Skocz do zawartości

Zdjęcie

piszcie o swoich rozrzutnikach co o nich sądzicie i jak się spisują w porównaniu do ceny

58 odpowiedzi na ten temat

#21 Share TomaszKK

TomaszKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 23 luty 2008 - 11:57

piszcie o swoich rozrzutnikach co o nich sądzicie i jak się spisują w porównaniu do ceny :rolleyes: ja mam od 2004 roku 3.5 tonowy z brzegu poz tym że jest skubaniec wąski i go bardzo buja to nie ma narazie w nim żadnych awari. przerobiłem mu tylko światła bo były bardzo nisko i jak sie przez rów przejeżdżało to sie lampy rozwalału. staram sie go zawsze po robocie umyć ale najważniejsze jest że stoi pod dachem i że sie na niego nie leje. kiedyś mieliśmy sprzęta produkcji ZSRR to stał 20 lat pod drzewami no to go korozja zjadła. usiadło podwozie po małej modernizacji i wykonaniu nowych uchwytów do osi i założeniu nowych desek na podłogę służy jako przyczep do kostek lub zborza :) jak go wyprowadze to strzele kiedy fotke i wstawie <_<
i róznie sprzęty podpinamy do niego. :)
............Tylko przemyślane rozwiązania............

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
piszcie o swoich rozrzutnikach co o nich sądzicie i jak się spisują w porównaniu do ceny Dzisiaj, 12:06
  •  

#22 Share pavlotal

pavlotal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 09 lipiec 2008 - 22:55

piszcie o swoich rozrzutnikach co o nich sądzicie i jak się spisują w porównaniu do ceny my mielismy z wujasem na wspołe polski 3,5 tony na 2 osiach ale miał juz pare dobrych letek wiec trza było go zmienic. gdyby u mnie stał to po kazdej robocie by był myty a u wujasa niebardzo :( . teraz mamy z niemiec 1 osowy Krone 5t czy 6 t ja mam zatora 7211 a wujas ma zetora 6748 przedtem ciagał temtego c360 3P a teraz zetorem bo ma lzej. Musimy w nim zrobic jeszcze podłoge i listy wymienic i wtedy bedzie cacy. Jak bede u wujasa to zrobie pare fotek i wstawie ;)
23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

#23 Share przemkus99

przemkus99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów
  • Zainteresowania:hmm dziewczyny.. i maszyny rolnicze

Napisany 10 lipiec 2008 - 07:08

piszcie o swoich rozrzutnikach co o nich sądzicie i jak się spisują w porównaniu do ceny ja mam forsznita 10t ciągam go mtz82ts troche ma ciężko ale idzie forsznita kupiłem w 2005 roku zalety; duża ładownośc wady; zostaje troche obornika styłu za wałkami ale to szczeguł mam zamiar wsadzic tarcze tam..

#24 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 sierpień 2008 - 23:36

piszcie o swoich rozrzutnikach co o nich sądzicie i jak się spisują w porównaniu do ceny Witam ;)

My posiadamy rozrzutnik N 250 o ładowności 2,5 tony albo 2 ale zapomniałem :) Sprzęt jednoo osiowy, jak dla nas w sam raz, zmieści się wszędzie :) Ciągamy go C-360 albo T25 zależy to od tego na jakim polu, i jaki jest podjazd pod obornik.
Największą wadą jest to, ze podłogo się ugina, w innych z którymi mieliśmy do czynienia tego nie było. Zakupiony został w 2005 roku, i sprawuje się jak nowy :) Zawsze po pracy jest dokładnie myty, a podłoga smarujemy olejem :)

Pozdrawiam :)

#25 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 31 sierpień 2008 - 00:09

piszcie o swoich rozrzutnikach co o nich sądzicie i jak się spisują w porównaniu do ceny Ja posiadam bardzo stary sprzęt, chyba ma już z 30lat. Firma mi nie znana, bo na tabliczce nie idzie nic odczytać ;). Był odkupiony z skr-u. Miał niby wszystko- instalację hamulcową i oświetlenie, ale jak go dziadek kupował to nic już tam nie było :), wiadomo jak to w skr. Spisuje sie dobrze, w tym roku na pole rozwiozłem ponad 40 takich rozrzutników obornika i nie było żadnej awarii :). Ale raz na 3 sezony muszę wymieniać łożyska na wałkach rozrzutnika.

#26 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 07:50

piszcie o swoich rozrzutnikach co o nich sądzicie i jak się spisują w porównaniu do ceny U nas jest podobnie jedyne co wiem że nasz rozrzutnik jest z 1982 roku oczywiście też z skr-u ale kupiliśmy go za cenę złomu miał tylko dobry adapter i burty hydraulikę czy światła wszystko było poodkręcane ale jak na swój wiek jeszcze się trzyma ale trzeba myśleć o większym ;)

#27 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 31 sierpień 2008 - 10:21

piszcie o swoich rozrzutnikach co o nich sądzicie i jak się spisują w porównaniu do ceny Ja mam rozrzutnik produkcukji ZSRR http://www.agrofoto....image83630.html Ma juz 20 lat i ma dopier wymienione 1 łozysko i opony jesienią robi jako przyczepa bo woże liście z buraków cukrowych i buraki cuktowe na rozrzutniu pisze z ładowność 4 T ale ładuje się więcej.

#28 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 31 sierpień 2008 - 12:04

piszcie o swoich rozrzutnikach co o nich sądzicie i jak się spisują w porównaniu do ceny ja mam 2 osiowy 4T a ciągam go najczęściej zetorem 7211

#29 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 12:14

piszcie o swoich rozrzutnikach co o nich sądzicie i jak się spisują w porównaniu do ceny corne 6-7 ton +zetor 7211 opcjonalnie proxa. najlepszy zakup ostatniego roku. dawniej woziłem czarna białostocka 3,5 t. ale przy takiej ilości gnoju ciągle były awarie. teraz nie dość że ładuje dwa razy więcej to jeszcze nie miałem żadnej awarii

#30 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 sierpień 2008 - 23:11

piszcie o swoich rozrzutnikach co o nich sądzicie i jak się spisują w porównaniu do ceny Na moim nie ma żadnego producenta :) ani w książce gwarancyjnej i brat tabliczki znamionowej, tylko pisze, że Roltrans na pieczątce ;)

;)--->200<---:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
piszcie o swoich rozrzutnikach co o nich sądzicie i jak się spisują w porównaniu do ceny Dzisiaj, 12:06
  •  

#31 Share simmass

simmass

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 01 wrzesień 2008 - 07:48

piszcie o swoich rozrzutnikach co o nich sądzicie i jak się spisują w porównaniu do ceny mam stary 4t dwuosiowy z podłogą zrobioną z nierdzewki do momentu kiedy rama nie przegnije będzie się go używać i to na zmianę pracuję z c330 lub c360 mój tata kupił ostatnio warfame 6t na tandemie z pionowymi wałkami N 218-p. Powiem szczerze 40 tys za ten sprzęt to dużo jak go myłem myjką gdzie nie gdzie poodpryskiwała farba. Rozrzutnik pracuje z C385 i ten ciągnik radzi sobie z nim świetnie. A ładujemy na niego dużo więcej niż 6t w porównaniu z 4 gdzie wchodzi około 5 pełnych krokodyli to na ten wchodzi dwa razy tyle. Mam teraz problem potrzebuję nadstawek do zielonek i nie wiem gdzie je znaleźć może ktoś da mi namiar. Nie chodzi mi o hydrauliczną klapę potrzebne mi są najzwyklejsze mogą być używane. Jeszcze jedna uwaga ten rozrzutnik z pionowymi wałkami czasami potrafi się zapchać jeżeli wrzuci się za dużo suchego materiału typu słoma czy siano. Pozdrawiam innych użytkowników i proszę o kontakt wszystkich którzy mogą mi pomóc

#32 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 01 wrzesień 2008 - 11:55

piszcie o swoich rozrzutnikach co o nich sądzicie i jak się spisują w porównaniu do ceny ja posiadam 3,5T i musze w nim teraz wymiecic burty a ciagam go c-360

#33 Share truck

truck

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 13 wrzesień 2008 - 20:37

piszcie o swoich rozrzutnikach co o nich sądzicie i jak się spisują w porównaniu do ceny

jestem ciekawy jakie macie rozrzutniki i czym je ciągacie

:) własnego nie mam ale jakby co :lol: to tylko Brochard -cudeńko

#34 Share johnylukas

johnylukas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 20 wrzesień 2008 - 08:26

piszcie o swoich rozrzutnikach co o nich sądzicie i jak się spisują w porównaniu do ceny Witam ma zamiar kupić rozrzutnik ale nie wiem jaki? Myślałem o Tytanie 10 plus ład.8t tandem i 4 wałki pionowe lub 2 pionowe, nie wiem które lepsze-doradźcie coś... A może macie jakieś inne propozycje dobrych rozrzutników, jeśli tak to chętnie wysłucham.

