Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas dominator 88sl a 96.

73 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 09:57

Najlepiej żeby trafić na kogoś kto wraca na pusto z Niemiec, wtedy to by najtańiej wyszło, jest to ponadgabaryt tylko że taki mniejszy, bez zezwoleń. A pytałeś się Agro chłopiecki? http://otomoto.pl/tr...mf-A407078.html Frim transportowych to jest masa, masa, tylko jak mówie najlepiej trafić na takiego co by wracał na pusto. Najlepsi w transportach są:

http://www.panas.pl/
http://www.trans-potocki.pl/
http://www.focustruck.pl/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas dominator 88sl a 96. Dzisiaj, 00:10
  •  

#42 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 08:59

Panowie, jeszcze jedna prośba.

Patrzę na wymiary z konedata i niestety mam kilka wątpliwości.

http://www.konedata....claas_do78s.htm

Czy mógłby ktoś dokładnie zmierzyć jaka będzie szerokość po zdemontowaniu kół, czy dalej 326 cm jak podaje Konedata, czy mniej.

Proszę również o zmierzenia jaka jest długość kombajnu bez hederu (konedata podaje 10 m ale to chyba z hederem)

Oraz jaka może być wysokość kombajnu po zdemontowaniu kół i całkowita długość wózka do hederu 3,9 m.

Sprawa dość pilna, więc jeśli ktoś z Was ma możliwość zmierzenia będę bardzo wdzięczny.

Edytowany przez tompil, 27 listopad 2014 - 09:05.

#43 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 27 listopad 2014 - 17:43

Więc mierzyłem swojego classic-a 88  i wyszła mi wysokość 3,32 m ( bez kół, mierzone od mocowań siłownika ), długość bez hedera to ok 7,20, wózek do hedera ( 3,90 ) ma 7,25 m, szerokość kombajnu z kołami bez drabinki to 3 m.

Edytowany przez kamil496, 27 listopad 2014 - 17:44.

#44 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 15:33

Dzięki Kamil za pomiar.

Dogadałem się z firmą ŁB Wołomin, mają przywieźć za 1400 Euro, taniej nic nie znalazłem. W przyszłym tygodniu mają odebrać. Mam nadzieje, że firma sprosta zadaniu.

Może Kamil chciałbyś się podzielić jeszcze instrukcją napraw do Dominatora? a przy okazji dziękuje za instrukcje obsługi, już się szkole:)

#45 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 16:15

Oczywiście że się podzielę :rolleyes: , po to właśnie jest wstawione żeby korzystać ;)  a hasło na pw.

Pozdrawiam

#46 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 19:31

Znalazłes ten kombajn w ogłoszeniu czy przez kogoś, patrzyłeś w Polsce kombajny, było coś ciekawego do kupna?

#47 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 11:02

Szczerze to w Polsce nie oglądałem żadnego Claasa, oglądałem jakieś tańsze kombajny, bo chciałem kupić coś do 50-60 tys zł. Pojechałem do Niemiec obejrzeć MF 29 XP, ale okazało się, że ma jakieś bicie no i dużo rzeczy niesprawnych, a ten Claas był 30 km od tego MF więc pojechałem obejrzeć no i jakoś tak wyszło, że kupiłem.

Pierwszy Claas jakiego obejrzałem więc trudno mi porównać. Cena trochę wysoka, ale przynajmniej od właściciela, a nie handlarza.

Kombajny oglądałem z ogłoszeń na stronach: (podaje linki od razu do kombajnów)

http://suchen.mobile...frequence=DAILY

http://www.mascus.de...nce,search.html

http://www.traktorpo...SC/sortby/date/

http://www.gieldamas...h&submit=Szukaj

http://www.agriaffai...rech&numrub=343

Tylko jeśli nie masz nikogo kto rozmawia po Niemiecku to szkoda jechać, bo się nie dogadasz, nawet po angielsku nikt z nich nawet trochę nie mówił. Jedyny facet który mówił po angielsku to Niemiec od którego kupiłem motocykl. Przy okazji się pochwale, że zmieściłem motocykl do bagażnika w Astra 3 kombi, trochę trzeba było rozebrać, ale jakoś wszedł. Niemiec aż zdjęcia robił jak go upchnęliśmy:)

Poza tym jest problem, że handlarze mają swoich naganiaczy i jak pojawi się kombajn w dobrej cenie to dzwonisz następnego dnia i ogłoszenie jest już nieaktualne. Także bardzo ciężko coś kupić nie będąc na miejscu.

Zobaczymy jak wyjdę na tym interesie.

#48 Share fendtfavorit

fendtfavorit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 30 listopad 2014 - 15:04

Też kupiłem claasa dominatora 88sl classic z Niemiec z 1991 roku z transportem za 28,500Euro :)

#49 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 15:33

Masz może jakąś sprawdzoną firmę transportową w rozsądnej cenie?

Edytowany przez tompil, 01 grudzień 2014 - 15:33.

#50 Share fendtfavorit

fendtfavorit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 18:35

Mojego przywiozła firma Kurspiot Waldemar z Głogówka w woj.opolskim :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 15:37

Kamil, a czy dyszel od wózka ma możliwość rozkręcenia, czy trzeba go ucinać żeby skrócić zestaw. Bo widzę, że ta długość 7,25 metra jest dość problematyczna żeby znaleźć transport.  

#52 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 18:06

Ta sama firma nam transportowała ;)  Wózek to jest jedna całość, nam też go przecieli ale teraz są uszy dorobione w razie czego żeby skręcić.

#53 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 16:50

Przeważnie sie przecina bo dyszel jest za długi, Świerkot ma taka niskopodwoziówke że nie trzeba przecinać.

#54 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 17:48

Transport umarł w czarnym punkcie. Nikogo za mniej niż 7 tys. zł nie mogę znaleźć, no i w tym roku to już prawie nikt nie ma wolnych terminów. Ogólnie na spokojnie to by przywiózł, ale jak się chce coś w miarę szybko i w dobrej cenie to lipa straszna.

#55 Share petro2

petro2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 15:10

A ile kosztuje przykładowy dominator 98s, 90r. np w Niemczech bezpośrednio od rolnika? I czy w ogóle opłaca się w coś takiego wchodzić, a może lepiej od razu kupić od pośrednika w Polsce.

#56 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 15:24

powiem tak: nie łudź sie, ze bedzie wiele taniej niż w PL. Dobry kombajn musi swoje kosztowac i zdrowej 98 z rocznika 90 nie dostaniesz taniej (ani u nas ani za granicą) niż za jakies 100-110, a bedą tacy, którzy bedą próbowali cenic sie jeszcze wyzej i dopiero po czasie, jak pare iesiecy nie znajda kupca, to zejdą do owych ~110-120 i wtedy juz ktos z pewnosica weźmie.

Owszem, da sie kupić cos w mniejszych pienadzach, ale w stanie eksploatacyjnym dość zamęczonym z cofanym licznikiem motogodzin.

Edytowany przez nunu85, 28 grudzień 2014 - 15:26.

#57 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 11:57

A ciekawe czy tam łatwiej trafić na 58 czy 68 w ładnym stanie, co u nas jest żadkością.

#58 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 12:41

Witajcie,

58, 68 to jeszcze trudniej kupić. Bo nawet jak się coś ładnego pokaże to cenią sobie tyle co za ładnego 88 i 98.

Rozmawiałem z kilkoma Niemieckimi rolnikami, w tym jeden miał 16 (szesnaście) Claasów, większość Lexiony, ciął usługowo wszystkich w regionie. Ten powiedział, że kombajnów z hederem mniejszym niż 4,5 metra jakie zna w regionie może policzyć na palcach jednej ręki i żaden z właścicieli ich nie sprzeda, mają u nich dożywocie, bo mają zbyt mało żeby kupić nowszy, a chcą mieć swój kombajn. Także większość małych rolników albo łączy się i kupuje duży na spółkę, albo korzystają z usług.

Ja kupiłem od faceta który miał 83 lata i jeździł w tym roku na kombajnie, ale stwierdził, że już nie da rady w przyszłym roku i sprzedaje.

Co do kupowania samemu kombajnu w Niemczech to można próbować jeśli się ma kogoś na miejscu, kto zna język i pomoże.

Po pierwsze jest w Niemczech mnóstwo handlarzy którzy tanie oferty następnego dnia po pojawieniu się ogłoszenia zaklepują, także z polski w ogóle nie zdążysz nawet zareagować. Miałem taką sytuację, że pojawiła się 68 wieczorem około 18.00. Przesłałem wieczorem wujkowi ogłoszenie, żeby rano zadzwonił i dowiedział się coś więcej. Cena była całkiem dobra bo coś koło 14 tys Euro, tylko heder 3 metrowy. Rano około 8 włączam komputer, a ogłoszenie już nieaktualne. Nie zdążyliśmy nawet zadzwonić, a co mówić żeby pojechać z Polski i zobaczyć.

Po drugie jak nie znasz niemieckiego to szkoda dzwonić, bo nawet po angielsku z nikim się nie dogadasz.

Po trzecie niektórzy cenią sobie strasznie za te kombajny. nawet za stare dominatory 85 to po 60 tys zł chcą.

Jedynym plusem kupowania bezpośrednio od rolnika jest to że wiesz co kupujesz, raczej mało prawdopodobne żeby coś kombinowali, albo licznik kręcili. Prawie wszystkie maszyny garażują.

Poza tym dostałem kilka zapasowych pasów, dowiedziałem się jakie oleje używali itp. Od handlarza takich rzeczy się nie dowiesz.

Np. do silnika używali olej 10w-40, a ja jakbym nie wiedział zalałbym go mineralnym, bo bałbym się że w takim starym kombajnie naosiadało już tyle nagaru, że nie ma co ryzykować jego rozpuszczenie lepszym olejem.

Edytowany przez tompil, 29 grudzień 2014 - 12:46.

#59 Share petro2

petro2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 15:10

Mam znajomego w Danii i on śledzi oferty jak coś znajdzie to ma dać znać. Pytanie tylko czy warto stamtąd ściągać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 17:14

Ale to dziwne, skoro polscy chandlarze wykupują dobre oferty to dlaczego nie ma tych kombajnów w polsce, tylko większości starocią zajechane, malowane za kosmiczną cene.