Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nunu85    497

oj kolego, chyba nie za bardzo jesteś ogarięty jeśli idzie o poruszanie sie po internecie.

wyżej w kilku postach masz linka do odpowiedniej strony, wystarczy poszperać.

 

http://www.konedata.net/claas_do56.htm

 

25hl, wiec 2 tony pszenicy nie wejdzie

jak zasypiesz czubato, to bedzie cos koło 1800-1900 kg, a ze tak do czubka ciągle cieżko zapełniac, to sądze ze taka pojemnosc robocza bedzie w okolicach 1750kg pszenicy.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

co ty kolego za głupoty piszesz apropos tych oznaczeń.

 

S i SL nie maja nic wspólnego z kabiną.

Ot, jak w 85 zaczęto robić wersje 98, to nazywano ją albo S (dla manualnej skrzyni, albo SL dla hydrostatu)

W 90 roku wprowadzono lekką modyfikację i od tego czasu wszystkie dominatorki nazywają sie classic. Nie kupisz dominatora powyżej 90 roku, który by sie nie nazywał classic. Wyposażenie nie ma tu nic do rzeczy. Podobnie w 98 zamiast classica weszło VX.

 

H także nie ma nic wspólnego z tzw poziomowaniem sit. Wersje z 3d i bez 3d niczym nie różniły sie w nazwie.

H to wersje kombajnu (swoją droga bardzo rzadko spotykane) z siłownikami na tylnej osi, które wysuwaja sie i chowa w górzystych terenach, żeby wypoziomować nie tylko sita ale i cały kombajn. o takie cos http://www.machexpo.com/pictures/31586/108734.jpg

 

Tylko z tym maxi udało ci sie trafić ;)

 

Ale każda zmiana nazwy modelu niosła ze sobą pewne modyfikacje.

Np. VX to zmiana kabiny na vista cab z lexiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Panowie. Proszę o szybko pomoc. Oglądałem dziś Dominatora 88S z 1988 r z przebiegiem 3500 mth u rolnika  w Niemczech. Po negocjacji cena stanęła ostatecznie na 21500 Euro czyli 90 tys zł, koszt sprowadzenia 7 tys zł. Co wiem o kombajnie: Pierwszy właściciel, Brak klimy, Bez hydrostatu, Stół do rzepaku. Facet ma 100 ha, a od 12 lat ma kombajn Fenda, a ten był do pomocy. Kombajn zawsze garażowany, więc brak rdzy, opony oryginalne, ale już trochę pokrachciałe, mają trochę pęknięć, ale powinny jeszcze kilka lat wytrzymać. W hederze wymieniona kosa w zeszłym roku, łańcuch wraz z listwami w gardzieli wymienione ok 6 lat temu, cepy wymienione ze 2 lata temu, Sprzęgło i chłodnica wymienione w zeszłym roku, Sita też już były wymienione. Noże w sieczkarni oraz łańcuchy podajników wymienione 2 lata temu.

Silnik chodzi ładnie, nie kopcił. Przez całe żniwa spala podobno 1 litr oleju. Silnik perkins z turbo, nic od nowości nie robione. Pompa hydrauliczna oryginalna. Ogólnie wizualnie kombajn wygląda  dobrze, nic nie pospawane, nie malowane. W kabinie ma taki komputer, który pokazuje prędkości różnych podzespołów, różne godziny pracy, prędkość jazy itp. Silnik, rozdzielacze suche bez przecieków. Teraz co jest do naprawy, nie działa w ogóle hamulec ręczny, jak odkręciłem taką klapkę nad gardzielą, gdzie widać cepy okazało się, że są tam takie blachy które chyba obracają się z cepami które są mocno poprzecierane, są pokrzywione, mają dziury i są do wymiany. Może powiecie co to są za blachy i jaki jest koszt ich zakupu oraz ile jest tych blach. Klepiska są oryginalne, już trochę nieregularne odstępy między prętami, ale trudno mi powiedzieć ile jeszcze wytrzymają, bo nie miałem jeszcze kombajnu i słabo się znam.  Poza tym wytrząsacze wyglądają dobrze, ale mają taki problem, że na końcach uderzają od spodu w taką blachę. Widać, że kosił tak w tym sezonie, bo wszędzie mają idealny lakier, a końce cepów są poobijanie. Niemiec powiedział, ze trzeba na tych panewkach popodkładać jakieś podkładki. Czy to droga naprawa? Poza tym nie zauważyłem więcej problemów. Wszystkie wymiany robił serwis i robił to dla siebie, także raczej porządnie. Z jednej strony, widać że bardzo dużo rzeczy wymienionych, z drugiej strony świadczy to że nie mało pracował. O co jeszcze można spytać przed zakupem i czy uważacie że warto? Proszę o jak najszybsze rady, bo obiecałem, że jutro odpowiem czy biorę.

