Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
cuabab    1

Witam panowie, "nadeiszła wiekopomna chwila" pożegnania się z starym poczciwym Rekordem i zakupu czegoś z tz, wyższej półki. Tym oto krótkim wstępem przechodzę do sedna.

Znalazłem interesującego Claas-a Dominatora 88sl. Mam kilka pytań.

Co oznacza symbol "SL"?

Czy to w ogóle warty uwagi typ?

Co wybralibyście mając możliwość zakupu dominatora 96 a 88sl?

I czy przesiadka z Z-058 na 88sl ma sens?

z góry dzięki bardzo, pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

Widze, ze niewiele wiesz o claasach.

W wielkim skrócie, najpierw w zamierzchłych czasach były takie z 5 w końcówce nazwy- zupełnie stare dziadki

Potem w końcówce lat 70 bodajze weszły dominatory z 6 (tzn 76, 86, 96 itp) i klepali je do roku 86

Następnie była 8 (85-90rok) i 8classic (90-98)

 

TAkże różnica między 96 a 88 to różnica całej generacji kombajnów.

 

S to napęd zwykły, tzn 3biegowa skrzynia biegów

SL naped przez hydrostat- zdecydowanie bardziej wygodny i przyjemniejszy w pracy, niemniej kombajny w niego wyposażone są z reguły bardziej wymęczone (ot kupowano je w wiekszosci na duże gospodarstwa/ usługi itp)

 

ja bym na Twoim miejscu (o ile oczywiscie kasa pozwoli) wziął juz coś z tych 88/98, bo te pozostałe to juz staruszki pod 30 lat, a wiec zdecydowanie starsze od twojego Rekorda.

Tylko zaznaczam, nie jest łątwo trafić takiego w dobrym stanie.

W ogłoszeniach niby wszystie mają po +/-3000h, a jak przyjdzie do oglądania to sie okazuje, ze licznik kręcony i to przynajmniej o połowe.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

86 a 88 to różnica niewielka. Jeszcze zależy z których lat. Bo jak 88 z lat 80 to jest to samo co 86 plus inna kabina i więcej elektroniki. Wszystkie podzespoły są identyczne.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

nie strasz elektroniką bo tam nie ma elektroniki żadnej.

Ot trochę prostej elektryki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSlask    77

Maiłem doczynienia z 96,98 SL i 108 SL i Zdecydowanie polecam coś z serii 8 a na pewno już na hydrostacie - SL - Praca bajeczka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cuabab    1

Dziękuje z odpowiedzi. Dodam tylko, że rekord 1991 rok produkcji i 88sl również z tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

88 a 96 to sa te same podzespoly tylko ze w 8 masz sterowanie przez elektrozawory wysokoscia hedera, nagarniacza, predkoscia jzdy i ustawianie wiatru, predkosci nagarniacza elektrycznie, inna kabina i to takie roznice ;d

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cuabab    1

Dzieki bardzo za info. Moze ktos jeszcze cos od siebie doda? Bede wdzięczny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

co chcialbys wiedziec? pytaj ;d moge powiedziec ze przy jakichs awarjach typu lozysko czy cos to jest szybka robota bo nie ma tak np. jak w bizonie ze kolo pasowe jest na kole ktoro jest za przenosnikiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

Witam panowie, "nadeiszła wiekopomna chwila" pożegnania się z starym poczciwym Rekordem i zakupu czegoś z tz, wyższej półki. Tym oto krótkim wstępem przechodzę do sedna.

Znalazłem interesującego Claas-a Dominatora 88sl. Mam kilka pytań.

 

 

 

i jak tam, kupiłes już cos? ile maszyn obejrzałeś?

 

 

ja w końcu po ponad 4 miesiacach poszukiwań i obejrzeniu 15-16 maszyn w końcu dziś sie zdecydowałem na dominatora 98ds z Francji.

89rok, wg licznika 3000mth (wg mnie nieco więcej, ale widać ze zadbany i wszystko co było wymianiane to na oryginały). Silnik merc om352a, heder 4,5 bez wózka niestety. Dałem za niego 100 netto.

 

Co moge powiedzieć?

strasznie trudno znaleźć cos sensownego a nie wymęczonego trupa.

przeważąjąca większość maszyn, ma kręcone liczniki (i to mocno).

 

NAjbardziej rozśmiszył mnie pewien dominator 88. Z wyglądu całkiem przyzwoity, na liczniku 2700mtg, tak, ze już sie przez pewien czas zastanawiałem, czy go nie brać, ale położyłem sie pod gardziel w okolice skrzyni biegów, a tam na niej czarnym flamastrem niedużymi literami napisane po niemiecku, ze olej wymieniony przy 6600motogodzinach. Jak to okazałem sprzedawcy to udał głupiego, ze nie wiedział.

maszyny nie wziałem, bo nie lubię być okłamywany w żywe oczy, jednak jakis łoś się pewnie znalazł, bo na internecie jeszcze z tydzień wisiała (z adnotacją bez zmian, ze mały przebieg) i zniknęła.