#35 Share Mariusz650

Mariusz650

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 12:42

piszcie o swoich rozrzutnikach co o nich sądzicie i jak się spisują w porównaniu do ceny ja posiadam od 2007 r Tytana 10 plus na tandemie z 4 wałkami pionowymi i jak narazie jestem z niego zadowolony, ma tylko troche zawolny posów jeśli chodzi o zwalanie kukurydzy, a do obornika jest ok

#36 Share johnylukas

johnylukas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 15:44

piszcie o swoich rozrzutnikach co o nich sądzicie i jak się spisują w porównaniu do ceny A prędkość posówu to ja słyszałem że w nim można przestawiać, mam pytanko jaka jest równomierność rozrzutu, lepsza czy gorsza od tych starszych 4t rozrzutników z wałkami pionowymi i jeszcze jakim ciągnikiem go ciągasz
(100 KM wystarczy), na wiosnę ten rozrzutnik nie lgnie za dużo?

#37 Share piotrek4x4

piotrek4x4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:samochody, tunning, rolnictwo

Napisany 22 wrzesień 2008 - 19:40

piszcie o swoich rozrzutnikach co o nich sądzicie i jak się spisują w porównaniu do ceny ja posiadam 20 letni rozrzutnik z dobreg miasta, czyli obecna warfama, po tylu latach to wiadomo , burty zaczęły troche rdzewieć i sie dziury porobiły, łańcuchy były kiedyś zmienione, a tak to chodzi jak zegarek, naprawde dobry sprzęt, a w 2006 roku kupiliśmy tytana 7 z brzegu ładowności 5 t, w zeszłym roku zepsuł sie napęd, ta zapadka na kole zębatym wyrobiła sobie rowki na tarczy( miekki materiał) i po przestawieniu na grubiej wszystko sie pogieło i klapa, zeszlifowaliśmy nierówności, poprostowaliśmy i jakiś czas było dobrze a w tym roku to samo i rozrzutnik stoi rozwalony w garażu, zaledwie 10 rozrzutników wywiozłem na pole... zle jest profilowana osłona pod adapterem, po rozrzuceniu zostaje na niej pół taczek obornika i trzeba to za każdym razem zgarniac bo będzie sie drogą gubic, nie wspomne już o jakości lakieru który odpryskuje przy my myciu wodą z wodociągu i otym żę siatka jest szersza o 1cm od przedniej burty i niewchodzi pomiędzy te dwie boczne, trzeba luzować zapinki i miedzy burtami powstaje przerwa po założeniu siatki...
generalnie wielki SZAJS nikomu NIEPOLECAM, kosztował 19,500 , wujo kupił rok temu taki sam i też mu sie to psuje, mój współpracuje z ciągnikiem same roller 70 a wuja z same silwer 110,
gdybym drugi raz wybierał to by to był użwany tandem 6t z warfamy, naprawde dobre polskie rozrzutniki...

#38 Share johnylukas

johnylukas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 20:55

piszcie o swoich rozrzutnikach co o nich sądzicie i jak się spisują w porównaniu do ceny A który byście wybrali tytana 10 plus czy odpowiednik jego z cynkometu czrnej białostockiej?

#39 Share pieter251

pieter251

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 23 wrzesień 2008 - 12:59

piszcie o swoich rozrzutnikach co o nich sądzicie i jak się spisują w porównaniu do ceny ja mam fliegla bardzo dobra maszyna. bez łańcuchów nic sie nie naciąga dwa pionowe walce. po zrzuceniu adaptera bardzo mało mycia :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share johnylukas

johnylukas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 23 wrzesień 2008 - 16:41

piszcie o swoich rozrzutnikach co o nich sądzicie i jak się spisują w porównaniu do ceny Jak to bez łańcuchów, to jak obornik się psuwa.A jak jest z równomiernością rozrzutu, który rocznik,ile ma ładowności i ile za niego dałeś, trochę dużo tych pytań ale bardzo proszę o odp.