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

zapewne kosił kukurydzę o czym niemiec nie wspomniał - te blachy wypełniające przestrzeń pomiędzy cepami zakłada się do koszenia kukurydzy, przy zbożu, rzepaku nie są potrzebne. Co do wytrząsaczy powycierane są drewniane panewki - koszt nowych ok 100zł za komplet (śruby, panewki, blachy) na  jeden wytrząsacz, panewki na ekranach nad wytrząsaczami zapewne również do wymiany koszt około 50zł za sztukę w sumie około 1000zł całość - sam wymienisz bez problemu.

mam takiego z klima, silnik perkinsa bez turba - jestem zadowolony.

jak serwisowany, pierwszy właściciel i na wszystko są papiery to warto kupić, a opony tam mają - te powierzchowne pęknięcia nie mają znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    204

Oj aro kolega pisał że te blachy obracaja sie za cepami, chodziło mu pewnie o odrzutnik... ^^  Trzeba je poprostu wymienić koszt nie taki tragiczny, teraz na allegro na szybko patrze i do 108 czyli 6 wytrząsaczy kosztuje 95zł sztuka do 88 bedzie taniej bo to 5 wytrząsaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

może masz i rację - napisał "blachy które chyba obracają się z cepami" - różnie można interpretować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Tak, to blachy odrzutnika, dopiero teraz sprawdziłem co to jest.

To jest ten kombajn:

http://www.traktorpool.de/details/Maehdrescher/Claas-Dominator-88s/2317702/

Co sądzicie, warty ceny? Co jeszcze należałoby sprawdzić o czym nie pisałem? Nie miałem jeszcze kombajnu i trochę się boje żeby się nie wpakować w maliny.

Także wychodzi, że koszty tych napraw które zauważyłem nie byłyby wielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

ja w tym roku kupiłem dominatora 98ds i te blachy odrzutnika tez musiałem wymienic, bo 2 juz byly poprzecierane ze zuzycia. (maszyna miała ponoc 3000mtg, wiec całkiem prawdopodobne, ze u ciebie przy 3500 bedzie to  mocno zuzyte).

Juz nie pamietam, czy było ich 6 czy 8, w kazdym razie wymiana łątwa-zrobiłem samodzielnie i kosztowało to mnie nie wiecej niz 600zł.

 

troche nie podobaja mi sie te cepy wymieniane 2 lata temu. Musiał chyba złapac jakiegos kamienia i je nieźle pogiac, bo oryginalne wytrzymuja minimum z 5000godzin.

Tak samo z  sitami- powinny jeszcze siedziec oryginalne przy tym przebiegu

No ale skoro masz juz nowe, to ty ich przynajmniej nie bedziesz musiał wymieniac.

 

klima-fajna rzecz, majac teraz kombajn z klimą juzbym sie nie przesiadl do takiego bez niej. Mam juz dosc odparzonej d**y i jajec.

Niemniej jesli do tej pory jexdziłes maszynami bez klimy, to dyskomfortu nie odczujesz, bo nie bedziesz wiedział co tracisz.

 

 

co jeszcze warto sprawdzic tak zeby ocenic choc troche stan

 

1)z tyłu przy sitach sa z boku takie gumy uszczelniajace. Czy sa całe? niepowykruszane?

czy juz wyraxnie powycierały rowki w  blasze (przy tym przebiegu nie powinny)

2)przy podajnikach zbozowym i kłosowym zdejmij te klapki na dole i zobacz czy tam nie jest blacha powycierana od ziarna.- nie powinna byc.

