Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case JX 90 problem z nawiewem

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ganiek

Ganiek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 20:21

Case JX 90 problem z nawiewem Witam mam problem w swoim Case JX 90 a mianowicie gdy "zakręcę" ogrzewanie a dam klimę na full leci nadal ciepłe powietrze. Nie wiem kompletnie co to może być. Jeżeli ktoś miał styczność z takim czymś proszę o odpowiedz :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case JX 90 problem z nawiewem Dzisiaj, 10:49
  •  

#2 Share AgroAndrzej

AgroAndrzej

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 20:41

Case JX 90 problem z nawiewem Tem model ma klimatyzacje manualną więc jak chcesz mieć zimne powietrze to musisz przykręcić na zimne a potem włączyć klimatyzacje i wtedy możesz sonie regulować temperature lub włączyć klimatyzacje i przykręcić ogrzewanie na zimne powietrze
a jak to nic nie daje to trzeba nabić klimatyzacje. Podjeż do serwisu niech sprawdzą

#3 Share Ganiek

Ganiek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 21:03

Case JX 90 problem z nawiewem Wiesz może sam to zrobię a do serwisu mam daleko xdd

#4 Share AgroAndrzej

AgroAndrzej

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 21:23

Case JX 90 problem z nawiewem domyślam że już jest po gwarancji
a dużo jeśli można wiedieć

#5 Share Ganiek

Ganiek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 19:16

Case JX 90 problem z nawiewem To jest 2008 rok xdd a gwarancje miał roczną xdd

#6 Share AgroAndrzej

AgroAndrzej

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 20:31

Case JX 90 problem z nawiewem Zadzwoń do serwisu pewnie ci podpowiedzą co trzeba sprawdzić

#7 Share Emilianoso

Emilianoso

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 22:30

Case JX 90 problem z nawiewem Sprawdź przede wszystkim czy załącza się sprężarka klimatyzacji. Podnieś maskę silnika, uruchom ciągnik i włącz klimę na maksymalne chłodzenie. Spójrz teraz na sprzęgiełko sprężarki klimatyzacji - na kole pasowym sprężarki taka czarna pokrywka przykręcona bodajże trzema śrubkami - czy kręci się wraz z kołem pasowym. Jeśli tak, to klima powinna chłodzić - jeśli nie chłodzi, to przedmuchaj sobie najpierw filtry kabinowe, jeśli nadal nie pomoże, to skontaktuj się z serwisem. Jeśli nie kręci się, To najprawdopodobniej ulotnił się czynnik z układu - konieczne ponowne napełnienie - po 6 latach bardzo prawdopodobne.
Jeszcze taka uwaga - przy niskiej temperaturze otoczenia sprężarka może w ogóle się nie załączać, bądź załączać się cyklicznie tylko na chwilę. Polecam przeprowadzić test kiedy na zewnątrz jest przynajmniej +15 stopni Celsjusza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share AgroAndrzej

AgroAndrzej

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 21:58

Case JX 90 problem z nawiewem Ja bym stawiał jeszcze na osuszaacz klimatyzacji po 6 latach może być do do wymiany

#9 Share rolnik6666

rolnik6666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 15:50

Case JX 90 problem z nawiewem Moim zdaniem ciągnik stał na słońcu .. dach się nagrzał i początkowo leciało ciepłe powietrze. Kolega za szybo stwierdził że klima nie działa.

#10 Share Ganiek1

Ganiek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 23:59

Case JX 90 problem z nawiewem spokojnie nie stwierdziłem tak szybko xd problem jak na razie na szybko jest zrobiony xd

#11 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 09:42

Case JX 90 problem z nawiewem u nas nawet cały dzień moze stać case na słońcu w lato i jak włącze klimę to dosłownie minuta i leci zimne powietrze, tak jak koledzy pisali prawdopodobnie masz mało czynnika i sie nie załacza klima, sprawdź też czy na chłodnicy od klimy nie masz zadnej tłustej plamki to tak na sprawdzenie szczelnosci:) Najlepiej klimiarzy wezwac

#12 Share maciek1991

maciek1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 21:28

Case JX 90 problem z nawiewem jak nie nabijałeś czynnika tyle czasu to pewnie jego brak jest. sprawdź też chłodnicę od klimy czy napewno jest czysta, bynajmniej u mnie chłodnia od klimy najbardziej łapie brud i nawet jak się wdawało że jest czysta coś tam siedziało i jak było naprawdę gorąco to klima nie dawała rady, ale po naprawde dokładnym czyszczeniu aż ręce drętwiały jak zaczęło zimne powietrze znów lecieć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share Ganiek1

Ganiek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 21:11

Case JX 90 problem z nawiewem To było tak że nie zamykało się coś od dolotu płynu chłodniczego do dachu od tego chyba ciepło leciało a teraz jest już w porządku :P

Dodaj odpowiedź