 

Tak więc skoro jeden z najlepiej wyglądających kombanów (spośród tych, które obejrzałem) miał aż tyle przebiegu, to ile musza mieć te wszystkie szroty z poupalanymi rurami wydechowymi, silnikami z upapraną w oleju sprężarką itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

za granica takie kombajny nie stoja tylko pracuja . 3 czy 4 tys mtg moze miec ale malutki claas np 46 albo 66 , ewentualnie jakis fahr m900 z hederem 3 metrowym , wieksze maszyny sa wykorzystywane w pelni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cuabab    1

Znalazłem, fajnego w całkiem dobrym stanie, nie malowany brak rdzy. klawisze wytrząsacze klepisko wszystko ok. aczkolwiek heder 3,9m i opoki popękane tak jakby stał 10 lat bez powietrza.. Koledzy a czy wrzucając heder 4,5 do 88sl bd to jakoś szło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

a masz heder 4,5 na oku do kupienia?

bo, jak juz kupisz, 3,9, to zamiana na cokolwiek inego bedzie mocno problematyczna, zeby nie powiedzieć niewykonalna.

 

niemniej 3,9 to nie aż tak mało, pojedziesz szybciej i zrobisz prawie ze tyle samo co 4,5.

 

a czy 88 da radę?

oczywiscie ze da rade, takie nawet z 6 metrowym mozna było kupić, wiec jakos sobie musiało dawac radę.

 

skąd kombajn i jaka cena? daj jakis link, bo jestem ciekaw zdjec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

chciałem się podłączyć pod temat bo tydzień temu zostałem również posiadaczem dominatora 88s co do mojego kombajnu to został kupiony u rolnika w Belgii miał go od nowosci i musze powiedzieć że bardzo dbał... kombajn sprowadził mi znajomy zabrałem prosto z lawety, więc nikt rąk w Polsce w niego nie wkładał rak stan licznika 3200mth autentyczny...

-jest z silnikiem perkinsa, czy nie będzie brakowało mocy obawiam się że bd. mógł się grzać?

- nie posiada klimy nie widać żeby była demontowana czy jest możliwe że claas jej nie montował? wcześniej posiadałem mf 29xp i df serii 26xx i 27xx i we wszystkich była oryginalnie

-jak 88s radzi sobie w rzepaku? i ile wchodzi w zbiornik ziarna

-miałem do wyboru jeszcze jd 1085 w bd stanie.. zaczynam mieć wątpliwości czy dobrze zrobiłem... na claasa zdecydowałem się ze względu na niemal idealny stan wszystkich podzespołów wiec myśle że w razie czegos szybko go sprzedam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka cena i rocznik?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

jak na serio zadbany i zdrowy, to cena przyzwoita.

 

co do kimy, to wychodziły egzemplarze bez. to była opcja (która wiekszosc ludzi brała), a nie standard.

 

o ile 88 rocznik, to masz tego starego-gorszego perkinsa, ale jesli przebieg jest rzeczywiscie pewny, to raczej nie bedziesz narzekał.

co do mocy, to zobacz, czy masz turbine (bo wychodziły tez wersje bez niej)- jesli tak, to bedzie ok, jeśłi to jest wolnossacy, to przy mocnym zbożu i sporej prędkosci jazdy moze miec ciężkawo (co ie znaczy, ze nie da sie pracować)

 

co do rzeaku- jak masz stół, to sobie bardzo dobrze radzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

brak rdzy farba w gardzieli oryginalne cepy nie wydarte wszystkie gumy gumki ok itd. silnik równo pracuje bez dymu odpala na dotyk. Silnik bez turbo. Kombajn ma obkosić jakieś 120-150ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

nie pamiętam ile koni ma mój (chyba 120koni) - silnik perkinsa bez turbo, ale ma klimę i spokojnie daje radę w rzepaku i zbożu - heder 3,9m - foto w galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

czyli teoretycznie nie powinno być źle... a jaja jest pojemność zbiornika orientuje się ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cuabab    1

http://www.konedata....claas_do78s.htm

 

fajna stronka

jak znaz podstawy angielskiego to sie dowiesz spor info.

 

pojemnosc zbiornika 46hl, czyli przy pszenicy o gestosci 78g/dl wychodzi nieco ponad 3,5 tony

 

 

prawy przycisk myszy i 'tłumacz na polski" trochę łamany ale da się coś z tego wyciągnąć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plochy2    0

CHYBA

S - nowsza kabina (chyba tylko to)

SL - nowsza kabina + hydrostat

H - kombajn górski (samopoziomowane sit)

Classic - standardowe wyposażenie

Maxi - większa moc silnika, większy zbiornik

Edytowano przez plochy2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

co ty kolego za głupoty piszesz apropos tych oznaczeń.

 

S i SL nie maja nic wspólnego z kabiną.

Ot, jak w 85 zaczęto robić wersje 98, to nazywano ją albo S (dla manualnej skrzyni, albo SL dla hydrostatu)

W 90 roku wprowadzono lekką modyfikację i od tego czasu wszystkie dominatorki nazywają sie classic. Nie kupisz dominatora powyżej 90 roku, który by sie nie nazywał classic. Wyposażenie nie ma tu nic do rzeczy. Podobnie w 98 zamiast classica weszło VX.

 

H także nie ma nic wspólnego z tzw poziomowaniem sit. Wersje z 3d i bez 3d niczym nie różniły sie w nazwie.

H to wersje kombajnu (swoją droga bardzo rzadko spotykane) z siłownikami na tylnej osi, które wysuwaja sie i chowa w górzystych terenach, żeby wypoziomować nie tylko sita ale i cały kombajn. o takie cos http://www.machexpo.com/pictures/31586/108734.jpg

 

Tylko z tym maxi udało ci sie trafić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas66    0

Część chłopaki mam pytanie czy może ktoś wie jaka jest pojemność zbiornika ziarna w claas 66

Edytowano przez claas66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj