Ile taki 221 konikowy silnik wciągnie ON? O wydajność nie pytam bo oczywiści pewna przenikliwa jak woń amoniaku część użytkowników af  napisałby "szukanie nie boli!!!111!!" lub coś w owym stylu. Pozdrawiam ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#74 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 11:46

Claas dominator 88sl a 96. Panowie, zmierzy mi ktoś jakiej szerokości jest fartuch w chwytaczu kamieni który zapobiega wsypywania się ziarna do chwytacza w claasie dominatorze. Nowy kosztuje 200 netto, więc chce dorobić z czegoś tylko nie wiem jaka ma być jego szerokość.
Żadnego zamiennika nie znalazłem w internecie, bo nie wiem też jak sprawdzić numer katalogowy na podstawie katalogu części zamiennych.