Skocz do zawartości

Problem ze smarowaniem C-360

51 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 marzec 2014 - 20:28

Problem ze smarowaniem C-360 Witam wszystkich. Mam wielki problem. W piątek wymieniłem olej w c 360 i ustawiłem zawory. Na magnesie na korku spustowym był zeger. Po zdjęciu misy okazało się że to od koła pośredniego napędzającego pompę olejową. Założyłem ten zeger, przy okazji wymieniłem na tym kole dwa łożyska 6203. Wlałem olej cc 40, założyłem nowy filtr. Od tego czasu zaczął strasznie grzać mi się olej. Przy sianiu (pół ha) zaczął tracić moc. Zjechałem nim do domu, jeszcze raz zdjąłem pompę olejową ale wszystko było ok. Pomyślałem, że to przez to że miał ciężko ( pulchna ziemia) i było dość ciepło. A dzisiaj po 15 minutach w cyklopie Zapaliła się kontrolka od ciśnienia przy 1800 obr/min i olej praktycznie się gotował. Dodam, że woda była w normie. Tylko misy nie można było złapać ręką. Zgasiłem go i już nie mogłem zapalić. Po ściągnięciu do domu i godzinie postoju zapalił, ma ciśnienie nawet na wolnych obrotach, tyle że po 10 minutach biegu jałowego olej miał ponad 90 stopni. Proszę o pomoc, gdzie może być przyczyna. Czy to możliwe że olej był jakiś trefny i takie jaja zrobił? Tak się grzeje? Dodam że do tej pory jest niebieskawy, wcale się nie zabarwił na czarno ( misa była myta, pompa olejowa zdjęta i wyleciał z niej olej.) Czy możne być taki przypadek że panewka się obróciła, czy jakiś paproch zatkał kanał olejowy akurat w czasie wymiany oleju?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem ze smarowaniem C-360 Dzisiaj, 07:08
  •  

#2 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 20:38

Problem ze smarowaniem C-360 Sprawdź filtr oleju. Zdarza się bubel.
KPK Kumurun Team

#3 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 24 marzec 2014 - 20:44

Problem ze smarowaniem C-360 Olej będzie miał podobną temperaturę do cieczy chłodzącej.Masz manometr?Zmierz mu ciśnienie,bo tu jest coś nie tak...
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 marzec 2014 - 20:51

Problem ze smarowaniem C-360 Była odkręcana pompa i filtr przed wymianą oleju, wszystek olej ściekł, zanim zassał nowy, to teoretycznie nie powinno, ale mogło coś zacząć dziać się z panewkami.

#5 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 20:56

Problem ze smarowaniem C-360 A to raczej nie. Praktycznie przy każdej wymianie oleju magistrala jest pusta. Na moje oko może to być ten filtr. Za mało oleju na magistrale a dużo przez przelewowy i rośnie temperatura w samej pompie i na panewkach które nie są przelewane jak należy. Na razie to najłatwiejsze i najtańsze do sprawdzenia.
KPK Kumurun Team

#6 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 21:00

Problem ze smarowaniem C-360 Pewnie złapał na panewce.

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 marzec 2014 - 21:01

Problem ze smarowaniem C-360 No niby tak, no można filtr inny założyć, jednak ja bym obstawiał panewki i przez to temperatura wysoka, a jeszcze jak olej niebieski się robi, to kto wie czy się aż nie pali.

#8 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 21:02

Problem ze smarowaniem C-360 Teraz już mogło na wszystkim złapać jak zaczął silnik stawać.
KPK Kumurun Team

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 marzec 2014 - 21:08

Problem ze smarowaniem C-360 Przede wszystkim ten olej, CC40, to jest bardzo gęsty olej, zwłasza w niskich temperaturach i zanim to zaczęło smarować, to różnie mogło być. CC30, to w mrozie robi się we wiaderku gęsty jak smoła, a ten to już pewnie jeszcze lepszy. Na pewno jeżeli złapał panewki, to było od niedostatecznego smarowania na początku.

Edytowany przez MAT912, 24 marzec 2014 - 21:10.

#10 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 24 marzec 2014 - 21:09

Problem ze smarowaniem C-360 nie dostał na wał oleju - pompa słaba i na sucho nie podała w czas oleju

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 21:10

Problem ze smarowaniem C-360 Coś go wcześniej bolało bo zalał 40 na pewno nie bez przyczyny

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 marzec 2014 - 21:15

Problem ze smarowaniem C-360 Ludzie tak właśnie myślą, jak coś go boli to gęsty olej, tylko że gęsty jak zimny, to nie znaczy że jak się rozgrzeje to też będzie gęsty, może być rzadszy niż wielosezonowy, a zimą makabra zanim taki olej się rozgrzeje i zacznie poprawnie smarować.

Edytowany przez MAT912, 24 marzec 2014 - 21:16.

#13 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 21:17

Problem ze smarowaniem C-360 Nie ma co wysuwać pochopnych wniosków. Trzeba szukać.
KPK Kumurun Team

#14 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 21:20

Problem ze smarowaniem C-360 Tam już po ptakach powiedział pilot jak opryskał las

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 marzec 2014 - 21:20

Problem ze smarowaniem C-360 Pochopnych, aczkolwiek realnych wniosków :P nie no oczywiście to są tylko przypuszczenia, trzeba szukać.

#16 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 24 marzec 2014 - 21:24

Problem ze smarowaniem C-360 trzeba szukać ale kasy na remont :(

#17 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 marzec 2014 - 21:33

Problem ze smarowaniem C-360 A, tak tak, silnik już dostał ostro, to nie ulega nawet wątpliwości.

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 marzec 2014 - 21:41

Problem ze smarowaniem C-360 Taki olej kupiłem bo taki został. Kiedyś taki tez wlałem i nic się nie działo złego. 10 minut temu zapaliłem ciągnik i lampka od ciśnienia momentalnie gaśnie, nie zapala się nawet na najniższych obrotach. A po zgaszeniu zapala się po 6 sekundach. Tyle żę jak był jeszcze stary olej to potrafiło mi się na rozgrzanym silniku na 1/3 obrotów ciśnienie zapalić. Ale pierwsza myśl olej stary i tyle. Czujnik jest nowy, polski. Myślę że teoria z filtrem ma sens. A po tej wymianie oleju jak go zapalałem, wiadomo, kontrolka trochę później zgasła, ale góra 3-4 sekundy dłużej. Panewki miałem zakładane 2 lata temu, ogólnie całą górę robiłem (głowice, wtryski, nowe zestawy naprawcze) Panewki zmieniłem przy okazji, wał nie miał robionego szlifu. Jeszcze dodam, że na dźwigienki zaworowe olej jest podawany. Wiadomo, nie rzyga na pół metra, ale ciągle się sączy.

Edytowany przez mlodymechanik, 24 marzec 2014 - 21:54.

#19 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 21:45

Problem ze smarowaniem C-360 Spróbuj. Jeśli to on i się uspokoi to obserwuj silnik i ciśnienie oleju. Nie wiadomo w jakim stanie są panewki.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 marzec 2014 - 21:46

Problem ze smarowaniem C-360 Oby Kolega miał rację z tym filtrem, a na czujnik to teraz nie patrz, bo sprzedają jak leci, czy to do 30-tki, czy 60-tki, a powinny być inne.