3)sprawdz te osie, ktore napedzaja przednie koła kobajnu. tam w pewnym momencie jest taka tulejka na wieloklinie. Powinna ona byc ciasna i nie miec zadnego luzu. Jak ma luz, to kombajn ma juz przynajmniej z 5-6 tysiecy godzin (albo nikt tego nie smarował choć powinien). W kazdym razie nic dobrego to nie swiadczy

4) wkrec silnik na wysokie obroty i pobaw sie dxwignia przyspieszacza jazdy zwracajac uwage, czy na zajacu kombajn nie bedzie wpadał w  wibracje. dosc czesta usterka, nikt nie wie jak to naprawic, a bardzo irytuje.

 

co do ceny- tanio nie jest. powiedziałbym sredniodrogo. Niemniej jesli na serio nie miałby zadnych wad ani usterek ukrytych, to moze i warto.

 

ps

przejrząłem zdjecia i wyglada na serio zdrowo. Moze miec te 3500 (tzn nikt nie majstrował przy przebiegu)

jedno co mnie dziwi, to rura z napisem classic- takie weszły dopiero w 1990roku. zpaytaj kolesia co sie stąło z oryginalną ze załozył inna.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Dzięki za podpowiedź,

Te gumy przy sitach wymienił w zeszłym roku na nowe, nie widać żeby blachy były wytarte.

Podajniki kłosowy i ziarnowy nie miały przetartej obudowy. Na max obrotach nie wpadał w wibracje, ale nie jeździliśmy w tym samym czasie.

Rura była zahaczona końcem przy złożonej rurze o drzewo bo wystaje poza obrys kombajnu, była na środku spawana i trochę pomalowana, przy okazji może walnął naklejki, albo wymienił całą rurę od jakiegoś innego Dominatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

No to kupiłem. Zobaczymy jak się będzie sprawował.

Może macie namiar na jakiegoś sprawdzonego przewoźnika?

I jeszcze pytanie, czy trzeba w urzędzie skarbowym zapłacić podatek od maszyny sprowadzonej z kraju UE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

No to kupiłem. Zobaczymy jak się będzie sprawował.

Może macie namiar na jakiegoś sprawdzonego przewoźnika?

I jeszcze pytanie, czy trzeba w urzędzie skarbowym zapłacić podatek od maszyny sprowadzonej z kraju UE?

 

 

 

A jaki model kupiłeś ? który rok? i ile dałeś ?

Edytowano przez Igor03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Dominatora 88S z roku 1988 za 21 tys euro, tego co opisałem wyżej. Trochę drogo, ale tak jak patrzę na inne ogłoszenia dominatorów z Niemiec to ten i tak prawie najtańszy był. Początkowa cena była 25 tys euro. Mam nadzieje, że nie ma tam żadnej lipy, ale okaże się po przyprowadzeniu, albo w żniwa. Nie miałem nigdy kombajnu, więc sprawdziłem tyle ile umiałem i nie podłączyliśmy hederu, bo był zastawiony drugim kombajnem. Niemiec mówił, że z czystym sumieniem sprzedaje i nie ma żadnych wad ukrytych, ale to się okaże. Bardzo dużo rzeczy było wymienionych, z jednej strony to dobrze bo nie będę musiał tego wymieniać, z drugiej strony musiał sporo pracować.

 

Za transport 1100 km chcą 7 tys. zł. Da się znaleźć coś taniej i jak z tym podatkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

A co to za firma ma ci przewozić, niestety to jest ponadgabaryt, i nikt za gorsze tego ci nie przewiezie, znam kilka firm, możesz się popytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Dzwoniłem do Dann transu który przewozi New Hollandy z Płocka oraz do firmy z Czernikowa no i do różnych firm ogłaszających się na OLX i wszyscy podobną cenę mówią.

To raczej nie będzie ponadgabarytowy przejazd, wtedy to by dopiero cena była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Najlepiej żeby trafić na kogoś kto wraca na pusto z Niemiec, wtedy to by najtańiej wyszło, jest to ponadgabaryt tylko że taki mniejszy, bez zezwoleń. A pytałeś się Agro chłopiecki? http://otomoto.pl/transport-bizon-fortschritt-z-056-058-sampo-gigant-mf-A407078.html Frim transportowych to jest masa, masa, tylko jak mówie najlepiej trafić na takiego co by wracał na pusto. Najlepsi w transportach są:

http://www.panas.pl/
http://www.trans-potocki.pl/
http://www.focustruck.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Panowie, jeszcze jedna prośba.

