Skocz do zawartości

Zdjęcie

królik nie może chodzić pilnie!!

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MateuszGutowski

MateuszGutowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 15:35

królik nie może chodzić pilnie!! siemka mam bardzo pilny problem dałem samice do zakocenia do samca i po 3 dniach przyjechałem ją zabrać a ona nie może ustać na tylnie nogi potrzebuję pilnej pomocy bo szkoda mi bo jest to nowozeland biały o wadze 5kg z rodowodami po pięknych rodzicach.z góry dziękuję

Edytowany przez dogberry, 25 czerwiec 2014 - 11:32.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
królik nie może chodzić pilnie!! Dzisiaj, 15:09
  •  

#2 Share AdrianWasiak

AdrianWasiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 18:22

królik nie może chodzić pilnie!! Ja się na królikach nieznam ale cie weterynarz ratuje tylko się zastanów czy się opłacać będzie.

#3 Share wizacja

wizacja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 20:42

królik nie może chodzić pilnie!! Królicę dopuszczasz do samca i obserwujesz przebieg zapłodnienia ,a po udanym sexie zabierasz ją z klatki samczyka .
W klatce samca nie powinno być żadnych wystających przedmiotów ( poidełek , paśników , korytek na karmę itp ) bo królicze zaloty maja często burzliwy charakter i łatwo o mechaniczny uraz np kręgosłupa co może być w tym przypadku powodem niedowładu kończyn : (
Kiedy królica nie chce samca , wtedy należy spróbować ją dopuścić dnia następnego , a nie np pozostawiać z samcem " żeby się oswoiła "
Gdy nie masz własnego samczyka i królicę musisz zawozić do zapłodnienia , a ona akurat nie ma ochoty na sex , kładzie się , wbija w róg klatki , czy tez w inny sposób unika samca ,możesz skorzystać z kawałka sznurka z pętelką na końcu . Pętelkę zaciskamy na ogonku samiczki i i unosimy go w górę : ))

Edytowany przez wizacja, 25 marzec 2014 - 20:55.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Kortez

Kortez

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 16:03

królik nie może chodzić pilnie!! jak samiczka jest młoda i dopuszczałeś ją pierwszy raz to mogło dojść podczas zapołodnienia do rozszczepienia kręgosłupa, jest tak w przypadku kiedy samica ma za mało mikro i makro elementów dostarczonych podczas rozwoju, lub gdy jest dopuszczana do stasunkowo za dużego samca.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share MateuszGutowski

MateuszGutowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 20:50

królik nie może chodzić pilnie!! hej samica poszłą do weta i nic niema uszkodzonego tylko ma lekkie na prawą łape porażenie weterynarz dał 2 zastrzyki i jeden dał mi żebym dał i wkrutce powinno byc dobrze ;)

#6 Share bibi

bibi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Kosmetyki i szczeniaczki :D

Napisany 08 maj 2014 - 19:41

królik nie może chodzić pilnie!! Daj znać, czy pomogło :)
Przepraszam za brak polskich znakow!

Nie ogarniam... :/

#7 Share stinek

stinek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 10:59

królik nie może chodzić pilnie!!

Daj znać, czy pomogło :)

juz mialem pisac,abys udal sie do weterynarza,ale widze ze juz po wizycie:) daj znac czy z krolikiem wszystko ok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share SklepMizarComPl

SklepMizarComPl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 14:59

królik nie może chodzić pilnie!! MImo tego,że autor milczy to pozostaje nam mieć nadzieję,że juz wszystko w porządku i królik doszedł do siebie. Tego typu uszkodzenia łapy czasem się zdarzają i to nie tylko u królika,ale u wielu zwierzat.
www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.