Patrzę na wymiary z konedata i niestety mam kilka wątpliwości.

http://www.konedata.net/claas_do78s.htm

Czy mógłby ktoś dokładnie zmierzyć jaka będzie szerokość po zdemontowaniu kół, czy dalej 326 cm jak podaje Konedata, czy mniej.

Proszę również o zmierzenia jaka jest długość kombajnu bez hederu (konedata podaje 10 m ale to chyba z hederem)

Oraz jaka może być wysokość kombajnu po zdemontowaniu kół i całkowita długość wózka do hederu 3,9 m.

 

Sprawa dość pilna, więc jeśli ktoś z Was ma możliwość zmierzenia będę bardzo wdzięczny.

 

Edytowano przez tompil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Więc mierzyłem swojego classic-a 88  i wyszła mi wysokość 3,32 m ( bez kół, mierzone od mocowań siłownika ), długość bez hedera to ok 7,20, wózek do hedera ( 3,90 ) ma 7,25 m, szerokość kombajnu z kołami bez drabinki to 3 m.

Edytowano przez kamil496

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Dzięki Kamil za pomiar.

Dogadałem się z firmą ŁB Wołomin, mają przywieźć za 1400 Euro, taniej nic nie znalazłem. W przyszłym tygodniu mają odebrać. Mam nadzieje, że firma sprosta zadaniu.

 

Może Kamil chciałbyś się podzielić jeszcze instrukcją napraw do Dominatora? a przy okazji dziękuje za instrukcje obsługi, już się szkole:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Oczywiście że się podzielę :rolleyes: , po to właśnie jest wstawione żeby korzystać ;)  a hasło na pw.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Znalazłes ten kombajn w ogłoszeniu czy przez kogoś, patrzyłeś w Polsce kombajny, było coś ciekawego do kupna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Szczerze to w Polsce nie oglądałem żadnego Claasa, oglądałem jakieś tańsze kombajny, bo chciałem kupić coś do 50-60 tys zł. Pojechałem do Niemiec obejrzeć MF 29 XP, ale okazało się, że ma jakieś bicie no i dużo rzeczy niesprawnych, a ten Claas był 30 km od tego MF więc pojechałem obejrzeć no i jakoś tak wyszło, że kupiłem.

Pierwszy Claas jakiego obejrzałem więc trudno mi porównać. Cena trochę wysoka, ale przynajmniej od właściciela, a nie handlarza.

 

Kombajny oglądałem z ogłoszeń na stronach: (podaje linki od razu do kombajnów)

http://suchen.mobile.de/lkw/m%c3%a4hdrescher.html?useCase=MiniSearch&isSearchRequest=true&ambitCountry=DE&__lp=2&scopeId=AV&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=AgriculturalVehicle&segment=Truck&negativeFeatures=EXPORT&grossPrice=false&category=CombineHarvester&lang=de&frequence=DAILY

 

http://www.mascus.de/+/categorypath%3dagriculture%252fagriharvesters/countrycode%3dde/1,20,relevance,search.html

 

http://www.traktorpool.de/gebraucht/a-Erntemaschinen/6/b-Maehdrescher/123/country/DE/netgross/2/results/50/sort/DESC/sortby/date/

 

http://www.gieldamaszyn24.pl/gebraucht/default/1?category=2&subcategory=210&manufacturer=&phrase=&ets=Homepage_compact_search&submit=Szukaj

 

http://www.agriaffaires.de/annonces.asp?action=rech&numrub=343

 

Tylko jeśli nie masz nikogo kto rozmawia po Niemiecku to szkoda jechać, bo się nie dogadasz, nawet po angielsku nikt z nich nawet trochę nie mówił. Jedyny facet który mówił po angielsku to Niemiec od którego kupiłem motocykl. Przy okazji się pochwale, że zmieściłem motocykl do bagażnika w Astra 3 kombi, trochę trzeba było rozebrać, ale jakoś wszedł. Niemiec aż zdjęcia robił jak go upchnęliśmy:)

 

Poza tym jest problem, że handlarze mają swoich naganiaczy i jak pojawi się kombajn w dobrej cenie to dzwonisz następnego dnia i ogłoszenie jest już nieaktualne. Także bardzo ciężko coś kupić nie będąc na miejscu.

Zobaczymy jak wyjdę na tym interesie.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Masz może jakąś sprawdzoną firmę transportową w rozsądnej cenie?

Edytowano przez tompil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj